SINDS 1980 GEEN PUNTEN VOOR MW Jarenlang moest Ajax zijn meerdere erkennen in MW. Niet zozeer in de re sultaten, maar in een record waarop de Limburgers maar wat trots waren. Sinds 1913 speelden ze onafgebroken in de hoogste klasse van het Neder lands voetbal, en dat was vier jaar lan ger dan Ajax. In 1976 kwam er met de degradatie naar de eerste divisie een einde aan die fraaie serie en moest de eer ten langen leste aan Ajax worden gelaten; drie promoties en twee degra daties later is MW weer terug bij de 'grote jongens', zij het dat over de lengte van het verblijf ditmaal nog wei nig zekerheid bestaat MW; voor degenen onder ons die al een tijdje meedraaien zal het voorlopig nog wel de ploeg blijven waar het Lim burgse talent in zat samengebald: doelman Frans Korver, de zenuwpees die fenomenale reddingen kon afwis selen met de lachspieren kietelende missers. Jo Toennaer, die voor ons ge voel al voor de oorlog in MW speelde en dat tot ver in de 21e eeuw zou blij ven doen, en de tandem Jo Bonfrère en Willy Brokamp, een tweetal dat el kaar met de ogen dicht wist te vinden en voor wie geen verdediging heilig was. MW was vooral in de jaren zes tig een tegenstander die te vrezen was en de Geusseit een kerkhof van kam pioensaspiraties. Ook thans is die re putatie nog niet helemaal vergeeld, in dachtig de 1 -0 nederlaag die Ajax vo rig jaar in Maastricht leed. Na die nederlaag bleef Ajax op een paar da gen na een jaar lang ongeslagen tot Willem II vorige maand de regerende landskampioen klopte. Afdelingstitels De geschiedenis begint voor MW op 2 april 1902 en kent een voorlopig hoogtepunt in 1911als het naar de NVB promoveert. Binnen twee jaar haalde MW tweemaal de afdelingstitel en verschijnt aldus in 1913 in de eer ste klasse. In 1938 leek degradatie onafwendbaar, maar een bijstelling van de competitie-indeling redde de Maas trichtenaren. Afdelingstitel in de eerste klasse werden behaald in 1920 en 1926, maar in de kampioensserie wa ren Be Quick en Enschede de win naars. In 1947 volgde een derde titel, en ditmaal hoorde Ajax tot de mede kandidaten voor de landstitel. De eer ste onderlinge ontmoeting voor de competitie vond plaats op 29 juni 1947 in Maastricht Verdonschot had al tweemaal raakgeschoten voor Ajax na de rust loskwam en via Bruins, Drager en Fischer alsnog de overwin ning arresteerde. Drie dagen later volgde de return. Opnieuw scoorde MW het eerst, via Penders, maar op nieuw greep Ajax de punten. Bruins scoorde tweemaal en Drager bepaalde de eindstand op 3—1En weer drie dagen later greep Ajax tegen NEC de landstitel. 8—3 en 3—6 Hierna duurde het tien jaar voor er weer een competitiewedstrijd werd ge speeld tussen MW en Ajax. In de eer ste eredivisieseizoen deed MW De Meer aan op 7 oktober 1956, om met een 2—0 nederlaag te worden gecon fronteerd dankzij treffers van Piet van der Kuil en Wim Bleyenberg. Een sei zoen later volgde in Maastricht de eer ste nederlaag van een Ajax-ploeg te gen MW, toen Chris Coenen (twee maal) en 'Pummy' Bergholtz een 3—0 stand bij elkaar schoten. De eerste ne derlaag in Amsterdam volgde op 30 De bekende foto uit de ESSO-serie die in het seizoen 1958-1959 werden uitgegeven. De poserende MW-ers zijn staand van links naar rechts: H. Weijzen, Chr. Coenen, J. Toennaer, H. Verdonkschot, Fr. Stevens en M. van Bun. Gehurkt: Fr. Rutten, G. Bergholtz (jawel, 'Pummy'), A. Vroemen, A. Ummels en R. Ceulen. 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 14