NIEUW ADVIESCENTRUM BV Maatschap Fysiotherapie Amstelveen Bart Wintjes - Peter de Jong Verzekeringen Tevens sportfysiotherapie-sportkeuringen liggen. De Engelsen spelen achterin met vier man, die elkaar rugdekking dienen te geven. Het spelen zonder specifieke laatste man is de Engelsen al meerdere keren opgebroken. Steek- passjes tussen de logge centrale ver dedigers door of het creëren van één- tegen-één situaties in het centrum zijn dodelijk voor Britse teams. Ook voor het middenveld zit Robson ruim in zijn spelers. Aan de zijkanten, als hangende vleugelspeler, kan hij een beroep doen op: David Rocastle (Arsenal), Steve Hodge (Nottingham Forest), John Barnes (Liverpool) en Chris Waddle (Olympique Marseille). Barnes en Hodge zijn alleen links in zetbaar, Rocastle rechts, terwijl Wadd le overal uit de voeten kan. Barnes en Waddie zijn de spelers die het Engel se elftal van ideeën moeten voorzien. Beiden zijn technisch sterk, snel en kunnen scoren of laten scoren. Sinds het afhaken van Hoddle is Engeland, wat creativiteit betreft, op dit tweetal aangewezen. Centraal op het midden veld speelt, als hij tenminste fit is, Bryan Robson. De aanvoerder is een all-rounder. Heeft van alles iets, maar blinkt nergens in uit. Of het zou zijn in zet moeten zijn. In Engeland heeft men Bryan Robson, al jaren geleden, op een voetstuk geplaatst, maar naar con tinentale begrippen is hij een goede middenvelder. Niets meer en niets minder. Robson's maatje centraal op het middenveld komt uit het rijtje: Neill Webb, Steve MacMahon, Paul Cas- coigne. Alle drie voetballers met een groot actieradius en een prima wed strijdmentaliteit. Hun capaciteiten mo gen niet onderschat worden. In de lea gue wordt ieder duel op topsnelheid afgewerkt. Een soort turbo-voetbal, dat tot gevolg heeft dat de moeilijkheids graad enorm hoog ligt. Een bal aanne men is er niet bij, alles moet direkt ge speeld worden. Om daar nog enige lijn in te brengen is erg moeilijk. Toch pro beren MacMahon, bij Liverpool, Gas- coigne, bij de Spurs, en Webb, dit sei zoen Manchester United maar daar voor nadrukkelijker aanwezig bij Nottingham Forest, het tenminste. gen heeft vraag je je af wat hij in het veld doet. Maar, 'een gouwe voor de ploeg', zullen we maar zeggen. Terry Butcher Slagersknecht is meestal Des Walker van Nottingham Forest. Hij is de uit zondering die de regel bevestigd. Wal ker is, natuurlijk, kopsterk en hard, maar hij kan tevens voetballen. Walker heeft een behoorlijke pass in de benen en een redelijk goede techniek. Hij is ook niet het type dat iedere bal naar voren peert. Kortom, een verademing. Zeker als men in ogenschouw neemt dat zijn vervanger Tony Adams van Ar senal zou zijn. Een proto-type van de Engelse centrale verdediger. Zowel wat voetballen als wat uiterlijk betreft. De linksachter plaats lijkt gereserveerd voor Stuart Pearce, een clubgenoot van Des Walker. Spijkerhard, stijf links en voor de rest eigenlijk niets. Voetbal lers als Johnny van 't Schip of Gerald Vanenburg komen tegen het type Pear ce of helemaal niet aan de bal of ze spelen hem totaal weg. Een tussenweg is er niet. Aan de andere kant speelt Gary Stevens van Glasgow Rangers. Een betere voetballer dan Pearce, ze ker in aanvallend opzicht. Maar toch ook niet een speler om wakker van te De kansen Het Engelse voetbal ligt Nederland wel. Het is gebaseerd op kracht en snel heid, maar vaak gespeend van gogme. Onze nationale vedetten kijken een beetje neer op het taktische onbenul van de eilandbewoners. Toch mag een elftal van het Britse koninkrijk nooit worden onderschat. Het zijn en blijven vechters, die zich pas verslagen voelen als het laatste fluitsignaal heeft geklonken. Op papier beschikt Nederland over het betere elftal, maar hoogmoed komt voor de val. Een opmerkelijk feit uit de wedstrijd Ajax-FC Twente: Johnny van 't Schip wint een luchtduel. Tel. 020-738855/020-6620700 Hobbemakade 73, 1071 XN Amsterdam voor uw inboedel en auto eigen zaak (ook horeca) inventaris goederen computers (slechts beperkt gedekt op uw inventarisverzekering) individuele- en kollektieve - ziektekosten verzekering - arbeidsongeschiktheidsverzekering - pensioenen de Surmontstraat 51 - Amsterdam - 020-414427 Sportpark de Kegel: Bovenkerkerweg 81 - Amstelveen - 020-439619 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 29