Uit het sterrenalbum 1980: Heerenveen nn t EQ1 HEERENVEEN \Vx\n\ - X\ >A\\ 'fftt 26 U dacht dat wij van Heerenveen geen foto-bladzijde hadden uit een van de Sterrenalbums? Mooi mis. Heerenveen mag dan voor het eerst in zijn historie akteren in de Eredivisie (PTT- Telecompetitie), in onze verzameling albums vonden we er eentje waarin ook de clubs uit de Eerste Divisie aan bod kwamen. Het Panini-album van de voetbaljaar gang 1979-1980 sloegen we open en op pagina 44 troffen we linksboven aan de bladzijde de elf van Heeren veen. Naast het mooie logo van SC Heerenveen met de plompebladeren prijken de trainer en zijn gevolg die aan het eind van het seizoen op een elfde positie eindigden met de even wichtige score van 36 wedstrijden ge speeld, 36 punten. De doelcijfers la gen minder in balans: 42 voor en 52 tegen. Kijk met ons mee en zie als eerste de trainer, Jan Teunissen. Daarnaast keeper Jan de Boer, die in het betref fende seizoen echter niet te vaak in aktie kwam want Hiddo Reys (niet in de plaatjesserie aanwezig) was de eer ste doelman. Rini Jurna speelde over het algemeen als rechter flankverdedi ger en miste in het seizoen 1979- 1980 slechts een kompetitiewedstrijd. Dirk Visser is ook in de Ajax- geiederen een bekende naam. Dirk voetbalde in de Ajax-jeugd en bereikte het Nederlands UEFA-elftal waar hij onder meer met Johan Neeskens en Johnny Rep samen voetbalde. In het tweede elftal van Ajax speelde Dirk Visser op z'n gemakkie maar het eer ste elftal was te sterk bezet voor de li bero die naar Heerenveen vertrok en daar jaren speelde. Zijn natuurlijke lei derschap bezorgde hem zowel bij Ajax als later bij Heerenveen de aan voerdersband. Zijn laatste voetbaljaren sleet de verdediger met de prachtige trap in de benen bij het Amsterdamse 'Beursbengels'. Dirk Visser, een be kende persoon op de Amsterdamse beurs, is een vaste aanwezige bij de thuiswedstrijden van Ajax en ook he- denmiddg zal hij niet in De Meer ont breken om zijn twee vroegere clubs tegen elkaar te zien spelen. Piet Boskma was de vaste partner van Visser in het hart van de Heerenveen-verdediging. Tot slechts een wedstrijd kwam de volgende Hee- renveener, en dat is Ko Nederhoed, een speler die uit de eigen jeugdoplei ding van Heerenveen afkomstig was en die het na een jaar betaald voetbal alweer voor gezien hield en afdroop naar de amateurclub 'Friesland'. Beter ging het met linksback Joop Braber, die een regelmatige keus was van trai ner Teunissen. Eddie Bosman is weer een bekende naam. De blonde en sterke aanvallen de middenvelder werd een paar jaar later door Go Ahead Eagles aange trokken en ook daar pikte hij regelma tig een doelpuntje mee. In het seizoen 1979-1980 maakte Bosman acht doel punten voor Heerenveen. Links op het middenveld, dat was de favoriete plaats van Bert Middelkoop, die een redelijke portie ervaring met zich meetorste maar de laatste weken van de kompetitie vanwege een bles sure verstek moest laten gaan. Zijn kwetsuur was zo ernstig dat hij voor betaald voetbal werd afgekeurd. Jaap de Blaauw kwam eerder uit voor Cambuur, De Graafschap en Go Ahead Eagles en deed het meestal als midenvelder nadat hij eerder in zijn karrière aanvaller was geweest. Een bekende man in het Noorden was Peter Eimers, deze linksbuiten gold in zijn jonge jaren als een groot talent. Na bij zijn eerste club, Be Quick uit Groningen, furore te hebben gemaakt werd hij door FC Groningen (GVAV) gekocht. Het seizoen 1979-1980 was zijn laatste in het betaalde voetbal, Pe ter Eimers keerde terug naai Be Quick. Als laatste zien we het gezicht van John Padding, een linkerspits die heel weinig in aktie kwam, welgeteld vier keer. Heerenveeners wier portret niet staat afgebeeld maar die wel een belangrijke rol in het seizoen 1979- 1980 speelden waren: Jan Schulting (met 9 goals topscorer), de jonge Sjoerd Eppinga, Berend Negerman, Jos Heyne en Reinder Dolstra. •20 Opgericht op 20 Vooraüer: J. Steeohuiaeh Secretaris: F. Visser Trainer; Jan Teunissen Aanvoerder: Dirk Viseer Stadion; Gemeeoteiijk Sportpark Capaciteit: nrm plaatsen Kleuren-, blauw-wit. slibt, witte brook 8ÖER Geboren op B 1048, Eewior werk- xaam bij o o. Heeten- veenae Boys, ONT er? VVT. Geboren op 22 de cember 1955, Doel man. Speelde eerder voor CEC ftiNiE jURNA Geboren op 3 foil iSSi, Talentvolle rechte rv! e??g elveróe- diger. Is afkomstig uit Betfom. Geboren op 10 b> broari 1252.. Ausput- zer. Is afkomstig ven piet soskma Geboren op 22 okto ber 1232. Voorstee- per. Speelde eerder voor" FYÜ. Geboren op 10 au gustus 1838. Vleugel- verdediger. Is afkom stig uil de eigen jeugd Geboren op camber 1836. volle Hnkerv verdediger, S eerder voor hi terdamse Spa Geboren op 28 fe bruari f955. Centra le middenvelder. Is afkomstig uit de ei gen Jeugd Geboren op 22 no vember 1956. Linker - middenvelder, la af komslig uit Nun- speet. PETER EIME8S Geboren op 8 Joh 1949 Rechterspits of -m idoenvelderSpeel de eerder voor Cam- huur. De Graafschap en Co Ahead Eagles. Geboren op 11 no vember 1949. Mid denvelder of aanval ler. Speelde eerder voor EG Groningen er? Be Quick. Geboren ep 31 mei 1955 ünkervieugei- spita. Speelde eer der voor Bollen,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 26