Sparta's clublied. PETTERSSON Het groeiende verantwoordelijkheidsbesef bij de jongere garde (ook de gebroeders De Boer, Marciano Vink, Dennis Bergkamp, Ron Willems) kan belangrijk zijn voor de prestaties. Evenzeer van enorme importentie is de terugkeer van Stefan Pettersson gebleken. Sinds zijn rentree in de hoofdmacht is het zelfvertrouwen van de Amster dammers enorm toegenomen, hetgeen gezien de unieke klasse van de Zweedse spits ook wel begrijpelijk is. Pettersson is niet alleen een zelden falende goaltjesdiefhij is in zi]n tweede functie als aanspeelpunt tevens buiten gewoon balvast en intelligent, Dankzij hem worden opkomende collega's als Aron Winter, Jan Wouters, Danny Blind, John van 't Schip, enzovoort maar al te vaak in een gevaarlijke stelling gemanouvreerd De eerste onderlinge slag dit seizoen werd in De Meer heel verrassend door Sparta gewonnen (met "J~2), Ajax is dus gewaarschuwd en weet ook dat in de resterende strijd om de nationale titel alle gemiste punten zwaar zullen tellen. Aan een eventueel kampioenschap kleeft er voor de Am sterdamse club wel een kater(tje) in verband met de opgelegde schorsing van een jaar wegens het 'stavengooien' vanaf de tribune in het Europa Cupduel tegen Austria Wien. Anderzijds een nieuwe titel is het mooist denkbare cadeau voor de naderende negentigste verjaardag van het unieke voetbalinstituut uit De Meer. Wijze: de Sparta-mars (Jac. Blazer 1909) Rood-Wit is onze glorie, Rood-Wit zit ons in 't bloed. Deez' vlag, ze is ons heilig Reeds honderd jaren lang. Bij Rood-Wit zijn wij veilig, Zijn wij voor niemand bang. Wij zweren bij die kleuren En zingen hoe 't ook ga, Bij neêrlaag of victorie, Bij voor- of tegenspoed. Rood-Wit gaat nooit verloren En jaren nog hierna Zullen wij laten horen: S.P.A.R.T.A. S.P.A.R.T.A. 5 Bij wat ook moog' gebeuren:

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 8