Ho lm BOGIE CLOSED LL0~S Mode pioen, tweemaal Wereldkampioen, eenmaal winnaar Panamerican Games, dertien maal winnaar van de Copa America. Uruguay lijkt in dat opzicht wel een beetje op Nederland. Een klein inwo nertal (bijna 3 miljoen inwoners) en dus een relatief klein voetballerspoten- tieel (165.000 geregistreerde voetbal lers) en desondanks een aanzienlijk aantal geboekte successen. Ook de Uruguayaanse topvoetballers spelen in het buitenland. In de Argentijnse com petitie, de Braziliaanse maar ook in Europese competities. Spelers die we wellicht in Italië aan het werk zullen zien zijn de keepers Alvez, Zeoli of Herrera, Gutierrez (speelt bij Verona), De Leon, Saldana, Pereyra, Dominguez, Martinez, Miqueiro, Osto- laza, Perdomo, Ruben Paz (speelt bij Genua), Alzamendi (speelt bij Logro- nes, Spanje), Fonseca, Cedres, Suarez, Pedrucci,,Castro, Aguilera, Francescoli (speelt bij Olympique Marseille) en Ru ben Sosa (speelt bij Lazio Roma). Mis schien dat ook Bossio, Drogo, Batista en Da Silva nog op komen draven. In elk geval is Uruguay een ploeg om rekening mee te houden. Technisch zijn de meeste spelers bijzonder on derlegd, tactisch heeft men door de ervaringen in de buitenlandse topcom- petities ook al niet te klagen maar voor al mentaal (de wil om te winnen) is aanwezig als bij geen ander land. Indien men dit weet te koppelen aan enige mate van zelfbeheersing is Uru guay wellicht een kandidaat voor een plaats bij de beste drie ter wereld... Enzo Francescoli oftewel 'De Prins' Leo Beenhakker snapt niets van de beslissing van de scheidsrechter. Liesdek (achter Willems, nr. 14) vindt het wel grappig. Hij mag 'de scheids' wel. tricots and casuals t. Amsterdam Jan Evertsenstraat 70 Tel. 020-838558 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 25