IEP Wk t Toen FC Utrecht op 1 oktober 1989 in Amsterdam aantrad tegen Ajax stond het, relatief gezien, op een tweede plaats. Zeven wedstrijden, tien punten, 11 voor en 5 tegen. Ajax was met acht uit acht een redelijke middenmoter. Als beide ploegen vanmiddag het veld betreden is er het één en ander veran derd. Nü staat Ajax tweede en is FC Utrecht afgezakt naar een 14de positie op de ranglijst. Het probleem van FC Utrecht is het maken van doelpunten, maar daar ver tellen wij u hoogstwaarschijnlijk niets nieuws mee. Na het reeds gememo reerde treffen in Amsterdam scoorde de FC nog tien keer in achttien duels. Tóch lopen er genoeg jongens rond die kunnen scoren: Marco Boogers, Wlodimierz Smolarek, John Moore staan daarvoor, maar'lukken wil het maar niet. De middenvelders Rob Alflen en Ed win de Kruyff hebben wij weieens schitterend zien aanleggen, maar ook zij staan droog. Vanmiddag moet FC Utrecht dan ook nog tegen één van de twee beste de fensies in de Eredivisie aantreden, na melijk Ajax. De andere is trouwens de verdediging van Fortuna Sittard. Een zware opgave derhalve. Maar voetbal blijft, gelukkig, voetbal. Niemand had FC Volendam vorige week een puntje toegedacht in De Meer en, om een an der voorbeeld te noemen, degradatie kandidaat BW Den Bosch pakt thuis én uit een punt van PSV. De wonderen zijn de wereld nog niet uit. Voordeel voor de spelers is, is dat het geen schande is om van Ajax te verlie zen. De Amsterdammers starten als fa voriet en wellicht dat deze situatie de druk een beetje van de ketel haalt voor de FC Utrecht-spelers. Weinigen ver wachten een Utrechtse zege en dus is alles meegenomen. De spelers zullen ongetwijfeld tot het uiterste willen gaan vanmiddag. Spelen in een goed ge vuld stadion heeft menige voetballer als positief beïnvloed. Ajax De titelkandidaten lieten vorige week in De Meer een kostbaar punt liggen. Vroeger betekende puntverlies niet veel goeds voor de eerstvolgende te genstander, maar de tijden zijn veran derd. Ajax, en hetzelfde geldt eigenlijk voor PSV, is niet onklopbaar. Bijna ie dere club in de Eredivisie heeft wel een puntje van één van tweeën gepakt en dat maakt het er alleen maar leuker op. In tegenstelling tot voorgaande jaren is Ajax niet de produktiefste ploeg, maar heeft het wel de minst gepasseerde verdediging. Die verdediging zal van middag wel weer geleid worden door Stanley Menzo. Zijn schorsing zit er op. En al heeft stand-in Sjaak Storm een zeer goede indruk achtergelaten, de voorkeur gaat in het Amsterdamse kamp naar Menzo uit. Voor de verdediging heeft Ajax twee varianten. De eerste is dat er met vier verdedigers wordt gespeeld. Dit houdt in dat Peter Larsson en Marciano Vink het centrum bemannen en Danny Blind en Frank de Boer de vleugels. Bij de tweede variant laat Leo Been hakker De Boer vallen. Ajax speelt dan met drie verdedigers, waarbij Blind en Larsson de vijandelijke spitsen voor hun rekening nemen en Vink de vrije man is. In uitwedstrijden laat Beenhak ker meestal vier verdedigers opdraven. In de middenlinie zijn Aron Winter, op rechts, en Richard Witschge zeker van hun plaats. Als Ajax met drie verdedi gers speelt is Jan Wouters de extra man op het middenveld en komen er vier spelers in aanmerking om als tweede spits te fungeren: Dennis Bergkamp, Ronald de Boer, Wim Jonk en Ron Willems. Voorin spelen dan Johnny van 't Schip, Stefan Pettersson en Bryan Roy. Roy speelde vorige week zeer matig en de kans is aanwezig dat Beenhak ker Witschge als linksbuiten laat spelen. Wisselvallig Ajax speelt dit seizoen uiterst wissel vallig. Na overwinningen op PSV, Sparta en RKC dacht men eindelijk op de goede weg te zijn, maar Volendam toonde aan dat daar nog geen sprake van is. De man waar veel, zo niet alles, Johan de Koek in een stevig duel met Feyenoor- der Pieter Keur. Vanmiddag heeft De Koek de moeilijke taak Stefan Pettersson uit te schakelen. vandaan moet komen is aanvaller Ste fan Pettersson. Hij is het aanspeelpunt en kan verschrikkelijk goed medespe lers in scoringsposities brengen. Als Pettersson uitgeschakeld wordt, zoals Randy Samuel van Volendam uitste kend deed, is de belangrijkste angel uit het Amsterdamse spel verdwenen. Een schone taak derhalve voor Johan de Koek. De veel geroemde linkerkant van Ajax draait momenteel niet naar behoren. Afgezien van Richard Witschge dan. Deze linkspoot heeft zich uitstekend ontwikkeld en dat geldt niet voor de man die veelal voor hem speelt: Bryan Roy. Frank de Boer is afhankelijk van de opstelling, zoals reeds boven om schreven. Het gevaar moet van de rechterkant komen. Danny Blind is aan het sterkste seizoen uit zijn carrière bezig, Aron Winter speelt zeer con stant en goed en Johnny van 't Schip laat iedere week zien dat hij graag naar het WK wil. Van 't Schip zal altijd een momenten-voetballer blijven. Feit is in ieder geval dat er dreiging van hem uitgaat als hii in balbezit is. TARGET PLANNING.» Burn voor doelgroep-benadering FC UTRECHT UITGAVE: TEKST: FOTO'S: ADVERTENTIE-ADRES Administratie Frisch Drukkerijen BV Top Sports Productions Louis v. d. Vuurst Singel 372 Stadion Galgenwaard Duivendrechtsekade 87-88 Hoger Eind Zuid 6-7 1016 AH Amsterdam Herculesplein 331 1096 AJ Amsterdam 1190 AB Ouderkerk a/d Amstel Tel. 020-259517/240789 3584 AA Utrecht Tel. 020-930865 Tel. 02963-4441 Telefax 020-381725 Telex 10299 Telex 12337 Telefax 020-936071 Telefax 02963-5017 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 3