De Jonge kanjers van AJax El DANNY BLIND Daar staan ze dan, de kanjers van Ajax E 1. Uit hun midden wordt bij ie dere thuiswedstrijd van Ajax een mascotte gekozen die het eerste elf tal begeleidt bij de presentatie aan het publiek. De traditie van de Ajax-mascotte duurt alweer enige jaren en het zal niet zo gek lang meer duren eer een gewezen Ajax-mascotte zich presen teert als eerste elftal-speler. Let maar op over een jaar of twee is het zover! Voor deze mannen is de wachttijd nog iets langer. De E-1 junioren heb ben een leeftijd tussen de acht en tien jaar, maar het zijn wel al echte voetballers. Twee weken geleden speelden ze een voorwedstrijd in het Olympisch Stadion, waar even later Ajax en PSV tegen elkaar zouden aantreden. Het zag er vanwege de regenval even naar uit dat hun wedstrijd tegen de D-junioren van HBC niet door zou gaan. Gelukkig werd de droom van de jongste Ajax-voetballers en hun tegenstanders niet verstoord. De lichtgewichten konden aan de nau welijks gebruikte grasmat van het Stadion weinig schade aanrichten. Bovendien was hun wedstrijd voor het binnenkomende publiek een aar dige afleiding. De bezoekers konden zich verwar men aan een evenwichtige en daar door spannende wedstrijd. "Gewoon een goeie pot voetbal", karakteri seerde elftalleider Henk van Teunen- broek het duel. "De voetballers van HBC waren vanwege het leeftijdsver schil fysiek wat sterker. Onze jon gens lieten zich daardoor niet uit ba lans brengen". Het werd uiteindelijk 2-2 met Ajax-goals van Ruben van Veen en Nicky Sermond. Na afloop van hun wedstrijd zwaaien de E-junioren van Ajax professioneel het publiek vaarwel, onder de goed keurende blikken van het arbitrale trio, Theo Gijsen, H. Herreburgh en K. van Baljauw, 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 29