VEEL UTRECHTERS IN AJAX a □hrcnü asito Met Jan Wouters en Mark Verkuijl heeft Ajax momenteel twee ex-FC Utrechtspelers onder contract. In het verleden hebben de Amsterdammers meer geboren Utrechters aan zich we ten te binden. De bekendsten zijn ongetwijfeld Marco van Basten en Gerald Vanenburg. Bei den hebben weliswaar nooit voor FC Utrecht gespeeld, maar zijn wel gebo ren en getogen in de Domstad. Zowel Marco als Gerald zijn al op zeer jeug dige leeftijd voor Ajax gaan spelen. Zij speelden er in de junioren en debu teerden beiden erg jong in het eerste elftal. De laatste overeenkomst is dat zij niet voor Ajax te houden waren. Robbie de Wit Leo van Veen en Robbie de Wit zijn ongetwijfeld de bekendste oud FC Utrecht-spelers die de Ajax-kleuren hebben verdedigd. Van Veen heeft zijn in Utrecht verworven faam in Amster dam nooit echt kunnen waarmaken, maar Robbie de Wit voldeed aan alle eisen. En soms zelfs meer dan dat. De meer dan tragische reden voor zijn af haken achten wij bekend. Robbie de Wit Een andere Utrechter die bij Ajax speelde, was Edwin Godee. Hij stond er te boek als groot talent, maar heeft die belofte nooit in kunnen lossen. Go dee voetbalde nog even in zijn ge boortestad, alvorens door FC Utrecht aan Willem II te worden overgedaan. Piet Wijnberg ging, als junior, al naar Ajax, maar ook hij redde het niet. Hij keerde nog even terug en kwam via Go Ahead Eagles, NEC, DS'79 bij Sparta terecht. Wouters en Verkuijl Momenteel dus nog twee ex-Utrech ters in het Ajax-shirt: Jan Wouters en Mark Verkuijl. Verkuijl ging eerst naar Groningen. Daar ontwikkelde hij zich verder. Bij Utrecht had Verkuijl reeds aangetoond uit het goede hout gesne den te zijn. Ajax kocht Verkuijl in eerste instantie als linksback, maar de snelle opkomst van Frank de Boer deed hem naar het centrum verhuizen. Ook op die positie bleek hij uitstekend uit de verf te komen. Verkuijl is dit seizoen lang geblesseerd geweest. Hij is pas sinds een paar weken weer fit, maar heeft zijn stekkie in de Amsterdamse defensie nog niet weten te heroveren. Jan Wouters heeft zich bij Ajax ontwik keld tot een speler van internationaal allure. De middenvelder met de krom me benen is uitgegroeid tot het tacti sche brein van zowel Ajax als het Ne derlands elftal. Zijn coach, Leo Been hakker, noemt hem de enige vedette van de club. Wouters is veel te be scheiden om zich die status toe te ei genen, maar dat de Ajax-aanvoerder van onschatbare waarde is voor de Amsterdammers staat als een paal bo ven water. KINZO rth&M Jan Wouters in het FC Utrecht-shirt

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 4