MO ITALIA FORZA ITALIA Als het Wereldkampioenschap op 8 ju ni 1990 van start gaat, is Italië de voornaamste kandidaat voor de we reldtitel. Brazilië, Argentinië, West- Duitsland en, natuurlijk, het Neder lands elftal behoren ook tot de favorie ten en er zijn nog enkele gevaarlijke out-siders, maar de Italianen hebben naast een zeer sterke selectie tevens het thuisvoordeel. En dat valt niet te onderschatten. Van de dertien tot nu toe gespeelde WK-finales haalde het organiserende land zeven keer de fi nale en won het thuisland de eindstrijd vijf maal. Van de zes keer dat het thuisland de finale niet haalde, werd de Wereldtitel telkenmale binnengehaald door een land afkomstig van het continent waar het WK verspeeld werd. Italië won de wereldbeker in Parijs in '38 en Madrid in '82, Uruguay in Rio de Janeiro in '50, West-Duitsland in Bern in '54 en Brazilië in Santiago in 1962. Datzelfde Brazilië en Argentinië moesten het ver st reizen om de wereldtitel te verove ren en beide keren ging de reis naar Mexico-stad, waar Brazilië in 1970 en Argentinië het laatste WK in 1986 win nend afsloten. Dit mag Oranje hoop geven, want het blijft in Europa en Rome ligt voor ons nog altijd dichterbij dan Mexico voor Brazilië en Argentinië. Maar de te klop pen ploeg heet Italië. Het jeugd-EK van 1982 In 1982 speelden Spanje en Italië de finale van het jeugd-EK. Het betrof hier spelers tot 21 jaar en Spanje trok aan het langste eind. Het Italiaanse elftal dat toen, in 1982, de finale verloor, vormt de basis voor het huidige A- elftal. Giuseppe Bergomi, Ricardo Ferri, Gianluca Vialli, Roberto Mancini, Fer nando de Napoli, Giuseppe Giannini en Roberto Donadoni zijn de spelers die er in 1982 bij waren en nu het hart van de nationale ploeg vormen. Trainer in 1982 was Azeglio Vicini en dat ver klaart natuurlijk een hoop. Van bovengenoemde spelers is alleen Roberto Mancini niet zeker van een basisplaats. Het inter-duo Bergomi/ Ferri vormt tesamen met het Milan-duo Paolo Maldini en Franco Baresi de de fensie, in de rug gesteund door Walter Zenga van Inter. De verdediging staat voor Vicini vast. Alleen door blessures of, enorm, vormverlies zal hij anderen een kans geven. Het Milanese viertal vormt een ijzer- sterk geheel, met veel persoonlijkheid. Ervaring is er ook volop. Bergomi werd in 1982 met Italië al wereldkam pioen, terwijl Baresi en Maldini met hun club de ene na de andere hoofd prijs binnenslepen. Mocht er één onverhoopt afhaken, dan staan de vervangers klaar. Want in Ita lië is er absoluut geen gebrek aan goede, en stijlvolle, verdedigers. Dat geldt eigenlijk ook voor het mid denveld. De Napoli, Giannini en Dona doni krijgen in die linie gezelschap van Carlo Ancelotti. De spijkerharde mid denvelder van Milan is de defensieve kracht, die de gaatjes moet stoppen. Ancelotti staat in hoog aanzien wat be treft zijn tactisch inzicht en zijn wed strijdmentaliteit. Zijn clubmaten Marco van Basten en Frank Rijkaard prijzen Carlo bijkans de hemel in en noemen hem een super-prof en een onmisbare schakel in de Milan-machine. Andere kandidaten voor een positie op het middenveld zijn: het Inter-loopwonder Staand van links naar rechts: Walter Zenga, Fernando de Napoli, Paolo Maldini, Riccardo Ferri, Andrea Carnevale, Giuseppe Bergomi (aanvoerder) Zittend van links naar rechts: Giuseppe Giannini, Franco Baresi, Roberto Baggio, Gianluca Vialli, Giancarlo Marocchi. 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 22