Volendam 11 Vanmiddag speelt Ajax tegen Fortuna Sittard. Om als titelkandidaat serieus genomen te blijven worden, moet Ajax vanmiddag winnen tegen de club uit Zuid-Limburg. De kans dat er zich een wedstrijd ontwikkeld als tegen Volen dam is niet ondenkbaar. Evenals de Volendammers heeft Fortuna er geen enkel belang bij Ajax vanmiddag in de kaart te spelen. Het zal dus gegroe peerd verdedigen en hopen op een succesvolle uitbraak. Dat Ajax het moeilijk heeft tegen zulke tegenstan ders is dit seizoen meermalen geble ken. Toch moet er een remedie voor worden gevonden. Als (internationale) topclub zoals Ajax op korte termijn weer door het leven wenst te gaan, is het namelijk in negen van de tien wed strijden zo dat een tegenstander zich super-defensief opstelt. Men weet im mers dat bij een strijdwijze met open vizier de wapens binnen de kortst mo gelijke keren uit de handen worden geslagen. Peter Larsson kent de reme die. Hij weet echter ook dat Ajax mis schien nog niet zover is om die reme die daadwerkelijk toe te passen. Peter Larsson is matig tevreden over zijn individuele prestaties tot nu toe. De eerste seizoenhelft speelde hij nog bar en boos, vindt hij zelf, waarna zijn spel na de winterstop een opgaande lijn kent. "De eerste seizoenhelft was moeilijk. Ik had moeite om het ritme terug te vinden na mijn blessure. De achter hoede kende ook nogal wat wisse lingen. Jan Wouters speelde af en toe vrije man, Marciano Vink soms, terwijl juist ik van nature een laatste man ben. In de zin van een laatste man als één van de twee voorstoppers. Zo speelden we vorig jaar nog, een wisselwerking tussen de twee voor stoppers. Nu speel ik meestal in de mandekking terwijl Wouters of Vink de opbouw van achteruit verzorgen. Er gens vind ik het jammer dat ik nu in de mandekking moet spelen. Je komt toch minder aan voetballen toe. Het gaat me niet zo slecht af, de ene tegenstander ligt me beter dan de an dere maar dat heeft iedere mandekker. Tegen wat voor tegenstander ik het liefst speel? Eeeh, laat me eens den ken. Ja, tegen iemand die niet teveel beweegt, niet teveel aan de bal komt, eentje die stil blijft staan, haha. Dat zou wat zijn. Zonder dollen, tegen de echte counterspitsen heb ik het nog wel eens zwaar. Als we de tegenstan der constant onder druk hebben en mijn man kan maar steeds niet worden aangespeeld, dan wordt je concentra tie wel eens minder. Je scherpte neemt dan wat af. Het is fijner om Peter Larsson in de thuiswedstrijd tegen Sparta iemand tegen te hebben waar con stant dreiging vanuit gaat." Als dat zo is dan kon Peter zijn lol op met Romario... "Dat is toch weer anders. Romario is met afstand de beste spits in Neder land. Er gaat dan wel constant drei ging van hem uit maar hij sust je toch ook in slaap. Toen ik tegen hem speel de had ik soms het idee dat hij maar wat liep te dromen. Plotseling slaat hij dan toe en dan lijkt het alsof jij staat te slapen. Als ik nu tegen hem zou moe ten spelen dan wist ik wel hoe ik hem beter aan kon pakken. Je moet hem niet op zijn huid gaan zitten want dat heeft het liefst. Hij draait zo van je weg terwijl jij denkt dat hij de bal nog moet aannemen. Als je hem op twee meter afstand dekt, heeft hij het veel moeilij ker. Dan moet hij je op komen zoeken of hij moet de bal afspelen. In ieder geval zie je dan tenminste nog aanko men wat er gaat gebeuren. In de wedstrijd tegen PSV voor de be ker speelde ik tegen Willem Kieft. Dat is de beste kopspits van Nederland. We wonnen allebei duels. Soms won hij, soms ik. De timing is vaak belangrijker dan je sprongkracht. Ik vond het een prachti ge tweestrijd." Fortuna Sittard De ploeg uit Limburg die vanmiddag te gast is in de Watergraafsmeer noemt men dit seizoen, in navolging van FC Twente, ook wel 'de kampioen der gelijke spelen'. Tot aan dit week einde behaalde Fortuna dertien gelijke spelen. Ook tegen Ajax zal Fortuna te kenen voor een puntendeling. Voor trainer Han Berger en zijn mannen zal dat een prima resultaat zijn. Een punt bij Ajax wegslepen is altijd meege nomen. Ajax speelde de laatste weken ook meer dan eens gelijk. Tegen Volendam (0-0), PSV (2-2) en FC Utrecht (0-0) wisten de Amsterdammers geen be slag te leggen op de overwinning. Het veldspel tegen Volendam was matig, tegen PSV erg goed en tegen Utrecht heel behoorlijk, maar de Ajacieden ver kwistten met name in die laatste wed strijd een aanzienlijk aantal opgelegde kansen. Omdat ook PSV maar steeds niet tot de volle winst komt, blijft de kampioensstrijd open. Ook vanmiddag geldt dus weer dat Ajax zal moeten winnen om daadwerkelijk kans te blij ven maken op de titel. Naar PSV kij ken heeft geen zin. Fortuna en Ajax zijn dus eigenlijk bei de 'in the mood.' voor een gelijkspel maar de Amsterdammers mogen daar

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 11