interland is meestal gespeend van eni ge spanning, van scherpte en vaak ook nog van inzet van de spelers. Eind maart 1988 speelde Argentinië in Ber lijn op een (vriendschappelijk) toernooi tegen de Sowjet-Unie en West- Duitsland. De Argentijnen kwamen niet best voor de dag. Tegen Rusland, de latere poule-tegenstander én finale tegenstander van Nederland op het EK ruim twee maanden later, liepen Mara- dona c.s. achter de feiten aan en ver loren met 4-2. Tegen West-Duitsland was het zo mo gelijk nog matiger. Door een goal van Matthaus haalden de Duitsers een zeer kleine revanche voor de verloren WK-finale in Mexico. Althans, zo zag het Duitse volk dat. Diego speelde on geïnspireerd en was met name tegen de Duitsers onzichtbaar. Nu is Argenti nië al helemaal geen land dat trek heeft in een stevige pot voetbal als er niets op het spel staat, dit in tegenstel ling tot onze Oosterburen. De enigen die opzien baarden aan Argentijnse kant waren twee voor Europa be trekkelijke nieuwelingen: Claudio Canniggia en Pedro Troglio. Beiden nu overigens in Italiaanse dienst respectievelijk bij Atalanta Berg amo en Lazio Roma na samen een te genvallend seizoen bij Verona te heb ben meegemaakt. Of deze twee spelers mee zullen gaan naar Italië is nog maar de vraag. Bilar- do vindt van met name Canniggia dat hij wat te snel tevreden is met zichzelf nu hij bij Atalanta speelt. De volgens velen meisjesachtig uitziende (vanwe ge zijn lange blonde haren) Claudio scoorde echter veel voor het nationale team van Argentina. Hij is razendsnel en beschikt over een bijzonder goede techniek. Een speler die vooral in een counter menig verdediger letterlijk zijn hielen laat zien. Een ideale speler om door een subtiele (steek-) pass door Maradona te worden weggestuurd. Hetzelfde geldt trouwens voor Ramon Diaz. Ook hij is snel en scoort veel en gemakkelijk. De Argentijn die bij Fio- rentina op handen gedragen werd en die vervolgens bij Inter toch ook furore maakte, speelt nu bij Monaco. Ramon werd bij Internazionale overbodig door de komst van Jürgen Klinsmann. Hij mocht dus eind vorig seizoen vertrek ken. Een stap waar men zich in Milaan enige tijd later de haren over uit het hoofd heeft getrokken. Diaz won met zijn toenmalige boezem vriend Maradona het jeugdwereldkam pioenschap in 1979 en iedereen dacht dat Argentinië voor de eerstkomende tien jaar gebeiteld zat met een prach tig koppel dat het nationale team roemruchte tijden zou bezorgen. Het pakte anders uit. Diaz werd na het WK in Spanje eigen lijk constant over het hoofd gezien. Waarom, dat is slechts voor weinigen een 'weet'. Volgens Diaz steekt Diego zelf erachter. Na een ruzie zou Mara dona niet meer met Diaz samen willen spelen. Op het WK in Spanje in 1982 was Diaz nog één van de meest op vallende spelers aan Argentijnse kant. De herinnering aan zijn magistrale vrije trap tegen Brazilië toen Maradona met een rode kaart het veld al had verlaten, is nog levendig. Met een dosis ar rogantie en schijnbare ongeïnteres seerdheid joeg hij vanaf zeker 25 me ter de bal steenhard in het kruis. Dat was meteen het laatste wapenfeit van het voor Argentinië zo jammerlijk verlo pen WK 1982. Sinds die tijd is het nationale team voor Diaz niet meer dan een herinne ring geweest. Hij wil niets liever dan weer voor zijn land uitkomen maar zijn aanwezige capaciteiten werden tot voor kort doodgezwegen. Nu zegt Bi- lardo dat hij Ramon Diaz alleen mee wil nemen naar Italië als hij hem een basisplaats kan geven. Hij zou te goed zijn om op de bank te houden... Een en ander zal afhangen van het feit of Jorge Valdano het nog aan kan om een WK te spelen. De clubloze Valda no traint sinds februari in het trainings kamp van de nationale ploeg. Jorge was een dragende kracht op het WK in Mexico en Bilardo heeft de lange spits hoog zitten. Bij Real Madrid was hij jaren één van de belangrijkste spe lers. Hij scoorde enorm veel en hij sleurde zijn tegenspelers over het hele veld, ruimte makend voor zijn mede spelers. Een aanval van geelzucht maakte naar het leek een einde aan zijn imposante carrière. In 1987 speel de hij eigenlijk al zijn afscheidswed- strijd tegen West-Duitsland voor eigen publiek. Argentinië won die wedstrijd met 1 -0 door een goal van Burrucha- ga. Valdano's actieve voetballoopbaan was afgesloten. Bilardo hoopt nu echter dat Valdano zich nog eenmaal kan opladen om de aanvalslinie van zijn team te kunnen versterken. Hij heeft Valdano nodig, als speler en als inspirator van de spelers groep die ook al huizenhoog tegen de sympathieke aanvaller opkijkt. De aanvalslinie baart Bilardo dus zor gen. Daarnaast is de vervanging van libero Brown nog een probleem. Si mon, zich wekelijks bewijzend in de Argentijnse competitie en Oscar Ruggeri zijn de voornaamste kandida ten voor deze vacature. Ruggeri heeft voor op Simon dat hij bij een Europe se topclub speelt (Real Madrid) en dat hij kan bogen op een grote brok ervaring. Verder zal het team dat in Mexico de wereldtitel veroverde in grote lijnen ook in Italië zijn opwachting maken. Normaal gesproken zijn Pumpido, Cuciuffo, Ruggeri, Olarticoechea, Gius- ti, Batista, Burruchaga en natuurlijk Maradona de spelers die hun titel moeten gaan verdedigen. Spelers die wellicht in aanmerking komen om in de selectie voor Italië te worden opge nomen zijn: Dezotti, Hernan Diaz, Si mon, Valdano, Enrique, Pasculli, Derty- cia, Basualdo. Het is duidelijk dat dit een greep is uit de WK-kandidaten. Bi lardo is er nog niet uit. Neemt hij wat meer Europese spelers mee of geeft hij de voorkeur aan spelers uit de su persterke Argentijnse competitie? De 'Europeanen' hebben het voordeel dat ze de Europese voetbalstijl door en door kennen maar de spelers uit de ei gen competitie ziet hij vaker spelen en Bilardo weet dat ook zij qua kracht en voetbalintellect op een hoog niveau mee kunnen. Wie veel naar de satellietzender Screensport kijkt, weet dat de Argen tijnse competitie minstens zo sterk is als de Italiaanse Serie A, de Spaanse competitie of de Bundesliga. Maradona en Pasculi zijn blij elkaar weer eens te zien. De gelegenheid is de wedstrijd Napoli Lecce. 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 23