De Club De Trainer Selectie 1990-1991 SAMENGESTELD DOOR PETER HEKKEMA Leeftijd Vorige club Neem Leeftijd Vorige club Selectie Ie elftal sinds Patrick Lodewijks 23 P.S.V. (geleend) (1989) Thêo ^igchelsen 21 v.v.o.g. (1989) Grafton Holband 25 Hoogeveen (1989) Jan van Dijk 34 Go Ahead Eagles (1975) Jan Veenhof 21 eigen kweek (1988) Ulrieh Wilson 26 Go Ahead Eagles (1989) Claus Boekweg 24 eigen kweek (1986) Hendrikus Huisman 23 Appingedam (1989) Harris Huizingh (1990) Edwin Olde Riekerink 29 Sparta (1986) Milko Djurovski 27 Partizen Belgrado (1990) 26 FC GROHINGEH naam: FC Groningen opgericht: 16 juni 1971 adres: Postbus 1399, 9701 BJ Groningen stadion: Oosterpark capaciteit: 20.400 plaatsen voorzitter: Wim Everards technisch directeur: Martin Koeman trainer: Hans Westerhof assistent-trainer: Wim Koevermans, Henk Veldmate, Rob de Blois aanvoerder Ie elftal: Jan van Dijk Hans Westerhof is de enige trainer van een Eredivisieclub die ook in het amateurvoetbal als oefenmeester zeer succesvol was. Hij werd op 24 november 1948 geboren in het Gelderse Ulft en zou daar later spelen voor het plaatselijke SDOUC. Nadien ver huisde de familie Westerhof naar het noor den van het land en kwam de huidige trainer van FC Groningen terecht bij Be Quick. Eni ge jaren later stapte hij over naar ACV (in As sen) en speelde daarna nog voor SC Veen- dam, SC Cambuur, de amateurs van Nieu- weschoot en SC Heerenveen. In 1982 trad hij toe tot het trainersgilde en deed dat allereerst bij het Groningse Oranje Nassau dat onder zijn leiding bij de zaterdag eerste-klassers tot een subtopper uitgroei de. Drie jaar later keerde hij terug bij ACV in Assen; al direct in het eerste seizoen leidde hij de club naar de totale triomf door eerst Nederlands kampioen bij de zaterdagama teurs te worden door in de kampioenspoule voor IJsselmeervogels en Heerjansdam te eindigen en vervolgens het algemeen kam pioenschap van Nederland voor zich op te eisen door het Brabantse TOP met 2-0 en 2- 2 terug te wijzen. Het volgende jaar bleef ACV wederom ongeslagen in de kampioen spoule van de zaterdagamateurs door dit maal Spakenburg en NSW achter zich te la ten, het algemeen amateurkampioenschap moest in 1987 echter aan de zondagama teurs van Geldrop worden gelaten. In 1988 werd Westerhof hoofdtrainer bij FC Groningen, welke club hij in het eerste sei zoen naar een zesde plaats in de Eredivisie leidde en tevens wist door te stoten tot de KNVB Bekerfinale, waarin de winst in 1989 overigens naar PSV ging. Mede vanwege de verplichtingen in het Europa Cup-2 toernooi, moest FC Groningen vorig seizoen in de Eredivisie genoegen nemen met een negen de plaats; dit seizoen echter is de club van Hans Westerhof, wiens contract doorloopt tot de zomer van 1992, weer nadrukkelijk in de hoogste regionen te vinden. De 'eerste doelman' van de Groningers was voor de transfer gedurende vier seizoenen bij PSV tweede keus achter Hans van Breukelen. Oorspronkelijk is de geboren Eindhovenaar afkomstig van de amateurclub W.V.V.Z. Reserve-doeiman die bij zijn toenmalige vereniging in Harderwijk al enige tijd van zich deed spreken. Als verdediger bezig aan zijn tweede seizoen in de hoofdmacht van FC Groningen. Het contract van de voormalige Hoogeveen-speler loopt deze zomer af. Even afgezien van de negen duels die hij in 1978 voor Go Ahead Eagles speelde, is de huidige aanvoerder al zestien jaar een belangrijke schakel bij zijn club. De voormalige Olympische international die bij FC Groningen tot 1992 onder contract staat, had zijn wieg staan in het bij Deventer gelegen Schalkhaar. De bekerfinale van 1989 (1 -4 verlies tegen PSV) was tot nu toe het hoogtepunt in de carrière van deze verdediger, wiens contract deze zomer afloopt. In 1984 werd deze in Paramaribo geboren verdediger door Ajax aan Willem II uitgeleend, daarna volgden drie seizoe nen FC Twente en een verblijf van enige maanden bij Ipswich Town waar hij Romeo Zondervan gezelschap ging hou den. In 1988 kwam hij terecht bij Go Ahead Eagles en vervolgens bij FC Groningen dat hem vorig seizoen slechts één duel moest missen. Lycurgus was de eerste club van deze verdediger die nadien via de GVAV-jeugd omhoog kwam en ondertussen bezig is aan zijn vijfde seizoen in de hoofdmacht van de Groningers. Boekweg, die tot de weinige spelers behoort die in de stad Groningen is geboren, heeft een contract dat doorloopt tot 1992. Talentvolle verdediger die bij Nederlands meest noordelijke Eredivisionist bezig is aan zijn tweede seizoen. Het con tract van de voormalige speler van Appingedam loopt aan het eind van dit seizoen af. Martin van Duren 26 bw Den Bosch (1990) Middenvelder die in zijn spelersloopbaan al de nodige ups en downs heeft meegemaakt; zo speelde hij vanaf 1982 ge durende twee seizoenen in het eerste van PSV en degradeerde daarna met het Belgische Racing Genk (in 1985) en BW Den Bosch (in 1990). De geboren Eindhovenaar die zijn eerste wedstrijden bij Unitas '59 speelde, heeft met FC Groningen een verbintenis tot medio 1992. 27 SC Veendam Met SC Veendam kende deze middenvelder in een korte periode lief en leed vanwege degradatie uit de Eredivisie (in 1987) en de terugkeer naar de hoogste klasse in het jaar daaropvolgend. Huizingh die tussen 1983 en 1986 ook al in het eerste elftal van Ajax' huidige tegenstander speelde, tekende vorige zomer voor een contract tot 1993. Is als middenvelder bezig aan zijn vijfde seizoen en evenaart daarmee het aantal termijnen die hij doorbracht in de se lectie van Sparta, de club waar zijn jongere broer Jan nu speelt. Edwin, in Hengelo geboren, heeft een contract tot het eind van dit seizoen. Theo fen Caat 26 SC Veendam (1988) De bekerfinale van 1989 was het voorlopige hoogtepunt van deze Drent in Groningse dienst. In zijn geboorteplaats Hoogeveen speelde hij aanvankelijk voor de gerenomeerde hoofdklasser uit dezelfde plaats voordat hij vanaf 1984 drie jaar bij FC Twente zou spelen, nadien volgde een seizoen bij SC Veendam. Jos Roossieo 30 SC Veendam (1983) Enige speler van de huidige selectie die vorig seizoen bij alle 34 wedstrijden present was, en daarbij zeven maal wist te scoren. De voormalige Olympische international die in de stad Groningen werd geboren, wisselde in 1979 van Veloci- tas naar SC Veendam. Vier jaar later kwam hij terecht bij FC Groningen waar hij tot de zomer van 1992 onder contract staat. Hennie Meijer 28 Ajax d988) Vorig seizoen was de voormalige Ajax-aanvaller met zijn 8 doelpunten na René Eijkelkamp de gevaarlijkste schutter van de Groningse formatie. In het betaald voetbal is hij na 1 jaar Telstar, 2 jaar FC Volendam, 2 jaar Roda JC en 1 jaar Ajax nu bezig bij zijn vijfde profclub, na bij het Amsterdamse DJK te zijn begonnen. De éénmalige international (in 1987 tegen België) heeft een contract dat doorloopt tot 1992. Het scoren van Europa Cup-doelpunten is nog altijd een zeer effectieve manier om belangstelling te kweken; dat on dervond ook Djurovski die vorig seizoen met Partizan drie maal tegen FC Groningen het net wist te vinden. Enige maanden later was de overgang van Djurovski, wiens contract deze zomer afloopt, een feit. Marcel van Buuren 26 sc veendam (1990) Na Ulrich Wilson en Hennie Meijer de derde ex-Ajax speler binnen de FC Groningen-selectie. Marcel verliet De Meer in 1985 voor FC Volendam, speelde vervolgens anderhalf seizoen voor SW en gedurende vier en een half seizoen bij SC Veendam waarmee hij naar de Eredivisie promoveerde (in 1988), echter ook vanuit onze hoogste speelklasse twee maal degradeerde. De selectie van FC Groningen wordt gecompleteerd met Richard Douwes (20), Richard Elzinga (21de verdediger Arnold Reinders (20) en de aanvallers Arnold Bos (21), René van der Duin (20), en Marcel Roode (19).

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 27