AJAX - PC UTRECHT NOLTE SCOORT IN ELEKTROTECHNIEK EN INSTRUMENTATIE NOLTE Wie vier maanden geleden had durven beweren dat Ajax-FC Utrecht een duel zou spelen met een opponent uit de bovenste regionen van de Eredivisie zou voor gek zijn uitgemaakt. De Utrechtenaren wekten medelijden, zochten ploeterend naar de juiste weg en naar de punten waar het publiek aan het begin van het voetbaljaar stel lig op gerekend had. Ze bleven echter spoorloos en de situatie in de Galgen waard kneep de strot dicht van de fans, het bestuur, de spelers en de technische staf. Vlak voor de wedstrijd FC Utrecht-Ajax werd trainer Cees Lof- feld geofferd aan de voetbalgoden. De plaats van de beminnelijke Utrechte naar werd ingenomen door Ab Fafié en zie, het beoogde schokeffect was daar. Het gelijke spel dat FC Utrecht tegen Ajax uit het vuur sleepte werd gevierd als een overwinning. In figuur lijke zin was het ook een overwinning want in schril contrast met de thuis club Ajax voerde voetbal voor smulpa pen op en slechts onverbetelijke opti misten gaven FC Utrecht een klein kansje om een positief resultaat te peuren uit het ongelijke duel. Met de draw tegen Ajax begon voor de Utrechtse club de victorie. Gestaag werden de punten bijeengeharkt en kijken we schuins naar de stand op de ranglijst, dan bemerken we de voor malige bleekneusjes nu bravoureus en vol honger naar meer, op de vierde positie! Mooi hè, voetbal, dat zoiets wonder lijks kan geschieden. Dat met dezelfde ingrediënten twee compleet verschil lende gerechten kunnen worden be reid. Leg voor de grap eens de opstel lingen van 23 september 1990 en 27 januari 1991 naast elkaar. Respectie velijk de wedstrijden FC Den Haag - FC Utrecht en FC Utrecht - MW. De uitwedstrijd tegen Den Haag ging kansloos met 3-1 verloren, terwijl de thuisbeurt tegen MW een eclatante 4- 1 zege opleverde. Maar die winst werd allerminst met een volledig nieuw elftal behaald. Negen van de elf basisspe lers die er in het Haagje niets van bak ten gingen met opgeheven hoofd te gen MW de wei in. Ab Fafiè als tove naar? Meer dan obscure goocheltrucs zal het succes van FC Utrecht verbor gen liggen in een andere vermenging van de ingrediënten en het inzicht om tot de juiste combinatie te komen is ui teraard een compliment waard. omwenteling Aan het eind van het vorige seizoen werd de kleedkamer van FC Utrecht grondig gestoft. Toen de bezem werd opgeborgen bleek er een ware om wenteling te hebben plaatsgevonden. Negen voetballers die min of meer re gelmatig deel hadden uitgemaakt van het elftal dat in het seizoen 1989-1990 een schamele veertiende plaats had bereikt waren opgebonjourd en bij de nieuwkomers zaten een aantal opmer kelijke figuren. Amsterdammer Marcel Liesdek kon in Limburg zijn Amsterdamse bluf niet kwijt en de ambitieuze laatbloeier moest in meerdere opzichten een be langrijk element worden binnen FC Utrecht. Van Volendam werd Ab Plug- boer losgeweekt en Pieter Bijl's talen ten zouden zich bij FC Utrecht onge twijfeld beter kristalliseren dan bij Hee renveen. John van der Linden kreeg een nieuwe kans in het betaalde voet bal en Marcel Lindenaar werd van FC Den Haag teruggehaald. Op het eerste gezicht leek het team van Cees Loffeld wat aan emotie te hebben verloren, maar aan snelheid te hebben gewonnen. Het elftal dat er nu staat geeft in elk geval een frisse aanblik terwijl het met emotie voortreffelijk gesteld is. het elftal van Fafié Over de kwaliteiten van FC Utrecht keeper Jan Willem van Ede hoeven we weinig woorden vuil te maken. Hij hoort bij de Top vijf van Nederland. Herman Verrips is als rechterverdedi- ger een (opgepoetst) meubelstuk. Net als vroeger zoekt hij weer de weg naar voren, de veranderingen na de komst van Fafié hadden op hem de invloed van de lang verhoopte transfer naar een nieuwe voetbalwereld. In het cen trum staat Marcel Liesdek niet alleen technisch maar ook tactisch zijn man netje. Hij weet wanneer, en hoe, in te grijpen en heeft op die centrale positie vat op zijn medespelers die veel aan zijn inzicht hebben. Johan de Koek is mandekker en zekering tegelijk. Zijn grote snelheid stelt hem in staat om kortsluiting bij medespelers op te van gen. Aan de linkerkant is Erik van der Meer volledig verlost van blessurepro blemen en de bijter gaat Johnny van 't Schip een onrustige middag bezorgen. De 23-jarige Van der Meer is nog steeds in ontwikkeling en als het hem aan iets NIET ontbreekt, dan is het inzet. Op het middenveld ligt de hoofrol in handen van Robbie Alflen. Ook hij ont wikkelt zich nog steeds maar hij is verder dan zijn bijna-leeftijdgenoot Van der Meer. Uit Alflen kan een toekom stig international groeien. Ondanks zijn jeugd (22 jaar) stuurt Alflen zijn mede spelers, van wie Robert Roest een be langrijke rol speelde in de wederop standing van FC Utrecht. Als mandek ker in het centrum van de verdediging kan deze Olympiër uit de voeten maar ook als middenvelder bewijst hij zijn waarde. Pieter Bijl en Ab Plugboer zor gen voor de techniek en de aanvallen de impulsen, zonder het verdedigende werk aan zich voorbij te laten gaan. Voorin is Edwin de Kruyff bezig zijn belofte waar te maken. Net 21 jaar heeft hij (gelukkig) nog veel speelse elementen maar de wetenschap dat hij op een plaats in de startende elf kan rekenen geven hem de gelegenheid om echt te groeien. Zijn tegenpool voorin die alles al eens heeft meege maakt, maar zich voetballend nog steeds amuseert, is Wlodimierz Smolarek. draad weer opnemen Na de bittere pilletjes die Roda JC (be ker) en FC Groningen Ajax toedienden en de ritme-brekende rustbeurt van het vorig weekend gaat onze Amster- Samenwerken met Nolte betekent voor u: de zekerheid dat uw problemen op het gebied van elektrotechniek en instrumentatie, binnen- en buiteninstallaties efficiënt en doordacht worden opgelost. Nolte Amsterdam bv, Kabelweg 55,1014 BA Amsterdam. Tel.: 020-843015. ALPHEN A/D HUN AMSTERDAM DOETINCHEM EINDHOVEN ENSCHEDE GRONINGEN HEERLEN NOLTE AMSTERDAM

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 4