FC VOLENDAM De Club De selectie De sterspeler Het talent De trainer Naam: FC Volendam Opgericht: 1 juni 1920 Stadion: Sportpark Volendam Capaciteit: 17.000 Voorzitter: C. Schilder Manager: Jan Brouwer Trainer: Leo Steegman Clubkleuren: oranje-zwart Shirtsponsor: Super Erelijst: kampioen eerste divisie: 1961, 1967, 1970 en 1987, bovendien promotie in 1959, 1977 en 1983. Verliezend bekerfinalist in 1958 tegen Sparta. Deelnemer nacompetitie in 1973, 1977 en 1980. Afgelopen seizoen: 9e 34 13 7 14 33 42-51 Topscorer vorig seizoen: Van Dorpel (12) Wim Adelaar (26) Hans Bakker (26) Bert Bartelings (29) Frank Berghuis (22) John Binken (19) René Binken (19) Edward Burleson (22) Ton Guyt (21) Elroy Kromheer (19) Winand van Loon (25) Jaap Meijer (27) Alex Pastoor (23) Randy Samuel (26) Jaap Schilder (25) Tom Sier (19) Eric Steltenpool (24) Johan Steur (27) Jack Tol (22) Peter Vermes (23) Edwin Zoetebier (19) Nico Zwarthoed (27) "Ik kan meer dan Bryan Roy en Pieter Huistra," zei Frank Berghuis onlangs in een overmoedige bui. Dat is natuurlijk niet waar want in dat geval zou hij niet meer bij Volendam onder contract staan, maar bij een topclub in het buitenland zijn kunsten vertonen. Dat neemt niet weg dat Berghuis beschikt over meer talent dan de gemiddelde voetballer in de eredivisie. Op zijn zestiende belandde hij bij PSV, maar hij redde het niet in Eindhoven. Nu is dat op zich geen schande want in het huidige PSV zijn alleen Addick Koot en Berry van Aerle afkomstig uit de jeugd en het tweede elftal. Na avonturen bij VW en PEC Zwolle trad Berghuis de afgelopen zomer toe tot de selectie van Volendam. Aan De Dijk ontpopte hij zich als een voetballer die serieus voor zijn vak leeft. Of we daarmee blij moeten zijn is de vraag want Berghuis heeft het vermogen om onvoorspelbare dingen te doen op het veld. En dat soort onvoorspelbaarheid is een van de leukste kanten van voetbal. Ondanks dat Frank al weer heel wat seizoenen meedraait in het betaalde voetbal, is hij toch nog maar 22 jaar. Tot dit seizoen scoorde hij in 657 competitiewedstrijden (ere divisie) tien keer. Deze jaargang maakte hij al acht doelpunten. Edward Burleson werd geboren op 10 september 1967. Het vorig seizoen kwam Burleson zomaar uit het niets. Zelfs vele Volendam-supporters hoor den voor het eerst van hem op de dag van zijn debuut. Met zijn heerlijke schijnbewegingen en zijn soepele balbehandeling is de donkere aanvaller een typisch Volendamse voetballer. Het is op Sportpark Volendam smullen geblazen van dit talent. Na twee succesvolle seizoenen als trainer van Volendam - in het eerste promotie naar de Eredivisie en in het tweede handhaving is Jan Brouwers met ingang van dit seizoen manager van de club geworden. Als trainer is hij opgevolgd door Leo Steegman. Leo Steegman voetbalde bij Feyenoord en RCH en werd trainer in 1966. Hij startte als zodanig bij de Zaanse Zilvermeeuwen, waar hij drie jaar werkzaam was. Na vervolgens één jaar als assistent-trainer bij Heracles te hebben gewerkt, debuteerde Steegman bij Sparta als hoofdtrainer in het betaalde voetbal. Hij bleef er zes seizoenen. Daarna was hij een jaar werkzaam bij Volendam en een jaar bij Zilvermeeuwen. In de zomer van 1978 tekende hij voor MW. Daar bleef hij tot maart 1982. Toen werd Steegman geveld door een zware blessure aan de nek, die verschillende operaties noodzakelijk maakte. Leo Steegman dacht niet meer in het betaalde voetbal terug te keren, en volgde een opleiding voor journalist. Hij maakte korte tijd deel uit van het Studio Sport-team, maar medio 1986 verbaasde hij een ieder door, onder technische supervisie van Pim van der Meent, als trainer bij FC Den Haag aan de slag te gaan. Het eerste jaar trainde hij het eerste-, het tweede jaar het tweede elftal. In 1988 keerde hij weer terug bij de club die hij ooit al een seizoen onder zijn hoede had. Met 32 punten beleefde Steegman uiteraard een prima rentree van De Dijk. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 7