IN DE VERLENGING Hennie Meijer is weer helemaal terug van weggeweest. Een jaar lang speelde hij dui delijk beneden zijn kunnen en moest genoegen nemen met een rol in de schaduw van René Eijkelkamp. Ouderwets goed op dreef was hij voor de verdedigingen van Roda JC en FC Den Haag bij tijd en wijle onnavolgbaar. En scoren doet ie ook weer, al zal menigeen zeggen dat hij met gemak bovenaan de topscorerslijst had kunnen staan. Meijer zelf denkt daar heel anders over: 'Ik weet van mezelf dat ik kansen mis, maar Ik weet ook dat ik altijd weer kansen zal creëren. Ik ben nou eenmaal niet zo 'n koele kansenbenutter, ik zal altijd veel kansen blij ven missen. Maar ik raak nooit in paniek, ik weet wat ik kan. Dat het nu weer beter gaat, is voor mezelf niet echt een verrassing. Ik voelde dat aan, de lange vakantie heeft me goed gedaan. Ik weet nu dat ik veel rust nodig heb, 'k heb ook eigenlijk zelf helemaal niet gevoetbald. Dat vliegtuigongeluk heeft me onbewust toch parten gespeeld vorig seizoen. Ik kende veel jongens heel goed die in Suri name zijn omgekomen. Je zag 't ook aan Stanley Menzo, die heeft ook een slecht seizoen gehad bij Ajax. En wat mezelf over kwam tegen Vitesse, dat was nieuw voor mij. 't Kostte me ook nog eens vierwedstrij- den. Ik heb vorig jaar mijn kansen best wel gekre gen en ik blijf zelf ook zeggen 'de goals die ik voor FC Groningen niet heb gemaakt, hebben ons een hoge klassering gekost'. Ik heb een weddenschap om 15 goals verlo ren van Claus Boekweg, nu wedden we weer, maar win ik. Ik ben echt uitgerust aan het seizoen be gonnen èn met het idee, ik moe er meer in schieten dan vorig seizoen. Enhetgekkeis, ik voel me heel goed. Dat is het verschil met vorig seizoen, ik ben nu veel en veel scher per. Dat Djurovski is aangetrokken, doet mij ver der niets, zie het maar als een luxe-pro bleem van de trainer. Ik kan prima met Har- ris Huizingh vinden, het loopt perfect. En met Milko gaat 'took goed, dat is 'trare. Wie er vandaag moet spelen? Met Milko in de ploeg zal er misschien meer gevoetbald worden, met Harris heb je meer kracht in de lucht. We kunnen ook prima metz'n drieën spelen, de trainer kan alle kanten op. Ja, ik gaervanuitdatikspeel. Nee, nietomdatwe nu tegen Ajax spelen, dat heb ik niet. Ik ben niet iemand die het juist tegen zijn vroegere club wil laten zien of wil scoren. Dit zijn wed strijden waarin niet alleen voor een spits, maar voor de hele ploeg veel eer te behalen valt. Vandaag vanAjaxwinnen, datzou toch mooi zijn voor Groningen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 11