Booy 9 Ruud Geels en Henk Houwaart naar Brugge. Onder trainer Leo Canjels, nog een overbekende naam, werd de tweede landstitel veroverd (de eerste was in 1920) en behaalde men twee bekerzeges. Op dat moment raakte Club op de rand van een faillisement en werd Leo Canjels de laan uitgestuurd. Op aangeven van Henk Houwaart werd Ernst Happel de nieuwe trainer. Onder deze Oostenrijker werd Club Brugge de onbe twiste nummer één van het land. Hij liet Rensenbrink naar An- derlecht vertrekken, Roger van Gooi naar Keulen en kneedde zijn team rond René Vandereyken en de nog steeds fantasti sche Raoul Lambert. Birger Jensen werd de doelman en zou dat tot enige jaren geleden blijven. In 1978 bereikte men de finale van de Europa Cup 1. Daarna hield Happel het voor gezien. Club trok Jan Ceulemans aan en werd in 1980 opnieuw kampioen van België onder de Nederlandse trainer Han Grijzenhout. Na die tijd werd het kwakkelen met de trotse Brugse club. Tot in 1988 toen Brug ge onder Henk Houwaart weer eens Kampioen van België werd door de aloude rivaal Anderlecht in echte beslissings wedstrijden om het kampioenschap te verslaan. Vorig seizoen dus werd Brugge opnieuw de Belgische kampi oen en weer wist Anderlecht zich de verliezer. Caje In Jan Ceulemans beschikt Club al jaren over een echte ve dette. leder jaar weer denkt men dat het wel afgelopen zal zijn met Ceulemans, maar steeds weer blijkt hij op tijd boven Jan en lacht hij al zijn criticasters uit. Ceulemans, in Brugge noe men ze hem liefkozend Caje, is een voorhoedespeler van een apart slag. Hij is geen afwachtende goaltjesdief, noch is hij een creatieve en flegmatieke buitenspeler. 'Caje' lijkt in zijn spel misschien nog het meest op de Argen tijn Jorge Valdano, oud-speler van onder meer Real Madrid. Gelijk de wereldkampioen van 1986 Valdano, sleept hij zijn te genstander, en als het even kan een paar meer, over het hele veld. Van links naar rechts en van voor naar achter. Hij slaagt er bijna altijd in de vijandelijke verdediging uit elkaar te scheu ren, waarvan zijn collega-aanvallers kunnen profiteren. Wanneer dat niet voldoende blijkt om de tegenstander eronder te krijgen, sluipt Jan zelf naar het front, hetgeen niet zelden resulteert in een bevrijdende goal. Ceulemans is sterk in de lucht, heeft gevoel voor positie en is altijd goed 'in de kluts'. Aan enige franje heeft hij een broertje dood. Het is vanwege deze spelwijze dat men in België steeds verwacht dat Jan het in een volgend seizoen niet meer op kan brengen. Zijn spel vreet kracht en noopt verdedigers meer dan eens tot torpedering van de lange aanvaller. Ook Guy Thys dacht het voor het WK wel zonder 'Caje' af te kunnen. Jan boos, 'ie mand van mijn leeftijd en met mijn staat van dienst verdient het toch niet om op de bank te moeten gaan zitten, dan blijf ik nog liever thuis', diende Jan de bondscoach van repliek. Evenwel besloot hij toch mee te gaan naar Italië en Jan kreeg zijn kans. In de eerste wedstrijd tegen Korea liep het aanval lend niet zo best dus Thys besloot in de rust dan toch maar Jan Ceulemans in te brengen. Acht minuten later was de Bel gische 1-0 al een feit. 'Caje' scoorde dan zelf wel niet, zijn geslepen spel bleek voldoende om de Koreanen van hun stuk te brengen. Eens te meer was de waarde van Jan Ceulemans gebleken. Ook in het komende seizoen zal Club-trainer George Leekens weer op Ceulemans kunnen vertrouwen. Wellicht dat Jan wat meer zijn momenten uit zal gaan zoeken, maar van eminent Brugs belang blijft hij. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Anderlecht en KV Mechelen heeft Club Brugge geen bijzondere 'Nederlandse' traditie. De enige speler uit Nederland bij Club is dit seizoen Foeke Booy. Booy kwam vorig seizoen over van Kortrijk waar hij sa men met George Leekens furore maakte. Toen Leekens de overstap naar Brugge maakte om Henk Houwaart op te vol gen, werd ook de overgang van Booy al snel een feit. Aanvan kelijk had Foeke een beetje moeite zijn draai te vinden, maar naarmate het seizoen vorderde konden hij en Frank Farina het samen steeds beter vinden. De twee groeiden uit tot een 'lek ker' koppel en dat leidde indirekt naar de landstitel. Booy maakte met onder meer Jan Ceulemans van Frank Farina de revelatie van de Belgische competitie en de belangstelling van buitenlandse topclubs (uit Italië maar ook uit Engeland) groei de. Farina bleef echter in Brugge en het Club-legioen hoopt stilletjes op een Europees succesje. Op het Amsterdam- toernooi willen de Bruggenaren eens kijken waar ze internatio naal staan. Aangezien ook Ajax nieuwsgierig is hoe men er voor staat in het internationale voetbal, en PSV en KV Meche len zich ook eens willen testen tegen gerenommeerde tegen standers, zal het publiek kunnen genieten van een aantal partijen op het scherpst van de snede. UITGAVE Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-930865 Telex 10299 TEKST Inter Football Postbus 60 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02663-4441 Telex 12337 ADVERTENTIE-ADRES Target Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-259517 /240789 Jan Ceulemans

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 9