SLECHTS OP BEZOEK. Leo Driessen Leo Driessen, geboren in Amsterdam op 22 juni 1955, was van 1977 tot 1984 werkzaam in het onderwijs. Sinds dien verdient hij de boterham als free-lance sportjournalist. Op zijn staat van dienst prijken programma's als 'Langs de lijn' en 'Radio Tour de France'. Sinds enige tijd is hij actief bij Eurosport. Zo nu en dan mogen we het nog beleven. Meestal staat het ook uitgebreid vermeld in de radio en tv bode want het is er zeldzaam en belangrijk genoeg voor. Handenwrijvend stel ik dan de video in, als me dat lukt tenminste. Vaak genoeg zit ik me te verbijten als weer een herhaling van 'Ondek je plekje' op de band blijkt te zijn getoverd terwijl ik hem toch duidelijk op 'Kerkepad' had ingesteld. Is het technisch in or de, dan wil de teleurstelling toch nog vaak groot zijn. Het gaat me, voor alle duidelijkheid, om Abe Lenstra, door fans, die daar recht op hebben liefkozend 'Us Abe' genoemd. Ik wil dat ook zo graag kunnen zeggen, maar tot op de dag van vandaag kan ik dat met de beste wil van de wereld nog niet. Ik heb inmiddels wel behoorlijk wat beelden van deze eigenzinnige Fries. Abe in de tuin, terwijl hij zijn weerbarstige kuif in een plooi op het gefronsde voorhoofd probeert te leggen, heel mooi. Abe op de schaats, Friese doorlopers natuurlijk, gracieus voortbewegend, de handen losjes op de fraai gebogen rug, echt indrukwekkend. Abe in een tuinstoel, een echte Friese tuinstoel uiteraard, zeer onderhouden. Maar hoe voetbalde hij nou eigenlijk? In een razend tempo schieten wat bibberige beelden van wat een voetbalwedstrijd aan mij voorbij, maar waar is Len stra? Hij moet er lopen, dat beweert de verslaggever ten minste en ik val natuurlijk nooit een collega af. maar ik zie hem niet, jammer, 'Us Abe' zal wel nooit 'Mien Abe' worden. Op een regenachtige avond in Glasgow (dat is bijna een pleonasme) spelen Celtic en Partizan Belgrado de return eerste Ronde UEFA Cup. De Pool Dieganovski is in grootse vorm. Namens Celtic scoort hij liefst vier keer. Het zal niet voldoende zijn. Partizan heeft de eerste ontmoeting met 2—1 gewonnen en komt in Glasgow steeds weer bij omdat het een geniale balletjeswachter heeft, die er steeds weer ééntje inprikt. Toch lijkt het vlak voor tijd nog mis te gaan voor de Joegoslaven als Dieganovski met zijn vierde treffer voor 5-3 zorgt. Partizan countert, terwijl Celtic nog uitge breid feest viert. De linkerspits breekt door en Djurovski, de maker van de drie Joegoslavische doelpunten staat hele maal vrij, maar krijgt de bal niet. Uiteindelijk rommelt en frommelt de doorgebroken speler de bal zelf achter de Schotse doelman. Uitzinnige vreugde bij de Joegoslaven, die zich door die treffer plaatsen voor de volgende ronde. Behalve bij de nukkige vedette, die al terugsjokkend met het rechterhandje een vernietigend afwijzend gebaar maakt, prachtig gewoon. Die heb ik meeteen achter het archiefma teriaal van Abe Lenstra geplakt. Schitterend hoe verongelijkt Milko Djurovski was. Natuurlijk had hij, de vedette, de goal moeten scoren. Inmiddels heb ik er al een paar meer; Djurovski, die zijn panties goed doet. Djurovski, die niet begrijpend naar de bank kijkt, op het moment dat hij gewisseld gaat worden. Djurovski, die over zijn altijd ongeschoren kin wrijft en in gedachten heb ik zijn gelaatsuitdrukking opgeslagen toen niet de beloofde BMW, maar een minder dan modale mid denklasser door manager Nienhuis in zijn maag werd ge splitst. Een vergeefse poging overigens. Omdat de techniek ons tegenwoordig wat minder in de steek laat, heb ik inmiddels ook al heel wat fraaie acties van Milko verzameld en diegenen onder u die het bekertreffen tussen Ajax en Groningen hebben gezien weten nu ook dat hij als hij er zin in heeft een heel aardig balletjes kan trap pen. Ook de trouwe, maar kritische Groningse fans hebben hem in hun harten gestolen. Hij wordt door hen nu liefko zend 'Us Milko' genoemd en dat terwijl Groningen toch niet in Friesland ligt. En dan nog het laastste transfernieuws: De transfer van Eb- welle naar het ambitieuze Wageningen van Piet Buter is nu definitief op losse schroeven komen te staan. Veel plezier vanmiddag en let op 'Us Milko', ook al speelt hij slecht.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 10