De Mascotte Rory Roubos ken. Temidden van de vernieuwde aanval bloeide Nuninga op en bleek hij wel degelijk goed genoeg voor het verwende Amsterdamse publiek. Ineens liep de doelpuntenmachine vol op, strooide Nuninga met subtiele pas jes en scoorde hij steeds gemakkelij ker. In de zomer van 1967 eindigden Cruijff, Nuninga en Swart zelfs als bo venste drie in het topscorersklasse ment van de Eredivisie na een seizoen waarin het recordaantal van 122 doel punten ter wereld werd gebracht en de gehele Ajax-aanvalslinie werd over geplant naar Oranje. Niet alleen thuis stapelden de successen zich op, ook buiten de grenzen liet Ajax zich gel den, met de Europacupfinale van 1969 tegen AC Milan als voorlopig hoogte punt. Maar voor Nuninga persoonlijk een hoogtepunt dat tevens het eind punt betekende. Hij kwam maar één helft in actie (als invaller voor Groot), en de stevige nederlaag tegen de Ita lianen (4-1sterkte trainer Michels in de overtuiging dat Ajax aan fysieke kracht moest winnen en de stofkam door de selecie gehaald moest wor den. Naast Van Duivenbode, Muller en Pronk hoorde ook Klaas Nuninga bij de slachtoffers. In plaats van de 29- jarige Nuninga trok Ajax de wat stevi ger uitgevallen Dick van Dijk van FC Twente aan, en de pijnlijk verraste Nu ninga vond tenslotte een onderkomen bij DWS, waar hij nog drie seizoenen doorbracht. Terwijl hij stoppen over woog bereikte hem een aanlokkelijk aanbod uit Frankrijk, waar hij de func ties van speler en trainer kon combi neren bij Clermont-Ferrand, een door de Michelin-fabrieken gefinancierde ploeg. Het vooruitzicht op een goede functie bij de autobandenfabriek na zijn sportcarrière trok Nuninga tenslot te over de streep, maar niettemin was hij reeds na enkele jaren terug in Am sterdam. Niet meer als voetballer dit maal, maar als ambtenaar van sportza ken bij de Gemeente. Eind jaren ze ventig volgde een nieuwe functie, in het verlengde daarvan: in de leiding van het nieuw gevormde Euro Sport- ring, een organisatie die internationale uitwisseling van jeugdige sporters beoogt en onder meer het toernooi om de Holland Cup, het grootste (jeugd)voetbaltoernooi ter wereld, organiseert. En zo is het dagelijks leven van Klaas Nuninga nog steeds volop gevuld met voetbal; misschien geen topvoetbal in de gangbare zin des woords, maar in- ternationaler getint dan het werk van de meeste huidige voetbalprofs in ons land. Evert Vermeer Vandaag bij de Bekerwedstrijd Ajax-FC Groningen presenteert een speciale Ajax-mascotte de beide elftallen wan neer die het veld opkomen. Zijn naam is Rory Roubos en het speciale zit 'm in het feit dat Rory de aanvoerder is van het E-1 elftal van Ajax. De tienjarige vrije verdediger speelt voor het tweede jaar bij de Meerclub nadat hij voorheen in Nieuw Vennep had gespeeld. De tienjarige Rory Roubos heeft ervaring met het mascottewerk want ook vorig jaar vervulde hij de ere-rol al een keer. We zijn benieuwd wie Rory, voorafgaan de aan de wedstrijd, kiest als de favoriete Ajacied, waarmee hij op de foto gaat. Wordt het Jan Wouters, Ajax' (zeer) vrije verdediger of wordt het captain Johnny van 't Schip? In elk geval: veel succes Rory! In het seizoen 1967-1968 won Ajax met 7-1 van Fortuna '54, een wedstrijd die in het teken zou staan van Theo Buys, die drie keer scoorde en aan het eind van dat seizoen vertrok naar... GVAV. Klaas Nuninga, hier in duel met doelman Wings, was zoals steeds dat seizoen, van de partij maar meer als aangever, scoren deed Klaas niet tegen de Limburgers. 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1991 | | pagina 24