üiax - FC ifoÈencÊam randioze inaerslpw met APPIE EN FLAPPIE Vanmiddag speelt zich in stadion De Meer een bescheiden topper af. FC Volendam doet goed mee in de sub-top van de eredivisie. De traditionele inzinking na de win terstop lijkt dit seizoen achterwege te blijven. De samenstelling van de se lectie is evenwichtiger dan in voor gaande jaren. Mooi en speels voetbal blijft nog altijd hobby nummer één in Volendam, maar men ziet nu ook in dat er soms geknokt moet worden om de punten binnen te halen. Creatieve spelers worden on dersteund door waterdragers. Samen vormen zij een eenheid die zorgt voor continuïteit van het succes De tijden dat de Volendammers uit sluitend teerden op hun voetballende kwaliteiten zijn voorbij. De stand op de ranglijst zegt genoeg. Ajax is in meerdere opzichten de gro te broer van Volendam. Ook de Amsterdammers staan altijd borg voor aanvallend en creatief voetbal. Aan de Middenweg heeft men van tijd tot tijd ook enige moeite met de uitbalancering van het team. De wil om het publiek wat te laten zien ging in het verleden ook nog wel eens ten koste van de punten. Met de komst van Leo Beenhakker oogt Ajax nog altijd mooi, maar indien het nodig is wordt de ethische vormgeving onder geschikt aan het resultaat. Zoals het een topclub betaamt. Vanmiddag komen deze twee ploe gen tegen elkaar in het veld. Geheel overeenkomstig de ambities van bei de clubs eindigde de wedstrijd in Vo lendam op 2-2. Ajax moet vanmiddag winnen zoals een titelpretendent steeds dient te winnen en Volendam kijkt nog altijd met een scheef oog naar de (eind-)klassering die straks recht geeft op een plaats in de UEFA-Cup. Met een scheef oog want voor Volendam zou het een unicum zijn indien men zich inderdaad zou plaatsen voor het tournooi. Nooit eer der namelijk werden de "wijdbroe- ken" ingeschreven voor een Europa Cup-tournooi. Behalve dat de beide clubs provincie genoten zijn, is er meer dat Ajax en Volendam met elkaar bindt. Er is misschien wel sprake van een 'zwak' voor elkaar. Ajax-spelers wijken nog al eens uit naar Volendam en de Amsterdammers trekken ook nog wel eens een 'dijk van een speler' uit Volendam aan. De meest recente il lustratie van dit feit is de ruil tussen Ajax-talent Richard Sneekes en Volendam-belofte Wim Jonk ander half jaar geleden. Sneekes maakte één jaar vol in Volendam, naar ieders tevredenheid, en dacht zich te kunnen verbeteren met een transfer naar Fortuna Sit- tard. Of hij achteraf gelukkig is met de overgang van het speelse Volen dam naar het stugge en degelijke Fortuna mag betwijfeld worden. Wim Jonk daarentegen speelt nog steeds bij Ajax. Vorig seizoen vol deed Jonk heel behoorlijk, hoewel hij nog erg moest wennen aan het prof milieu zoals dat heerst bij Ajax. Dit gewenningsproces is nog niet ten einde. Jonk kwam in de eerste helft van het lopende seizoen nauwelijks in actie. Een langdurig herstel na een kleine ingreep aan zijn rechterknie hield hem op de tribune terwijl Ajax langzaam de crisis van de laatste ja ren te boven raakte. Nu Jonk fit is, hoopt hij op een basisplaats achter Stefan Pettersson. Zijn concurrenten voor die positie, Willems, De Boer en Bergkamp, hebben echter niet ge wacht op de rentree van Jonk en zijn gedrieën in de slag gegaan voor de plaats in het elftal die Jonk ambieert. Leo Beenhakker lijkt van wedstrijd tot wedstrijd te bekijken wie er het best in het tactisch plaatje past. Soms is dat Willems, dan weer De Boer, en af en toe Jonk of Bergkamp. Jonk hoopt voor de wedstrijd van vanmiddag in Beenhakker's tactische plannetjes te passen, dat zal duidelijk zijn. Na de 3-0 winst in Waalwijk, onver wacht makkelijk behaald toch, lijkt Ajax met een wekelijks groeiend zelf vertrouwen op weg om een greep naar de kroon van PSV te doen. De tegenslagen in het Eindhovense kamp (nu alweer het jammerlijke wegvallen van Romario) die elkaar in snel tempo opvolgen, doen de Amsterdamse flair weer in onze har ten terugkeren. De hegemonie van PSV van de afgelopen jaren moet echter op eigen kracht worden door broken. Wil Ajax straks niet als kampioen worden gekroond bij gebrek aan be ter, dan zullen de Amsterdammers hun aanspraken wekelijks moeten onderstrepen met de volle winst. Niet hopen op foutjes van de Eindho- venaren, maar alles in eigen hand houden. Als dat lukt mag Ajax zich weer als waardig vaandeldrager van het Nederlandse voetbal presen teren. Het is alleen jammer, om niet te zeggen vreselijk, dat we de vlag dan niet in Europa mogen verdedigen. Peter Larsson is aan een opmerkelijke serie wedstrijden bezig; de grote vorm is terug bij de Zweed. Tegen PSV schakelde hij schier moeite loos Wim Kieft uit, terwijl Peter tegen Sparta voor de beslissende goal zorgde. Dat doelpunt was tevens zijn eerste competitietreffer van dit seizoen. (EIGEN TV-SERIE) Tobias Asserlaan 284. 1111 JW Diemen. Telefoon: 020-981714. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 3