c^Q-jax-buó 't (§ool FC GRONINGEN - AJAX 4 Hij is weer helemaal terug. Na de ern stige blessure opgelopen tegen MW vorig seizoen vocht Pettersson zich bewonderenswaardig terug. Pal Fischer moest weer voor hem wijken. Fischer had het als zijn vervanger goed gedaan maar een fitte Pettersson is niet te versmaden en moest terug in de basis. Geen twijfel over mogelijk. Het lijkt of hij dit seizoen het scoren liever aan anderen overlaat. Hij pikt af en toe zijn goaltje mee maar stelt voor namelijk anderen in staat een aanval af te ronden. Stefan Pettersson: altijd aanspeelbaar, steeds ruimte makend voor zijn ploeg genoten, speelt immer op balbezit, hij sleurt zijn tegenstanders over het hele veld en jaagt en stoort indien Ajax niet in balbezit is. Op die wijze spelend is hij de belangrijkste schakel binnen de Ajax-elf. Hij houdt'het spel gaande, zorgt voor de openingen en bepaalt in aanvallend opzicht het tempo. Hij wil kampioen worden en weet dat de weg weliswaar niet meer zo heel lang is maar wel langs lastige versper ringen leidt. Versperringen zijn er om omzeild te worden. Zal het Ajax lukken? Ondanks dat Petterson zijn come-back niet overhaast heeft en zijn herstel de tijd gaf, is het toch altijd eng om na een dergelijk zware blessure weer vol de strijd aan te gaan. Of had Stefan daar geen last van? „Dat viel wel mee. Ik heb mijn herstel niet gehaast. Ik wilde zeker weten dat ik weer helemaal fit was als ik weer AFC AJAX Administratie Middenweg 401 1098AV Amsterdam Tel. 020-946515 654440 Telex 12415 UITGAVE Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-930865 Telex 10299 TEKST Top Sports Communications Amsteldijk 34 1184 TD Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02663-4441 Telex 12337 ADVERTENTIE-ADRES Target 8 Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-259517 240789 FOTOGRAFIE: Jan Onclin, Louis van de Vuurst H«nr Pettersson ziet het wel zitten, Liesdek ziet hem al han gen en Maessen ziet iemand buitenspel staan... zou gaan spelen. Omdat ik wist dat ik fit was, durfde ik me wel weer in het strijdgewoel te storten. Bang in de duels ben ik zeker niet. Dat mag ook niet want dan kun je niet voetballen. Je moet een duel vol aan kunnen gaan anders heeft het geen zin. Ik voel me verder uitstekend, alleen heb ik soms nog wel een moe gevoel in mijn knie. Als ik het dan wat rust geef, is dat gevoel zo weg." Doelpunten Verdedigend steekt Ajax dit jaar beter in elkaar dan ooit. Het aantal doelpun ten vormen daarvoor een onomstotelijk bewijs. Het middenveld is sterk en te gelijkertijd creatief, de rechterflank vindt elkaar blindelings en de linker kant hoort de beste van Nederland te zijn. Vormverlies en onervarenheid zijn er de oorzaak van dat de linkerflank nog niet tot de daden in staat is die men mag verwachten. Aanvallend is Ajax met Stefan Pettersson en een keuze uit één van de vier schaduw spitsen ook al bijzonder rijk. Toch heeft het keurcorps van Leo Beenhak ker soms nog moeite het veldover- wicht in doelpunten uit te drukken. De wedstrijden tegen Volendam en Utrecht en in mindere mate tegen For- tuna Sittard tonen dit aan. Hoe komt dat toch? „Ik moet eerlijk zeggen dat ik daar geen goede verklaring voor heb. Ik denk dat het gewoon niet meezit. Elke ploeg heeft wel eens een tijd dat het maken van doelpunten niet lukt. Elke spits heeft daar ook last van, dat hij moeite heeft om het net te vinden. Je kunt er ook weinig aan doen. Alleen trainen. Het kan zo weer omslaan, hoor. Misschien lukt het vanavond wel, je kunt daar weinig van zeggen. Ikzelf heb ook nog niet heel veel ge scoord. Ik heb wel meer assists ver zorgd, dat is ook belangrijk. Het fijnste gevoel heb je natuurlijk als je zelf scoort. Zeker voor een spits." Stimulerend Jan Wouters is voorlopig nog ge schorst. Hoe erg is dat voor het team. Heeft dat directe consequenties voor de kansen op het kampioenschap? Hoe wordt er in de groep op zo'n te genvaller gereageerd? „Ik denk dat het mentaal bij ons toch aardig in elkaar steekt. Het is natuurlijk erg vervelend dat Jan er een tijd niet bij is. Wij moeten verder en we voelen ons niet zwakker zonder Jan. We blij ven gewoon de strijd om het kam pioenschap volhouden. Het kan zelfs wel stimulerend werken voor het team. Jan Wouters is heel belangrijk voor Ajax, men vindt Jan de leider. Ik denk dat er wel jongens bij zijn die wel eens willen laten zien dat ze zonder Jan Wouters ook kunnen winnen. Zo'n in stelling is alleen maar in het belang van Ajax. Ikzelf probeer zo weinig mo gelijk aan het kampioenschap te den- Met de Ajaxbus Zondag 8 april a.s. naar De bus vertrekt vanaf het Ajaxstadion om 9.30 uur en in Hilversum Oosterspoorplein 10.00 uur. Bus- en plaatskaarten kunt u bestellen bij Sigarenmagazijn Ajax, Middenweg 400, Amsterdam - Tel. 020 6653621.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 4