"Ik ben een Heerenveener" Danny Hesp terug in De Meer '91091045 Iedere voetballiefhebber weet het nog wel. Het flitsende debuut van de 18- jarige linksbach Danny Hesp in het eerste van Ajax. De schop van Bos schenaar Fred van der Hoorn, de dub bele beenbreuk, de medische blunders en het te strakke gips. Het gebeurde alweer een tijd geleden, in het seizoen 87/88. Drie jaar later, na veel pijn, zweet en tranen, is Danny weer terug in de eredivisie. Niet bij Ajax, maar bij de tegenstander van vandaag. Heeren veen. Wat het niet minde( fijn maakt om de verdediger weer aan het werk te zien. 'Een jaar na het ongeluk, in maart 1989, mocht ik voor het eerst weer wat sprintjes trekken. Dat deed ik op de Jaap Edenbaan, samen met mijn fysiotherapeut Lex Bosboom. Omdat Lex zelf uit de voetballerij komt voelt hij goed aan welke oefeningen we wel en niet moesten doen. Hij had daar naast prima in de gaten hoe ik me voelde. Met hem kon ik ook wat met de bal doen, een tegen een spelen bij voorbeeld. Die vier maanden op de Jaap Eden waren ontzettend zwaar. We trainden tot vervelens toe, ik werd er af en toe echt gek van. Bij Ajax kwam ik bijna niet meer, wat had ik er immers te zoeken? Lex is ontzettend fanatiek. Iets waar ik nu van profiteer. Want op sommige momenten dat ik het gevoel had dat ik goed vooruit ging, dacht ik dat we wel wat minder hard konden trainen. Lex stimuleerde me juist om nog harder te gaan werken, om te investeren.' Terug bij Ajax 'In de voorbereiding op het seizoen 88/89 kon ik weer met het eerste van Ajax meetrainen. Leo Beenhakker was net gekomen en van hem mocht ik mee op trainingskamp. Daar voelde ik dat ik er nog lang niet was. Om bij te blijven ging ik forceren, waardoor je nieuwe blessures krijgt, bijvoorbeeld aan je rug en enkels, en heel hard te rugvalt. Voor mijn gevoel ging het her stel toen veel te langzaam en werd on geduldig. Maar je moet je gevoel uit schakelen, reëel blijven wanneer je zo zwaar geblesseerd bent geweest.' 'Op een gegeven moment heb ik met Beenhakker over mijn situatie gespro ken. Om terug te komen op een rede lijk niveau vond hij het voor mij beter dat ik tijdelijk naar een andere club zou gaan. De stap van Ajax 2, waar ik na de voorbereiding mee trainde en speelde, was te groot. Daar moest een tussenstap voor komen. Zodoende kwam ik voor anderhalve maand bij Fortuna Sittard terecht. Ik had het daar prima naar mijn zin, wilde er graag blijven, hoopte er ook op, maar voelde wel aan dat het niet goed ging. Ook daar liep ik op de toppen van mijn te nen, kon het niet bijhouden. Ik kreeg geen contract aangeboden. Was ge woonweg niet goed genoeg. Weer te rug bij Ajax speelde ik heel veel wed strijden in het tweede. Bij Fortuna had ik dat ook al gedaan, waardoor het rit me terug kwam. Het ging iedere keer weer een stukje beter.' Naar Heerenveen 'Na afloop van het vorige seizoen bel de Heerenveen. Ik was daar ontzet tend gelukkig mee. Ze waren net ge promoveerd en ik voelde me sterk ge noeg om daar een vaste plaats in het eerste te veroveren. De eerste vier wedstrijden van dit seizoen speelde ik ook. Maar mijn spel was niet goed. Opeens kwam ik er achter dat ik nog steeds tempo en overzicht tekort kwam voor de eredivisie. Acht wed strijden achter elkaar zat ik op de bank, tot de winterstop. Sindsdien sta ik in de basis, speel goed en zal er ook wel in blijven. Ik heb er overigens nooit aan getwijfeld dat ik ooit weer te rug zou keren op dit niveau, omdat het drie jaar lang iedere week weer wat beter ging.' 'In eerste instantie verhuurde Ajax mij aan Heerenveen. Op zich vond ik dat niet zo erg, omdat ik dan ieder mo ment weer terug kon indien Ajax het weer in me zag zitten. Maar nu Hee renveen me gekocht heeft heb ik niks meer met Ajax te maken. Dat vind ik niet erg, al hoop ik ooit nog eens terug te keren op het allerhoogste niveau. Door mij te kopen toonde Heerenveen in ieder geval dat ze veel vertrouwen in mij hebben. En dat is heel prettig om te ervaren. In het begin was ik hier nog de Ajacied. ledereen vroeg mij ook om foto's van Ajax. Dat is nu hele maal voorbij. Ik ben een Heerenveener.' Applausje 'Heerenveen is een fijne club om voor te voetballen. Het is hier gezellig, er is sfeer, ambiance. Wanneer we met 1 -0 achter staan zingen ze nog een stuk- kie harder. Bij Ajax wordt je direkt uit gefloten. Dit is wat dat betreft een heel andere wereld. Hier willen ze sensatie, dat je hard werkt. Voor een blinde bal hebben ze al een applausje over. In Amsterdam is men veel kritischer. Ron Willems wordt meteen de grond inge boord wanneer 'ie als invaller slecht speelt. Hier zeggen ze alleen dat het de volgende keer vast en zeker een stuk beter zal gaan. Je krijgt een kans E Danny Hesp is weer terug. Terug in het betaalde voetbal en terug in De Meer. Na zijn lange lij densweg verdient de karaktervolle ex-Ajacied een warm applaus van het publiek bij zijn we- deroptreden in het Ajax-stadion. Foto: Louis van de Vuurst om een fout goed te maken. De men taliteit is dus anders dan in Amster dam. Al moet ik zeggen dat ze me al lebei wel aanstaan.' 'Tot nu toe heb ik er geen problemen mee om iedere dag heen en weer van Abcoude naar Heerenveen te rijden. Maar wanneer ik hier volgend jaar nog speel verhuis ik waarschijnlijk wel naar Friesland, 't Is hier toch prachtig? Over die blessure wil ik dan ook niet meer nadenken. Dat is geweest. Er wordt nog wel precies uitgezocht wat er mis is gegaan en wat voor schadeclaim er ingediend kan worden, maar dat is niet mijn pakkie aan. Een jurist zoekt dat voor mij uit. Nee, het gaat niet om een claim van een miljoen gulden, dat is een fabeltje. Maar we praten ook niet over een paar duizend gulden, misschien wel over enkele tonnen. Het is niet lullig om nu nog naar schuldi gen te zoeken. Ik vind dat ik het recht heb om nu aan mezelf te denken, maar nogmaals, ik hou me daar niet mee bezig. Dat doen anderen voor me. Ik ben alleen maar heel erg blij dat ik weer voetbal.' Ruud Pompert 50 cent per minuut 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 27