Succesvol Ondernemen Ondernemers Ad viesgroep 88 s p A A ^r9A Accountantskantoor ACCOUNTANTS-ADMINISTRATIECONSULENTEN ADMINISTRATIECONSULENTEN 15 bank had eigenlijk garant moeten staan voor de continuïteit binnen de ploeg indien zich blessures zouden voordoen, of er problemen zouden ko men met de oudere garde. De 'oudjes' doen het nog best, de reservespelers worden de bank moe en zie, de pro blemen zijn daar. Lerby: „Als topclub heb je altijd te maken met periodes waarin het goed gaat, maar die wor den altijd keihard gevolgd door minde re tijden. Het is eigenlijk in het hele le ven zo. Je moet proberen de mindere tijden zo kort mogelijk te houden zo dat je toch steeds aan de top blijft. De problemen bij ons zijn al zeer breed uitgemeten in de pers. Sterker nog, alles is nog eens aangewakkerd in de media. Dat maakt het allemaal nog vervelender dan het is. Het is net als met familie-ruzies, die moet je ook binnenskamer houden anders gaan de buren zich er nog mee bemoeien. Als topclub word je natuurlijk door ieder een in de gaten gehouden en als zich dan iets voordoet dan wil iedereen daar het zijne van weten. Dat maakt het er allemaal niet beter op. Er wordt geroddeld, tegenstellingen worden scherper, men gaat partij trekken, ach, het is een bekend verhaal. Ik kan je zeggen dat niemand zich illusies hoeft te maken voor de wed strijd van vanmiddag. Alles is vergeten en we gaan met zijn allen aan de slag om alle prijzen binnen te halen, dat garandeer ik je." Prachtige tijden Soms heel soms denkt hij nog wel eens terug aan zijn Ajax-tijd. Hier in Amsterdam groeide hij op als voetballer, hij vertrok als topspeler. Als het gaat over zijn oude club, dan heeft hij in Eindhoven aanspraak genoeg. Ook Vanenburg, Kieft en Arnesen heb ben nog verhalen te over als Ajax ter sprake komt. Vandaag kennen ze geen pardon voor de club die ze groot maakte. 'De Rooie' geeft het toe: zijn hart ligt niet meer echt in Amsterdam. „Begrijp me niet verkeerd," zegt Lerby, „Ajax heeft me natuurlijk geen windeieren gelegd. Daar ben ik topvoetballer ge worden. De club betekende veel voor mij, daar is alles begonnen. Maar dat mijn hart daar nog ligt, nee, dat kan ik zo niet zeggen. PSV is nu belangrijk voor me, zeker in deze periode. Na alle interne problemen verdient PSV de volle aandacht. We moeten met de hele spelersgroep in deze be slissende maand maar aan één ding denken: het belang van de club. Er is even geen plaats voor sentimenten." Soren lacht hartelijk als we zijn goals tegen PSV in dat jaar 1982 even in de herinnering terugroepen. „Mooi hè, dat zijn dingen die je altijd bij blijven. Prachtige tijden waren dat toch." Maar dan weer serieus: „Ajax draait nu weer goed, ze hebben toch weer hele goe de spelers. Mede dankzij onze proble men is Ajax misschien zelfs favoriet voor de wedstrijd van vanmiddag. Wij hebben ze toch zelf zo ver laten ko men, door onze slechte prestaties in de afgelopen weken. Nu moeten we weer laten zien dat we echt de sterkste ploeg van Nederland zijn. Ajax heeft dan wel erg goed spe lersmateriaal, de meeste spelers zijn wel heel jong. Wij zijn veel meer ge wend aan het spelen van dit soort wedstrijden. Wellicht dat onze ervaring met dit soort wedstrijden vanmiddag de doorslaggevende factor zal zijn." Romario Vorig seizoen bleek maar weer eens dat je een kampioenschap niet wint door je concurrenten in de onderlinge duels af te troeven. PSV ging vorig jaar twee maal voor schut tegen Ajax. Zowel uit als thuis kon PSV geen potten breken en liep Ajax lachend het veld af. De Eindhove- naren wonnen ook de 'kleine' wedstrij den daar waar Ajax punten liet liggen en werd dus alsnog kampioen. Dit sei zoen gaat de race om de landstitel nog vrij gelijk op. PSV won het recht streekse duel tussen beide grootmach ten in Eindhoven. Romario was de Ajax-verdediging twee keer te snel af en tekende aldus voor de 2-0 eind stand. Deze Romario lijkt ook voor de wedstrijd van vanmiddag het grootste probleem voor Ajax. PSV won dit seizoen al veel wedstrij den alleen bij de gratie van de kleine duivel uit Brazilië. Peter Larsson werd in Eindhoven al gekweld door Romario en hield daar slapeloze nachten aan over. Lerby: „Men zegt wel eens, als jullie Romario toch niet hadden dan ston den jullie er heel wat slechter voor. Zo ken ik er nog wel een paar. Daar is Romario toch voor gekocht! Hij staat er om doelpunten te maken voor PSV. Dat hij dat makkelijk en veelvuldig doet, is alleen maar lekker voor ons. Ik denk dat Romario moeilijk te bestrij den is maar hij is natuurlijk niet de eni ge die Ajax bij ons in de gaten moet houden..." PSV is en blijft natuurlijk een Europees topteam. Het aantal internationals dat er rondloopt, spreekt wat dat betreft voor zich. Lerby zelf is één van de be langrijkste spelers in de ploeg. Het recht van de sterkste? Lerby: „Ik ben gewoon één van de spelers. Niets meer en niets minder. Ik weet wel dat ik vaak een grote mond heb binnen het veld en dat dat lang niet altijd gewaardeerd wordt, maar zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Tegen woordig kan ik echter als ik iemand in de wedstrijd' de huid heb volgeschol- den, na de wedstrijd tegen de bewuste speler zeggen dat ik het niet zo be doeld heb. Soms komt het allemaal verkeerd over. Niet iedereen kan er tegen om op die manier gemotiveerd te worden. Ik weet gewoon niet anders. Zo ben ik zelf bij Ajax vroeger ook aangepakt. Ik heb die gewoonte overgenomen." Vanmiddag gaan we dus zien hoe Ler by zich daadwerkelijk manifesteert bin nen de linnen. Het is in ieder geval ze ker dat hij er alles aan zal doen om Ajax een hak te zetten. Of onze jon gens dat allemaal toe gaan laten moe ten we nog even afwachten. 'Ome Leo' zal namelijk ook nog wel een en ander in petto hebben.... In welke branche u ook werkzaam bent: het succes van uw onderneming wordt niet alleen bepaald door uw inzet en vakmanschap. Een goede begeleiding op boekhoudkundig, administratief en fiscaal gebied is in hoge mate bepalend voor uw winstpositie. Verzeker u op dat gebied van de nodige deskundigheid: en kies voor maatwerk. NIJENBURG 73, 1081 GE AMSTERDAM. TELEFOON 020-447541/447591

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 15