Selectie 1990-1991 SAMENGESTELD DOOR PETER HEKKEMA De Club De Trainer Naam Leeftijd Vorige club Selectie Ie elftal sinds Sjaak Storm 29 FC Groningen) (1991) Aldo Swager 25 Drachten (1985) Richard Goulooze 23 a.z. (19391 Arno Hofstede 25 Go Ahead Eagles (1990) Danny Hesp Stanley Mac Donald 24 SC Telstar (1988) René Groen 23 Steen wijk (1986) Gerrie Schaap 26 Emmen (1990) Maarten de Jong 29 eigen kweek (1984) Joop Gall 27 SC Veendam (1990) Harry Decheiver 21 Go Ahead Eagles (1990) Lubbe van Dijk 25 SC Veendam (1988) René van der Gijp 30 FC Aarau (1991) André de Jong 21 eigen kweek (1989) Gert-Jan Verbeek 28 SC Heracles (1987) 12 SC HEERENVEEN naam: SC Heerenveen opgericht: 20 juli 1920 (afsplitsing per 1 juni 1977) adres: Postbus 513, 8440 AM Heerenveen stadion: Abe Lenstra Stadion capaciteit: 12.500 plaatsen Voorzitter: Riemer van der Velde teehnisch coördinator:Foppe de Haan trainer: Fritz Korbach aanvoerder Ie elftal: Lubbe van Dijk Dertig kilometer ten oosten van Koblenz ligt aan de rivier Lahn het plaatsje Diez am Lahn alwaar Fritz Korbach op 18 juli 1945 werd geboren als vrucht van het huwelijk tussen zijn Duitse vader en zijn Nederlandse moe der. De huidige trainer van SC Heerenveen vestigde zich zeven jaar later in Nederland waar hij gedurende zeven jaar zou spelen voor Patria in Zeist en een zelfde periode voor de voetbalvereniging Baarn. Inmiddels studerend voor het A-diploma welke hij in 1970 aan het CIOS in Overveen in ontvangst mocht nemen, was hij in 1968 bij Elinkwijk reeds als assistent-trainer aan de slag ge gaan. Vanaf 1970 was hij bij FC Utrecht ge durende drie seizoenen de rechterhand van Bert Jacobs, daarna begon hij voor zichzelf, en werd een carrière waarbij tot nu toe maar liefst vijf clubs, in het eerste jaar onder zijn leiding, promotie naar de Eredivisie wisten te behalen. Dat relaas begon in 1974 toen FC Wageningen de tweede winnaar van de na- competitie werd, het seizoen daarop haal den de bergbewoners de halve finale van de KNVB Beker. Na vier jaar Wageningen kwam Korbach bij PEC Zwolle terecht waar ook de promotie naar de hoogste klasse al na een jaar een feit was er hij er in slaagde om de club ook in de volgende vier seizoe nen in de Eredivisie te houden. Bij zijn volgende club, FC Volendam, bleef hij maar één seizoen, lang genoeg voor Kor bach om daar feest te kunnen vieren. Bij FC Twente herhaalde het scenario: na de degra datie bracht hij de club binnen twaalf maan den terug op het hoogste plan. Ook bij ziin laatste drie clubs kende hij suc ces, met Cambuur werd hij derde in de eind rangschikking (de hoogste notering ooit voor de Friezen) en plaatste men zich voor de nacompetitie, hetzelfde gebeurde bij de Go Ahead Eagles en zijn huidige club SC Heerenveen dat zich zelfs via de nacompeti tie voor de Eredivisie wist te kwalificeren. Korbach, die in het bezit is van een Duits paspoort, kwam in februari 1990 voor Ab Gritter en heeft met zijn huidige werkgever een overeenkomst tot medio 1992. De huidige "eerste doelman van SC Heerenveen is geen onbekende in De Meer, bij Ajax doorliep hij alle rangen en be hoorde vanaf 1978 gedurende vier seizoenen tot de hoofdselektie. Vanwege de concurrentie werd hij uitgeleend aan Excelsior en FC Groningen waar hij vanaf 1985 zijn grote talenten andermaal bewees. Toen kwam PSV-doelman Lo- dewijks naar Groningen, Storm kwam via FC Volendam uiteindelijk bij Ajax maar ging nog dit seizoen terug naar de Goningse club. Ondertussen is hij tot de zomer uitgeleend aan SC Heerenveen dat hem node zou missen wanneer FC Groningen om zijn terugkeer verzoekt indien zij Lodewijks weer aan PSV zou moeten afstaan. De reserve-doelman die afkomstig is van de W Roden, speelde een seizoen voor Drachten voordat hij in 1985 de over steek naar het betaald voetbal zou maken; bij SC Heerenveen tekende hij een contract tot medio 1992. In Alkmaar woonachtige verdediger die vorig seizoen alle duels meespeelde en via Alkmaarse Boys bij AZ was beland waar hij in 1986 in het eerste debuteerde, drie jaar later wisselde hij naar SC Heerenveen waar zijn contract over enige maanden afloopt. De libero van de Friese formatie is van oorsprong afkomstig uit Oosterbeek waar hij speelde voor de locale OVC; in 1985 kwam hij in Deventer terecht waar hij van spits naar centrale verdediger werd omgevormd. Ook na de degradatie uit de Eredivisie zou hij nog drie seizoenen voor de Eagles spelen voordat trainer Korbach hem meenam naar SC Heerenveen. 21 Ajax (1990) Vleugelverdedig'er die bij Ajax een mooie toekomst voor zich had toen op 13 maart 1988 bij BW Den Bosch het nood lot zijn pad kruiste, het gevolg, een dubbele beenbreuk hield hem maandenlang aan de kant. Hesp, afkomstig van FC Abcoude, werd door Ajax aan SC Heerenveen uitgeleend dat hem inmiddels definitief heeft aangetrokken. In Amsterdam geboren en getogen centraal verdediger die via Rombout en twee jaar DWS bij SC Telstar terecht kwam. Na een seizoen in Velsen kwam de trek naar het hoge noorden waar zijn contract bij SC Heerenveen deze zomer afloopt. Verdediger die de laatste weken tobte met een liesblessure. In 1985 ging Groen voetballen in Heerenveen waar hij een jaar later deel ging uitmaken van de hoofdselektie. Aanvallende middenvelder die met SC Heerenveen alsnog in de Eredivisie belandde nadat hij daar met Emmen vorig seizoen net niet in slaagde (NEC kwam als winnaar uit de promotie-degradatie-duels). IW in zijn geboorteplaats Landsmeer was de eerste club van Schaap die via twee jaar SC Telstar in 1987 bij Emmen neerstreek, en vorige zomer een tweejarig contract bij zijn huidige club tekende. Middenvelder die afkomstig is uit Nijverdal waar hij speelde voor het plaatselijke SWN. Samen met Gert-Jan Verbeek is hij betrokken bij de "voetbalschool" van SC Heerenveen waarbinnen jonge talenten worden opgeleidt. Speler die vooral bekend is uit zijn tijd bij SC Veendam waarmee hij in 1988 naar de Eredivisie promoveerde (en twaalf maanden later weer degradeerde). De middenvelder met aanvallende impulsen die woonachtig is in Muntendam, speelde voor "De Vogels" en later bij Velocitas in Groningen voordat hij met FC Groningen in een duel met Roda JC in het betaald voetbal zou debuteren. De derde speler binnen de gelederen van SC Heerenveen die eerder verbonden was aan Ajax. Decheiver die zijn naam ontleend aan zijn Franse opa, die in een grijs verleden met een Nederlandse trouwde, speelde in Deventer voor Sallan- dia en de Go Ahead Eagles. De eenmalige Olympisch international die in het seizoen 1987-88 korte tijd in het C-1 elftal van Ajax speelde, werd door trainer Korbach bij de Eagles ontdekt. Aanvaller die vorig seizoen met tien treffers gedeeld-topscorer bij SC Heereveen was. Zijn vandaag is mede afhankelijk van het feit of hij voldoende hersteld is van een buikspierblessure (zelfde euvel als Pettersson), de aanvoerder van SC Heerenveen speelde eerder voor Oever Zwaluw, Workum, Drachten en Veendam, en runt met zijn familie een watersportcentrum. Terwijl hij in de showbusiness waarschijnlijk wel een vaste baan had kunnen krijgen, verkoos hij het meer glibberige pad van de voetballerij. Een route die voor hem bij de jeugd van Feyenoord begon en via Sparta (vier jaar), en later het Belgische Lokeren, PSV (landstitel in 1986 en 1987) en het Zwitserse Xamax Neuchatel en FC Aarua voor de 15- voudige international uiteindelijk naar SC Heerenveen leidde. Aanvaller die reed vier seizoenen deel uitmaakte van de hoofdmacht van Ajax's huidige opponent. De in Sneek gebo ren De Jong, had de W Lemmer als eerste club en speelde later in de jeugd van zijn club waar hij nu een profcontract heeft dat loopt tot de zomer van dit jaar. Vorig seizoen speelde hij slechts in twee duels mee, de tien competitetreffers die hij toen scoorde leverde hem de ge deelde titel van topscorer op. De reserve-aanvoerder van SC Heerenveen die inwoner is van Langezwaag, speelde in Deventer bij Esch en tussen 1984 en 1987 ook al eens voor zijn huidige werkgever. De selectie wordt gecomplementeerd met Rodion Camataru (32), Marten Dijk (23), Erik ten Voorde (22), Geert Huitema (21), Ronald Goossensen (20), en Wilco Hellinga (20).

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 12