had moeten gaan, gaf men 'niet thuis' in Amsterdam. En werd PSV dus ge woon kampioen. 'De afgelopen jaren hebben wij het PSV te makkelijk gemaakt. PSV had mindere periodes en wij profiteerden daarvan. Op het belangrijkste moment lieten we het dan afweten. Nu is de si tuatie anders. We zijn op eigen kracht omhoog geklommen. De slippertjes van PSV moet je los daarvan zien. Ajax wordt rijper, we spelen steeds beter. Af en toe komt er nog wel eens een slechte wedstrijd tussendoor maar dat hoort bij het voetbal. Toen we uitge schakeld werden voor de Europa Cup, in dubbel opzicht, wisten we dat er nog maar twee dingen overbleven: het landskampioenschap en de beker. Daar vechten we dus voor.' 'PSV heeft een hele goede ploeg, dat is bekend. Ze hebben een tijdje slecht gedraaid maar tegen ons staan ze er weer, let maar eens op. Wij zullen dan ook van onze eigen kracht uitgaan. Die is groot genoeg om PSV te verslaan. Waarom ik dat denk? We hebben de minste goals tegen in de eredivisie, dat zegt toch wat. Zeker voor de Ajax- begrippen. Verdedigend steekt het goed in elkaar bij ons. We spelen nu georganiseerd. Het verdedigen begint bij ons in de voorste linie en de midden- en achterste linie sluiten goed aan. In aanvallend opzicht zijn we he laas te wisselvallig. De ene keer scoren we weer vegl goals terwijl het een an dere keer totaal niet wil lukken. Ik weet niet hoe dat komt.' Chovanec Aron Winter voelt zich weer sterk. Het geloof in eigen kunnen en dat van zijn club is weer helemaal terug. Slechte periodes in de carrière van een voet baller blijken later vaak een investering in mentaliteit te zijn geweest. Het sterkt de speler in psychisch maar ook in fysisch opzicht. Ook Winter on dervond dit al. 'Ik heb het zwaar gehad na het Euro pees Kampioenschap. Ik had een beetje gehoopt alle wedstrijden te spe len en dat viel tegen. Het was natuurlijk fantastisch om alles mee te maken maar als je eigen inbreng minimaal is, houd je er toch een kater aan over. Zo'n crisis ben je ook niet kwijt van de ene op de andere dag. Dat duurt even. Dit seizoen voel ik me weer lekker. Rond de winterstop heb ik met wat vormverlies te kampen gehad, maar nu gaat het weer goed.' 'Het draait lekker aan de rechterkant, Schippie, Danny en ik voelen elkaar perfect aan. De wisselwerking vlot pri ma. We kunnen ons alle drie in de aanval storten. Als ik naar voren ga, dan neemt Johnny mijn plaats even over. Dat gaat blindelings.' 'Tegen PSV kom ik misschien Chova nec weer tegen. Ik heb in Portugal ook tegen hem gespeeld. Een hele goede voetballer. Rustig, met veel overzicht en een goede pass. Hij is alleen niet zo snel. Daar kan ik hem op verslaan. We gaan tegen PSV van onze eigen kracht uit. We zullen ze dus vast gaan zetten. Ik weet dat we ze kunnen ver slaan, waarom niet? Als iedereen zijn taken uitvoert en we hebben wat geluk met scoren dan winnen we. Daar ge loof ik heilig in.' 'Het is vervelend dat we twee wedstrij den minder hebben gespeeld dan de meeste andere eredivisie-ploegen', zegt Winter. In vergelijking met PSV hebben we maar één wedstrijd minder gespeeld, maar toch. Ik vind het een psychologisch nadeel. Je moet die in haalwedstrijden toch maar zien te win nen om bij te blijven. Liever had ik dat we twee wedstrijden meer hadden ge speeld dan PSV.' 'Wij kijken niet op tegen PSV, helemaal niet. We hoeven tegen niemand op te kijken. PSV heeft een goede ploeg. Ze hebben ook veel geld, dat maakt het voor hun allemaal wat gemakkelijker, Ajax is afhankelijk van de doorstroom van talenten. In Eindhoven heeft men te maken met een top-periode. Die hebben wij ook gehad. Onze tijd komt er weer aan. Ajax is een nieuwe weg ingeslagen, het is belangrijk dat we goede spelers nu ook eens vast gaan houden. Dan kun je straks weer meedoen met de in ternationale top.' 'Ondertussen hoeven we niet bang te zijn. Voor niemand. We zullen nog wel eens onderuit gaan maar daar leren we van. Vanmiddag zal het spannend wor den. We moeten agressief spelen. Romario bijvoorbeeld zal constant zeer kort gedekt moeten worden. Over moti vatie hoeven we het niet te heben. Zo wel bij ons als bij PSV zal iedereen op en top gemotiveerd zijn. Wij geloven in een goede afloop.' Een duel tussen Robin Schmidt van FC "TVvente en Richard Witschge. Zoals u op de foto kunt zien wordt er door Ajax' kleding sponsor Umbro zelfs aandacht besteed aan het design van de binnenbroek. 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 25