F i WIJ VAN VAK O Sm'!!!!!!! r dat hij het tenue van Heerenveen draagt. René van der Gijp behoeft eigenlijk geen nadere introduktie al is het pret tig om te konstateren dat hij niet alleen charlaten en pias is maar ook een nut tig steunpunt in het elftal van Heerenveen. Wij herinneren ons liever niet hoe Re né enige jaren geleden in het coute- rende PSV toesloeg en Ajax behoorlijk de das om deed. Knipogend verleden Ajax-Heerenveen staat gereed voor de aftrap. Twee ploegen met totaal ver schillende uitgangspunten treffen el kaar in De Meer en dat zal binnen de lijnen te merken zijn. Heerenveen zal zich niet louter verschansen in de ei gen bunker maar we mogen niet ver wachten dat de Friese ploeg brutaal weg het spel gaat maken. Die rol is Ajax toebedeeld en toever trouwd. We schrijven 21 april 1991. Het was éénenvertig jaar geleden dat Het verleden knipoogt en glimlachemd denken we terug aan lang vervolgen, voor de meesten van ons zelfs nooit meegemaakte tijden dat uitslagen van 6-5 nog konden. De sensationele ne derlaag die Ajax op 7 mei 1950 in Heerenveen leed kan nu op de juiste plek, in het Ajax-stadion, gewroken worden' Ben Tornato Even viel er een stilte. "Je mist het slappe geld van Bert wel", zei Pip. Het was zondag 7 april om kwart voor twee en we waren al aardig op weg naar Eindhoven waar de topper PSV- Ajax gespeeld zou worden. Omdat er op een normale wijze niet aan een kaartje te komen was, waren wij 's mor gens naar het C.S gegaan om daar een combi-kaart te kopen. We troffen er een complete chaos aan in plaats van de felbegeerde kaarten omdat de kaartverkoop reeds anderhalf uur eerder was gestart dan de vriendelijke NS-medewerkerster mij door de telefoon had verteld. Wat nu? De hele middag naar de klote. Dat dit één van die zeldzame da gen zou worden, die het verdienen ingelijst te worden beseften we toen nog niet. Ons groepje, dat eerst uit vijf man had bestaan, was in de loop van de week tot twee gereduceerd. Bert met een vage smoes, Henk met wat gelul en Daan die niet op de gok durfde, maakten dat de krappe Kever uit '67 meer op een luxueuze Amerikaan dan op een gemotoriseerde rugzak leek. Eenmaal op weg kregen we de smaak goed te pakken. Zou het lukken? vroegen we ons, lurkend aan een dikke joint, angstig af. De trage gang van het nog immer oerdegelijke Duitse mobiel in acht nemend bleef er niet meer dan een uur over om op de zwarte markt een kaartje te bemachtigen alvorens wij weer, met de staart tussen de benen, richting TV- toestel moesten afdruipen. De situatie voor het stadion zag er in eerste in stantie vrij hopeloos uit. We konden niemand ontdekken die een toegangs bewijs voor het dubbele of drievoudige bedrag van de hand wilde doen. Dan opeens, daar in een hoek op de parkeerplaats twee echte zwarthande laren, die ons twee kaartjes wilden verkopen voor f 125,00. Afdingen bleek een nutteloze bezigheid maar we waren zo blij met de pas bemachtigde biljetten, dat we met de handen stevig op de zakken richting kroeg trokken om daar onze verovering te vieren. Helaas werd de dag uit het evenwicht gebracht door anderhalf uur voetbal, maar uiteindelijk mocht dat de pret niet drukken. Na nog een patatje-oorlog, een nasi-bal, een ijsje, een cito- stick en twee chocomel genuttigd te hebben begaven we ons teleurgesteld maar toch tevreden huiswaarts. E. Vanzet Marciano Vink in opmars tegen MVV. De verbazingwekkende doelman Aloij Agu grijpt echter in onder de belangstellende blikken van Frank de Boer en Hans Linders.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 5