Danny Hesp AC Milan 23 hij kwam in de voorbereiding al aardig wat aan spelen toe. Edwin van der Sar is de nieuwe reserve-doelman. Hij komt van het tweede en voor hem heeft Sjaak Storm plaats moeten maken. Danny den Ouden, Michael Mols, Dennis van der Poll, Jan Gerver en Guus Uhlenbeek maken in principe ook deel uit van de A-selektie, maar zullen hun meeste wedstrijden in het tweede pakken. Alleen bij calamiteiten zal er een beroep op hen gedaan kunnen worden, zo lijkt het. Ajax begon aan de voorbereiding met een volledig fitte groep. Dat betekent dat ook Sonny Silooy volkomen hersteld is van zijn zware blessure. Silooy, vorig seizoen teruggekomen uit Parijs, wilde bij Ajax glansrijk van start, maar raakte al in de voorbereiding op het vorige seizoen ernstig geblesseerd. Zó ernstig dat het hem nagenoeg het hele vorige jaar kostte om weer volledig fit te geraken. Sonny viel tegen het einde van het seizoen wel enkele malen in, maar helemaal de oude was hij nog niet. Nu wel, en iedere rechtgeaarde Ajacied hoopt Sonny binnenkort weer ouderwets aan het werk te kunnen zien. Ron Willems tekende deze zomer een nieuw tweejarig con tract bij Ajax. De man van de spectaculaire en gevierde gelijk maker in de voorlaatste wedstrijd van vorig seizoen tegen Ro- da JC is een uitermate belangrijke aanvalskracht voor Ajax. Het zal tevens bijzonder aardig zijn om te zien hoe aanvoer der John van 't Schip, Richard Witschge, Aron Winter, Stanley Menzo, Danny Blind en Bryan Roy de draad weer oppakken na het echec met het Nederlands Elftal in Italië. Van t Schip, Witschge en Winter beginnen in ieder geval in de wetenschap dat zij NIET teleurgesteld hebben op het WK. Integendeel, zij waren met afstand de beste Nederlandse spe lers. Daarnaast is de verwachting dat Dennis Bergkamp zich zal opwerpen als een schrik voor de tegenstanders. Ingewijden reppen over hem als één van de grootste Neder landse beloften. In centrum-aanvallend opzicht zit het wel goed in de spelersgroep; met Stefan Pettersson, Ronald de Boer en de al eerder gememoreerde Willems en Bergkamp heeft Leo Beenhakker een ruime keuze. Wetende dat ook Wim Jonk aanvallend bijzonder gevaarlijk uit kan pakken en dat Bryan Roy en John van 't Schip en niet te vergeten Aron Winter, naast voorbereidend, ook scorend hun mannetje kun nen staan, mogen we een hele rits doelpunten tegemoet zien. In verdedigend opzicht heeft Ajax vorig seizoen al bewezen enorm gegroeid te zijn. De club heeft nooit bekend gestaan om een stevig slot op de deur. Vorig seizoen was Ajax met 23 doelpunten-tegen de minst gepasseerde club in het betaalde voetbal. De Ajax-verdediging is met alle internationale en internationals-in-spé (Frank de Boer en Marciano Vink) een schier onneembare vesting. Ook hier heeft Leo Beenhakker een keuze die zijn baan er niet gemakkelijker op maakt. Op het middenveld tenslotte, waar tegenwoordig de meeste wedstrijden beslist worden, is er een goed evenwicht tussen kracht, loopvermogen, efficiëntie en creativiteit. Richard Witschge verlengde in april zijn contract met nog eens twee jaar, zodat hij nu nog voor drie jaar aan Ajax ver bonden is, en daarmee heeft het bestuur een bijzonder goede slag geslagen. Jan Wouters wil graag de herinnering aan het voorbije wereld kampioenschap uitwissen en weet zich gesterkt door het feit dat hij in een uitgebalanceerd team aan de slag kan. Ging Ajax de afgelopen maanden niet de markt op, op zoek naar nieuwe spelers, daar staat tegenover dat er wel een aan tal spelers zijn vertrokken. Pal Fischer keerde terug naar zijn oude club Ferencvaros. Fischer begon goed als vervangër van Pettersson, maar toen Pettersson eenmaal fit was, gaf de Hongaar er de brui aan. Aangezien Ajax beschikt over veel meer spelers die in aanmerking kwamen, en komen, voor de rol achter of naast Pettersson, zag Fischer er geen heil meer in en was hij in gedachten al vertrokken bij de club al voor de winterstop zijn intrede had gedaan. Arnold Scholten was al eerder overgestapt naar Feyenoord, terwijl Reinaldo Arnhem (Telstar), Stanley de Haas (GA Eagles), Danny Muller (Standard Luik), Erik Regtop (Telstar) en Erik Tammer (Excelsior) vanuit het tweede naar een nieu we club gingen. Dennis van Wijk, eigendom van Club Brugge en vorig seizoen gehuurd door Ajax, was enige weken gele den in de slag met een Griekse club, terwijl Sjaak Storm he laas nog altijd geen club heeft gevonden. Storm, die Stanley Menzo een aantal keren uitstekend ver ving, moet voor iedere betaald voetbal-club toch een verster king betekenen. Laten we hopen dat hij alsnog snel een nieu we werkgever vindt. Tenslotte is Danny Hesp definitief weg. Hij hoopt bij SC Hee renveen op goede tijden, ledereen bij Ajax was trots op de jongste Hesp, die een prachtige toekomst tegemoet leek te gaan, totdat Den Bosch-speler Van der Hoorn zijn been door midden schopte. De lange herstelperiode die hij heeft doorge maakt moet hem mentaal gesterkt hebben, zodat hij bij Hee renveen zeker zal slagen. Ajax begint aldus met een selektie van 19 spelers aan de PTT Telecompetitie. Naast de competitie- en bekerduels zal Ajax ook met grote regelmaat vriendschappelijke wedstrijden tegen buitenlandse clubs gaan spelen. Op 18 september speelt Ajax in het San Siro in Milaan tegen AC, de Europese kampioen met Marco van Basten, Frank Rijkaard en Ruud Gullit. Er zitten ook nog andere wedstrijden in de pen, maar daar zijn de precieze feiten nog niet van bekend. Ajax gaat dus van start in het Amsterdam 715-toernooi, waarin het hoopt de goede lijn van de afgelopen weken door te trek ken. Om vervolgens volgende week fris en vol zelfvertrouwen de eerste wedstrijd in de PTT Telecompetitie tegemoet te kun nen zien. Het Amsterdam-714 toernooi: Bryan Roy onderweg tegen Sporting uit I icooknn Lissabon.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 23