wmnaar van 7f4 toernooi EDDY'S Electro Shop Paul de Mesmaeker mmi Wf 19 In vergelijking met vorig jaar is er veel veranderd bij de Belgi sche topclub. KV Mechelen kende een bijzonder matig jaar en ontsloeg zelfs halverwege het seizoen trainer Ruud Krol. Reëel gezien stond KV Mechelen er toen nog niet eens zo slecht voor, men zat nog in de kwartfinale van de Europa Cup voor Landskampioenen, al heette de tegenstander wél AC Mi lan, men zat nog in de Belgische beker en tevens was men nog in de race om de landstitel. Na twee enorm goede wedstrijden onder leiding van interim trainer Fi van Hoof werd men uitgeschakeld door Milan, voor de beker was Lokeren te sterk, en voor het landskampioen schap kwam men in het geheel niet meer in aanmerking. Aan het einde van het rampzalige seizoen lieten Erwin Koe man en Johnny Bosman tot overmaat van ramp ook nog eens weten bij PSV te hebben getekend en toog Graeme Rutjes naar Brussel alwaar hij door Aad de Mos in de armen werd gesloten. Natuurlijk zijn er wel nieuwe spelers voor deze aan KV Meche len ontvallenen teruggekomen. John Cordier zou zichzelf niet zijn als hij niet weer Nederlanders had aangetrokken. René Eykelkamp (van FC Groningen) en Adri Bogers (van RKC) zijn (in ieder geval qua nationaliteit) de vervangers voor Bosman en Rutjes. Voorts zijn Zlatco Arambasic, een Joe goslavische Australiër, en Klas Ingesson van IFK Göteborg ge contracteerd. Een hele tijd zag het er naar uit dat de Roemeen Lucescu de opvolger van Ruud Krol zou worden. Voordat Cordier zijn oog had laten vallen op Ruud Krol had hij zijn licht, al eens op gestoken bij Lucescu diè echter op dat moment van de Roe meense autoriteiten geen toestemming kreeg het land te ver laten. Ook Guus Hiddink stond vanaf die tijd al op de nomina tie om trainer van KV Mechelen te worden, evenals Tomislav Ivic. Toen echter de hondstrouwe hulptrainer Fi van Hoof het sei zoen na het ontslag van Krol naar tevredenheid afmaakte en het bekend werd dat Lucescu het Italiaanse Pisa verkoos bo ven KV Mechelen, bood Cordier deze Van Hoof de gelegen heid eerste trainer van de club te worden. Van Hoof twijfelde aanvankelijk omdat hij een echte clubman is. Het was hem bekend dat een hoofdtrainer nooit tot in lengte van dagen bij één-en-dezelfde club kon blijven, terwijl hij als hulptrainer wel de mogelijkheid had tot believen bij zijn club te blijven. Uiteindelijk koos Fi van Hoof dan toch voor het hoofdtrainer schap. Een groot voordeel is onmiskenbaar dat Van Hoof zijn club door en door kent. Hij kent de jeugdteams, is tot in detail op de hoogte van het Belgische voetbal in zijn algemeenheid, en is technisch en taktisch een heel behoorlijke trainer. Fi van Hoof heeft ondanks het vertrek van een aantal zeer be langrijke spelers een behoorlijk sterke selektie om mee te o.a. antenne materialen, scanners, en 27 M.H.Z. apparatuur! T.D.K. De Clerqstraat 16, 1052 ND Amsterdam Telefoon 020 - 83 79 79 PHILIPS PHILIPS PSV en KV Mechelen ontmoeten elkaar opnieuw. Begin 1989 stonden beide teams ook al tegenoer elkaar: de matjes Geral- dinho en Romario spelen hier de inmiddels ex-Mechelaar Eli Ohana en Graeme Rutjes uit. gaan werken. Allereerst heeft hij in Michel Preud'homme een keeper in huis die door velen gezien wordt als de beste doel man van Europa. Deze wordt getraind door Jean Nicolai die op keepersgebied geldt als een Belgische legende. Hij was de doelman van Standard Luik en jarenlang vaste keus bij de 'Rode Duivels'. Spelers als Bruno en Patrick Versavel alsmede Lei Clijsters, Mare Emmers, Koen Sanders, Philippe Albert, zijn voor een ploeg met Europese aspiraties bijzonder waardevol. Van René Eykelkamp weten we in Nederland dat hij een fleg matieke doch een zeer gevaarlijke aanvaller is. Pascal de Wilde doet zijn naam soms eer aan, maar verschijnt desondanks vaak gevaarlijk voor het vijandelijke doel. Voorts kan Van Hoof rekenen op Cisse Severeijns die met Ita liaanse ervaring (Pisa) nog van zich zal doen spreken, en op Mare Wilmots, één van de grootste Belgische talenten. Een speler die al lange tijd bij KV Mechelen zit, maar de laatste tijd wat uit beeld is geraakt, is Paul de Mesmaeker, of tewel Polleke. Polleke doet vaak een beetje denken aan Jesper Olsen. Hij oogt hetzelfde qua postuur, heeft dezelfde kleine dribbelpasjes en is even frivool, doch slim als de kleine Deen. Al met al is KV Mechelen niet sterker dan pakweg twee jaar geleden, maar kan zeker uitgroeien tot een kanshebber op de Belgische titel, vermomd als outsider. In een eerder stadium heeft Mechelen al bewezen dat een goed en sterk collectief zwaarder kan wegen dan zes vedetten in een team dat meer dan eens in zanderigheid strandt. Was het namelijk niet PSV dat kansloos was 'Achter de Ka zerne' en bibberde het grote Milan niet voor de return in het eigen San Siro na de 0-0 in België? Ook KV Mechelen kent een nieuwe start en verdient daarom alle voordeel van de twijfel, mocht die er al zijn....

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 19