De gok van Edwin Bakker Osd C' ffedb© EDDY'S Electro Shop &TDK CITROËN' jjag reisburo ROEVER 11 P-lil Het was op een waterkoude donder dagavond in Brugge dat Edwin Bakker na vele maanden van revalidatie zijn rentree op het voetbalveld maakte. De rechterspits of-middenvelder van Haar lem deed dat eind oktober 1989 in het shirt van Ajax, de vereniging waar hij als jonge voetballer ooit begonnen was. Vanuit de Ajax jeugd bereikte hij het eerste elftal, ging over naar Willem II, maakte naam door zijn vele doelpun ten in Jong Oranje en werd uiteindelijk ingelijfd door FC Groningen. Een zwa- o.a. antenne materialen, scanners, en 27 M.H.Z. apparatuur! T.D.K. De Clerqstraat 16, 1052 ND Amsterdam Telefoon 020 - 83 79 79 re blessure opgelopen tijdens de trai ning smoorde de ambities van Bakk- ker in het hoge noorden. Op eigen verzoek liet FC Groningen hem gaan en het herstel vond plaats in Amsterdam, bij de beroemde fysio therapeut Richard Smith. Ajax vond het goed dat hij met het tweede elftal mee trainde en zo kwam het ervan dat hij in de Beloftencompetitie in het Am sterdamse rood-wit mocht opdraven voor een laatste test. Onder de belangstellenden in Brugge, in de luwte van het mooie Olympiasta- dion, bevonden zich ook Theo Ver langen en Hans Eijkenbroek in de ge daante van Haarlem-spionnen. Hun ogen waren in het bijzonder gericht op de kunsten van Edwin Bakker die, na een aarzelend begin tegen de harde Belgen, liet blijken nog steeds waarde- vol te zijn. Een prachtig doelpunt, het vierde en laatste van Ajax in die wed strijd, onderstreepte dat Edwin zich fysiek geen zorgen meer hoefde te maken. Niet veel later lijfde het om ervaren voetballers verlegen zittende Haarlem hem inderdaad in. Vanzelfsprekend heeft een voetballer die zo lang uit de running is geweest enige tijd nodig om het ritme weer te vinden. En om dat te doen in een zoe kend elftal als Haarlem is niet makke lijk. Dat wist Edwin Bakker van te vo ren en om zich geen buil te vallen aan zijn beslissing om zich in de Spaarne- stad in de kijker te voetballen heeft hij bedongen dat hij aan het eind van het seizoen zonder een vergoedingssom uit Haarlem weg kan. umbro Martinair Commodore

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 11