RICHARD WITSCHGE UMBRO MAN OF THE MATCH Bekouw Mendes Man of the Match 11 Richard Witschge werd afgelopen dinsdag bij de wedstrijd Ajax-FC Den Haag gekroond tot UMBRO Man of the Match. Leo Beenhakker had eer der al aangegeven dat hij Richard Witschge's prestatie op waarde schat te door hem enige minuten voor tijd een publiekswissel te geven. Richard maakte in de 87e minuut plaats voor Frank de Boer. Het typische was dat Witschge gedurende de wedstrijd bij na in een 'Frank de Boer-rol' gespeeld had. Richard werd door de omstandig heden gedwongen iets meer naar ach teren te spelen dan hij gewend is. Be halve de aanvallende instelling van Den Haag (compliment!) was het ge mis van Jan Wouters en Peter Larsson er de oorzaak van dat Richard deze wedstrijd als een semi-linksback door het leven ging. Het zegt wat over zijn verantwoordelijkheidsgevoel dat hij op bepaalde momenten liep te stofzuige ren naar voorbeeld van de absente Wouters. Ook al moest Richard zich nogal beperken tot zijn verdedigende taak, het weerhield hem er niet van met schitterende .crosspasses en verf ijnde steekballetjes te strooien. Meer dan eens creeërde hij openingen voor zijn collega's die er helaas niet steeds het optimale rendement uit wisten te peuren. Hoewel bovenstaande anders doet vermoeden was de keus van de jury niet echt makkelijk. Er waren er meer die dicht in de buurt van enige aanspraak op de titel Man of the Match kwamen. Bryan Roy was druk doende zijn vorm te hervinden en trac- teerde het publiek op enkele weerga loze acties. Danny Blind speelde de gelijk en doelmatig, John van 't Schip excelleerde aan de rechterkant en een compliment aan de licht geblesseerde Marciano Vink was ook op zijn plaats. Hij hield de ervaren en levensgevaarlij ke Heini Otto uit de wedstrijd en wist tegen de lange Amsterdammer nog vaak een kopduel te winnen. Richard Witschge werd echter de on betwiste man van de wedstrijd. Hij ver diende de titel door zijn spel dat getint was door subtiliteit gekoppeld aan ze kerheid en doelmatigheid. Richard Witschge omzeilt een speler van BW Den Bosch Vandaag kiest de jury opnieuw een Man of the Match. De speler die in de ogen van de jury de meeste aanspraak mag maken voor die titel zal direct na afloop van de wedstrijd worden gehuldigd. Het betreft dit keer dan de 'Bekouw Mendes Man of the Match'.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 11