VANDAAG AFWEZIG: RON ZWERVER CAFÉx Ruysdaelkade 149 Amsterdam Wij wensen al onze klanten een prettige ZZ wedstrijd toe. Volleyballer Ron Zwerver houdt ook van voetbal. Af en toe bezoekt hij de wedstrijden van Ajax maar op het mo ment dat Ajax-Feyenoord begint slaat de lange Amsterdammer de ballen tussen de lijnen in Cuba. Daar speelt Oranje in het kader van de "World Vol leyball League" tegen vice-wereld- kampioen Cuba. Ras-Amsterdammer en prof-volleybal ler Ron Zwerver is, zoals het een rechtgeaarde Mokummer betaamt, fan van Ajax. De boomlange topspor ter uit Osdorp heeft zelf maar heel even aan het voetbal geroken. Toen hij elf jaar was voetbalde hij bij DOG om daar een jaar later alweer mee te stoppen. Bijzonder talentvol was de kleine Zwerver niet: "Ik stond in de spits, was lang en kon bijzonder goed koppen." Zijn hart ging meer uit naar de volley- balsport maar het voetbal liet hem nooit helemaal los. Zwerver: "Ik ben altijd benieuwd naar de uitslagen, ook als we in het buitenland zitten. Als ik naar huis bel vraag ik altijd hoe Ajax heeft gespeeld. Nu heb ik een wereld ontvanger, waarmee ik de ontwikkelin gen kan volgen." Voor Ron is Ajax de absolute nummer een: "Dat is een kwestie van historie. Ik denk dat iedereen dat wel heeft, zelfs als je uit het "boerenland" komt. Alle goeien hebben bij Ajax gespeeld en over de hele wereld is Ajax een grote naam." Over de wedstrijd van vandaag is hij minder lyrisch. "Ik kijk dan naar de stand van de ranglijst en concludeer dan dat Feyenoord niet meer mee doet. Eigenlijk telt alleen PSV. Wat dat betreft heeft Ajax-Feyenoord geen speciale betekenis voor me. Ajax heeft de punten nodig, het kan zich geen nederlang of gelijkspel veroorlo ven." Een echt idool heeft Ron Zwerver niet maar vroeger ging zijn bewondering wel altijd uit naar Johan Neeskens. "Neeskens straalde iets uit van 'niet ouwehoeren, geen gelul, voetballen'. Dat spreekt mij wel aan. Een lefgozer die niet te beroerd is om te vechten voor het resultaat." Iets dergelijks heeft Ron ook over zich. In de laatste twee jaar heeft hij zich steeds meer ontwikkeld tot de leider van het Nederlands team, dat zich ten doel heeft gesteld een medaille op de Olympische Spelen van Barcelona te veroveren. "Ik ben geen tobber", zegt de optimistische Ron Zwerver. "Ik ben overtuigd van de kwaliteit van mijzelf en het team." Zwerver zou graag zien dat het volley bal dezelfde status zou krijgen als het voetbal. "In het voetbal speelt de com mercie een grotere rol dan bij het vol leybal. Het is mooi dat voetballers na hun karrière onafhankelijk kunnen zijn. In mijn sport zou dat eigenlijk ook moeten maar in Nederland ligt dat moeilijk. Daarvoor moetje naar Italië en dat is alleen weggelegd voor de al- lerbesten." De Nederlandse volleybalploeg on dergaat een lang leerproces. Zwerver daarover: "Dat proces is oneindig, ik leer iedere dag nog." Voor het doel, de Olympische Spelen, moet alles wijken. Zwerver kreeg al ve le aanbiedingen om in Italië te komen spelen. Hij weigerde, eerst komt "Bar celona". "Je bent bezig om het team naar een zo hoog mogelijk niveau te brengen; dat doen we met deze ploeg. Na 1992 kijken we pas verder." Voor het zover is speelt het Neder lands volleybalteam nog in een ander groot toernooi: de World Volleyball League. In dat toernooi, dat in de toe komst het wereldkampioenschap moet gaan vervangen, komt Neder land onder meer uit tegen Cuba, Ca nada en Brazilië. Op 29 en 30 juni speelt Oranje tegen Canada en op 20 en 21 juli komt de ploeg uit tegen Bra zilië. De wedstrijden worden gespeeld in de Sporthallen Zuid. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij het districtskan toor van de Nederlandse Volleybal Bond in Amsterdam (telefoon: 020 - 693 64 58). Voor de wedstrijden tegen Cuba op 13 en 14 juli in het Rot terdamse Sportpaleis Ahoy' zijn ook nog kaarten verkrijgbaar. Belangstel lenden kunnen hiervoor terecht bij het Bondsbureau in Woerden (telefoon 03480-11994). Ivan Dobber 46

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 47