zij het als ploeggenoot in de diverse Zeister se lecties, inclusief Jong Oranje. Dientengevolge heeft hij ook zo zijn bedenkingen over de gering schattende kwalificatie patatgeneratiedie Ajax-trainer Leo Beenhakker met name op dit moment gewillige tweetal van toepassing acht. "Die term is inmiddels een eigen leven gaan leiden, maar heeft volgens mij toch niet zoveel te betekenen. Iedereen weet dat die jongens gewoon heel veel in huis hebben. Ze kunnen het alleen nog niet iedere wedstrijd waar maken. Is dat zo vreemd op hun leeftijd? Ik denk dat je pas een goed oordeel over ze kunt vellen als ze halverwege de twintig zijn, dus over pakweg vijf jaar." FULLPROF Waar hij zelf in die volle bloei-fase van zijn voetballoopbaan zal staan is voor Marco Sas uiteraard nog een groot vraagteken. "Voorlopig heb ik bij Sparta nog tweeënhalf seizoen voor de boeg. Ik behoor nu tot het groepje jongens dat als fullprof onder contract staat. Voor de club is dat gunstig, om dat op deze manier voorkomen kan worden dat de grootste talenten snel worden weg gekocht. Voor ons is het grote voordeel dat we nog meer de gelegenheid hebben om onszelf te ontwikke len. Als je de hele dag met een bal bezig bent, dan krijg je automatisch toch meer gevoel daarvoor Daarnaast kun je je ook volledig concentreren. Eerst was ik machine-monteur. Moest ik niet alleen al om zes uur 's morgens op, maar 's middags ook meestal in vliegende vaart naar de training en dan daarna vroeg naar bed. Nu is het allemaal wat rustiger en dat komt mijn spel ongetwijfeld ten goede

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 27