ortun ofl-jax-buó 't (§ooi PE YENOORD-AJAX naamd geen kansen, tegen Utrecht was zelfs een kans voor open doel niet aan de Amsterdammers besteed afgelopen zondag. Indien de beide in grediënten, kansen creëren en kansen benutten samengevoegd kunnen wor den, ziet het er vanmiddag niet slecht uit voor het publiek. Ajax en Fortuna kwamen elkaar dit sei zoen al tweemaal eerder tegen. In de eerste competitiehelft kwamen beide ploegen in Sittard niet verder dan 0-0 en voor de kwartfinale van de beker won Ajax nipt in Limburg met 0-1 door een goal van Wim Jonk. Deze wedstrijd werd tegen het einde nog ontsierd door een opstootje tus sen Rene Maessen en Stanley Menzo. Een rode kaart voor beiden was het gevolg. Ajax treedt vanmiddag als kampioens kandidaat in het veld tegen een ploeg die nog altijd in de race is voor Uefa- Cup voetbal. Met een 'zesde plaats en FC Twente, Vitesse en Roda JC in het vizier ligt de weg naar een plaats die recht geeft op Europees voetbal nog helemaal open. Ook voor Fortuna is deze wedstrijd dus van immens belang. Verlies kan vanmiddag fataal zijn voor de eigen ambities. Sittard proefde in het seizoen 1984-1985 al eens aan Europa Cup voetbal en dat smaakte overduidelijk naar meer. Sindsdien is Fortuna nooit meer zo dicht bij succes geweest als dit jaar. Ondanks de ontevredenheid van trainer en publiek staat de club er zo slecht nog niet voor. De strijd vanmiddag wordt lang en heet, dat staat vast. Fortuna Sittard is gewoon een lekke re eredivisie-ploeg. Soms verrast de Zuidlimburgse club vriend en vijand met een aansprekende prestatie als Ajax of PSV onderuit gaan in 'De Baandert'. Sinds 1982 speelt de club onafgebro ken in de eredivisie. Een zevende plaats is de hoogste plaats ooit be haald in de eind-rangschikking vanaf dat jaar. In de seizoenen 1982-'83 en 1984-'85 behaalt men die zevende plaats. In de jaren daarna heeft For tuna een abonnement op de achtste plaats met uitzondering van het sei zoen 1986-'87 toen men met een ne gende plek genoegen moest nemen. De stelling dat Fortuna een constan te middenmoter is, wordt boven staand dus onderschreven. Deson danks is de club zeker niet kleurloos te noemen. Het is jammer dat het technisch beleid de laatste jaren nog al eens hap-snap is geweest. Fortuna Sittard heeft altijd gestaan voor opportunistisch voetbal en dat is ook wat de clubfans willen zien. Sommige trainers wilden van Fortuna een verzorgd voetballend team ma ken en ondervonden dat aan de historie van een voetbalclub niet te tornen valt. Dit seizoen lijkt de bijna 22-jarige club van zins om het abonnement op de achtste plaats op te zeggen. Trainer Han Berger is de man die Fortuna naar een nog hoger plan moet tillen. Of het lukt zullen we voor het eerst kunnen constateren na 34 wedstrijden. De Limburgers lijken een heel eind op weg... In 1968 degraderen de eredivisie clubs Fortuna'54 en Sittardia. Een fusie tussen beide clubs staat garant voor prolongatie van het ere- divisionisme. De nieuwe club Fortuna Sittardia Combinatie (FSC) speelt ook dat seizoen weer in de hoogste klasse van het betaald voetbal. De vreugde is echter van korte duur. Ondanks een selectiegroep van 27(!) spelers, voorgevloeid uit de fusie, van trainer Frans Debruijn en alle goede bedoelingen ten spijt, degra deert de nieuwe Limburgse club uit de eredivisie. Het jaar daarna mist de kater van de degradatie zijn uit werking niet en maakt van FSC dat jaar een anonieme eerste-divisionist. In het seizoen 1970-71 is het al niet veel beter ondanks een verjongde selektie. De tiende plaats blijkt het hoogst haalbare. Een positieve ont wikkeling in dit seizoen is dat de jon kies Stevens, Erkens, Pfennings en Titaley geselekteerd worden voor Jong Oranje. In de twee volgende voetbaljaargan gen probeert de nieuwe trainer Cor Brom met prestatie-voetbal succes te behalen. Dit lukt vooreerst nog niet, zij het dat in 1974 de na-competitie op slechts twee doelpunten na niet winnend wordt afgesloten. In het seizoen daarna, 1974-75 lijkt men teleurgesteld over de maar net gemiste promotie, want meer dan een negende stek in de eindrang schikking ziet er niet in. Het jaar daarna start FSC veelbelovend. De eerste periodetitel wordt onder lei ding van Brom binnengehaald. Tijdens de winterstop wordt bekend gemaakt dat Cor Brom zijn contract niet verlengd zal zien. Boos over de ze beslissing van het bestuur, besluit Brom om de club met directe ingang de rug toe te keren. Ex-bondscoach Peter Benen neemt de zaken waar Administratie Middenweg 401 1098 AV Amsterdam Tel. 020-946515 6654440 UITGAVE Frisch Drukkerijen BV Duivendrechtsekade 87-88 1096 AJ Amsterdam Tel. 020-930865 Telex 10299 TEKST Inter Football Hoger Einde Zuid 6/7 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02963-4441 Telex 12337 ADVERTENTIE-ADRES Target Planning Singel 372 1016 AH Amsterdam Tel. 020-259517 240789 Fax: 020-381725 FOTOGRAFIE: Jan Onclin, Louis van de Vuurst e.a. Met de Ajaxbus Zondag 1 april a.s. naar De bus vertrekt vanaf het Ajaxstadion om 11.00 uur en in Hilversum Oosterspoorplein 11.30 uur. Bus- en plaatskaarten kunt u bestellen bij Sigarenmagazijn Ajax, Middenweg 400, Amsterdam - Tel. 020 - 6653621 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 4