aanvaller uitproberen. Daar is een grotere verant- woordelijkheid aan verbonden, omdat er ook meteen wordt verwacht dat tegenover de meest geroutineer de spits geen fouten worden gemaakt." GOEDE OF SLECHTE WEDSTRIJD Sinds zijn degelijke debuut tegen FC Den Haag heeft Marco Sas al menige aanvaller van naam het voetballeven zuur gemaakt. De meest lastige oppo nent tot op heden was wellicht Rene Eijkeikamp van FC Groningen, die zowel technisch als fysiek zeer sterk is en op Spangen ook enkele keren heel dicht bij een treffer was. "Bij zon moeilijk te bespe len tegenstander speelt de factor geluk ook een niet geringe rol. Krijgt hij de bal net even beter op zijn schoen, dan zit-ie erin en ben jij als be waker degene die heeft gefaald. Wordt het geen doelpunt, dan is hetzelfde moment zo weer vergeten en heb je hem zogenaamd volledig in de greep," re lativeert Marco Sas het verschil tussen het spelen van een slechte en een goede wedstrijd. PETTERSSON Tegen Ajax krijgt hij straks te doen met Stefan Pettersson dan wel Ron Willems. Eerstgenoemde is min of meer het vaste speer-en aanspeelpunt van de Amsterdammersterwijl de voormalige Twentenaar vermoedelijk om de Zweed zal circuleren, zoals waarschijnlijk nog meer opkomende ploeggenoten. Op grond van de kopkracht van Willems denkt Marco Sas als bewaker meer aan hem dan aan Pettersson, maar van een voorkeur is evenwei geen sprake. "Pettersson is natuurlijk een wereldspits tegen wie je absoluut geen slordigheidje mag begaan, omdat ieder kansje meteen een doelpunt is. Hem bespelen zal moeilijk zijn, maar samen met Piet (Wijnberg) moeten we toch een oplossing zien te vinden. Hetzelfde geldt ten aanzien van Willems, die ik beter ken, als speler van het tweede elftal." PATATGENERATIE Nog meer vertrouwd is Marco Sas met de specifieke capaciteiten van Bryan Roy en Richard Witschge, 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 25