Vicini Nicola Berti, de linksbenige Giancarlo Marocchi van Juventus en het Napoli- düo Massimo Crippa/Luca Fusi. U ziet het, keus genoeg voor Vicini. Maar nogmaals, Vicini is er de man niet naar veel veranderingen door te voeren. Hij heeft zijn vertrouwen gegeven aan een elftal en zal daar alleen wijzigingen in aanbrengen als het noodzakelijk is. Hij laat zich niet beïnvloeden door wie dan ook. Niet door invloedrijke perso nen als Berlusconi en niet. door de pers. Want als het aan de laatste groep had gelegen had spelmaker Giannini reeds plaats moeten maken voor het Fiorentina-talent Roberto Baggio. Deze oogstrelende virtuoos wordt er zelf een beetje mismoedig van. Hij kan de ster ren van de hemel spelen en scoren wat hij wil, de steeds vaker falende Giannini houdt de voorkeur van Vicini. Maar wellicht ligt de kans voor Baggio niet op het middenveld, maar in de aanval. Daar ligt Vicini's grootste pro bleem. Van de twee te vergeven plaat sen wordt er één ingenomen door Gianluca Vialli. Vialli is een buitenge woon talent. Hij heeft de gave voor unieke oplossingen te zorgen en scoort uit onmogelijke hoeken. Hij wordt in zijn vaderland gezien als de gene die Italië de Wereldtitel moet be zorgen: hij moet de absolute ster van het WK'90 worden. Vialli heeft daar de capaciteiten voor, maar datzelfde geldt natuurlijk voor Marco van Basten, Die- go Maradona, Enzo Francescoli en Alexei Michailitsjenko. Om er maar een paar te noemen. Voor de positie naast Vialli komt een hele rits spelers in aanmerking. In de interland tegen Nederland, 21 februari jl., kregen Andre Carnevale en Roberto Baggio een kans. Die kans hebben zij niet gegrepen, want anders is het niet te verklaren dat de 'squadra Azzurri' met Aldo Serena en Roberto Mancini als spitsenduo eindigde. Daarmee zijn gelijk de vier voornaamste kandidaten voor de positie naast Vialli genoemd. Andere 'potentiëeltjes' zijn Salvatore Schillaci, een makkelijk scorende spits van Juventus, Ruggiero Rizzitelli, een 20 jarig talent van AS Roma, en Stefa- no Borgonovo. Borgonovo staat onder kontrakt bij Milan, maar komt door het goede presteren van Massaro, als man naast Van Basten, en door blessures niet aan de bak. Daardoor lijken zijn kansen op het WK verkeken. Voorlopig hebben Aldo Serena en Ro- GEZINSTRIBUNE UITVERKOCHT De gezinstribune van Ajax is in de loop van de jaren uitermate populair geworden. Sportclubs maken maar wat graag gebruik van de mogelijk heid om met zijn allen een wedstrijd van Ajax te komen aanschouwen. Kampioenselftalletjes bijvoorbeeld worden de komende thuiswedstrijden weer in grote getalen verwacht. Ook voor verjaardagspartijtjes maakt men nogal eens gebruik van een middagje Ajax. Als Ajax wint, wat natuurlijk meestal het geval is, dan is het helemaal feest. berto Mancini de beste papieren in handen. Serena is zeer goed in de lucht en een type dat het duel niet schuwt. Hij is lichamelijk erg sterk en kan door zijn inzet de aandacht van de sluwe Vialli afleiden. Toch houden wij het op Mancini. Hij scoorde maar één keer in twintig interlands, maar vormt ook bij Sampdoria een koppel met Vialli. En Robertospeelde in het elftal dat in 1982 de finale verloor van Spanje. En die voetballers lijken bij Azeglio Vicini een streepje voor te hebben. De gezinstribune is echter niet alleen gezellig voor de echte voetballief hebber. Ook de dartclub vindt een middagje verstrooiing bij Ajax zeer aangenaam... Vanmiddag is de tribune uitverkocht. De volgende verenigingen vinden er vanmiddag hun zitplaats: Midden Beemster; ZFC; SC Lelystad; NFC; VV Woerden; SCV uit Castri- cum; FC Purmerend; Vitesse'22 uit, jawel, Castricum; AS'80; VV Noord- wijk en SV Kwadijk. I Een 'ogen-dicht' duel tussen Bryan Roy en Erik Gerets. Bryan kopt de bal op het PSV-doel, terwijl het niet helemaal duidelijk is wat Gerets aan het doen is. De Belg speelt wel vaker met zijn ogen dicht, maar dat is meestal in de lijf-aan-lijf duels. 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 23