Mark Verkuyl: Ik ben niet van plan bankzitter te worden De 26-jarige Mark Verkuyl speelt inmiddels als weer voor het derde seizoen in het Ajax-shirt. Hij was één van die goede aankopen die FC Groningen in het verleden deed, maar vertrok net als van Tiggelen de De Wolf naar een club met naam. Mark Verkuyl speelde bij Ajax tot nu toe 60 wedstrijden, maar miste door verschillende blessures een deel van het vorig seizoen. Een spierblessure speelde hem aan het be gin van deze competitie opnieuw parten, maar nu is hij praktisch fit en maakt hij van daag mogelijk deel uit van de Ajax-selectie. 'Zo staat het er op dit moment voor'aldus Mark Verkuyl. 'Ik ben nu blij als ik bij dezes tien zit, terwijl ik normaal gesproken basis speler ben. Raak je geblesseerd dan zijn er bij een club als Ajax natuurlijk zat spelers om dat op te vangen. Ik verwacht dat ik er snel weer in kom, 'k denk gewoon op links al vind ik het zelf fijner om in het centrum te spelen.' De blessures hebben zijn zelfvertrouwen in geen geval aangetast, al weet Mark Verkuyl dat de concurrentie bij Ajax groot is:In feite heb je voor drie posities achterin zes goede spelers, die allemaal daar moeiteloos kun nen spelen. Voorlopig was ik even afgeval len, maar 'k ben zeker niet van plan bankzit- terte worden. Ik wil gewoon spelen, op mijn leeftijd steek ik op de bank niets meer op. Jonge spelers kun je nog eens op de bank zetten, ik voel me daar erg ongelukkig, ook bij Ajax. 't Is een fantastische club, op voet- balgebied heb ik hier veel kunnen leren en je speelt altijd top. FC Groningen was voor mij een goede club, Ajax is een stapje ho ger, maar ook daar wil ik wel graag spelen. Hij kwam als Utrechtse jongen naar FC Groningen en heeft daar zulke fijne jaren gehad dat hij daar een nauwere band mee voelt dan met zijn eerste club FC Utrecht: 'Ik heb nog regelmatig contact met Edwin Olde Riekerink, dan babbelen we wat. Ik heb hier een fijne tijd gehadkom nog regel matig eens kijken. Ik heb FC Groningen dit jaar nog niet zien voetballen, maar er is wei- Mark Verkuyl (rechts) vierde het kampioensfeest met Ajax. nig veranderd. Voor Ajax is FC Groningen altijd een ontzettend moeilijke tegenstan der. Of ik bij de zestien zit, weet ik niet, maar ik kom zeker kijken.' 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 19