Mot Ajax-bus 't Gooi naar Wij van Vak O 020-153799 T-SfflRTS BEDRUKT MET UW LOGO BEL VOOR VRIJBLIJVENDE INFORMATIE: 020 -153799 zondag 10 maart a.s. PC MOLENDAM-AJAX MASCOTTE klasse apart is Milko Djurovski. Ik heb een keer het genoegen gehad om te gen Maradonna te spelen. Fantastisch was dat, maar af en toe heb ik wel eens het gevoel dat Milko meer kan. Wat 'ie af en toe laat zien is ongelooflijk. Toen hij vorig jaar tegen ons speelde met Partizan Belgrado maakte hij ons helemaal gek. We wisten via videobeelden wel iets van die mafkees in zijn maillot, maar dat 'ie zo sterk was wisten we niet. We konden het daarom niet geloven dat hij bij ons kwam spelen. Die wedstrijd Groningen-Partizan heeft veel indruk gemaakt op Milko. Ik weet dat hij de videoband van die wedstrijd nog regelmatig draait'. Rare vogel 'Natuurlijk is Milko een rare vogel', ver volgt Ulrich. 'We moesten in het begin ook veel ge duld met hem hebben. Aan zo'n echte vedette moet je wennen. Thuis tegen Ajax, aan het begin van dit seizoen, vededigde hij voor geen meter mee. Daardoor kwam ik steeds tegenover Aron en Johnnie te staan en werd lek ker gedold. Zulke dingen gebeuren nu niet meer, omdat Milko wat beter mee verdedigt en wij beter weten wat we moeten doen. Het geduld met Miko heeft geloond, hij doet het nu uitste kend. Hen n ie Meijer heeft daar ook een groot aandeel in. Hij werkt zich kapot voor Milko'. 'Ik vindt het overigens jammer dat we VERENIGINGEN BEDRIJVEN PARTICULIEREN Joh. Jongkinöstr»at 147, 1062 CW Amsterdam vertrek: Ajax-stadion 12.00 uur. Hilversum Oosterspoorplein 11.15 uur Bus en Plaatskaarten kunt u bestellen bij: sigarenmagazijn Ajax, Middenweg 400, Amsterdam, tel. 6653621 tegen Ajax weinig één tegen één kunnen spelen. Dat ik niet meer duels met John uitvecht. Heerlijk is dat, wan- neeer je goed speelt tenminste. Want bij ons thuis dolde John mij een keer tje enorm. En het vervelendste is dat hij mij dan ook nog eens uit gaat staan lachen.' Ruud Rompert Wed'strijd, m (-en) Strijd, wedijver op enig gebied, in 't bijz. van sport, van twee of meer personen om uit te maken wie op dat gebied het sterkst is, wie het hoogst presteren kan, al of niet om een uitgeloofde prijs te behalen: wedstrijd in het biljarten; met iem. een wedstrijd aangaan; een wedstrijd aangaan; een wedstrijd uitschrijven, houden;- daad van wedijver: er was een edele wedstrijd wie de meeste hulp zou bieden; - bep. als schouwspel: kom je ook bij de-wedstrijd. Volgens de laatste uitgave van 'de Dikke van Dale' is dit hetgeen ons weke lijks in de ban houdt. Twee weken geleden zette ik, gedwongen door afgelastingen, mijn televisie om vijf voor vier aan en zette de zender op acht. Acht betekent bij mij thuis 'BBC One' en op die zender zou om vier uur de absolute topper van de vijf de ronde van de Engelse strijd om de 'FA Cup' beginnen: Liverpool tegen Everton, één van die legendarische derbies zoals Inter tegen Milan, Celtic tegen Rangers of zelfs nog Sparta tegen Feyenoord. Over de kwaliteit van het gebodene kun je heel kort zijn. Heeft men een bal in de voeten, dan lijkt het een sport op zich om die zo snel mogelijk weer naar een ander te spelen. Dit komt gedeeltelijk voort uit het feit dat zodra ie mand een bal heeft, er gelijk twee of drie tegenstanders op hen af duiken om hem als een zwerm horzels te proberen te liquideren. Een bij ons in het verre verleden slechts faam verwervend door veelvuldig snackbarbezoek - oude bekende, n.l. Jan Molby, kan zich binnen dat spel letje aardig overeind houden. Dankzij zijn goede techniek en inzicht is hij het rustpunt geworden bij de 'Reds'. Ondanks het ontbreken van doelpunten en het slechte spel heb ik anderhalf uur lang op het puntje van mijn stoel gezeten. Drie dagen later werd de 're play' in een van de mooiste Engelse voetbaltempels, Goodison Park, met dat grappige kerkje tegen een van de cornervlaggen aan, een nog groter feest. Acht doelpunten, eerlijk verdeeld. Wie had een mooier scenario kunnen bedenken? Nu weet ik wel dat ook in Engeland dit soort wedstrijden niet voor het opra pen ligt, maar wat ik ook weet is dat er meerdere keren per week voetbal lers de mouwen opstropen om de mensen te geven waar men veel geld voor neertelt, n.l. strijd!!! E. Vanzet Het Ajax-team betreedt vandaag het veld met aan het hoofd in de functie van mascotte de 10-jarige Mike Eveleens. Mike, de helft van een tweeling, is afkomstig van Aalsmeer, en opereert als linksbui ten in de E-1 van Ajax. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 8