3 Achterste rij v.l.n.r.: Dennis Bergkamp, Richard Witschge, Peter Larsson, Stanley Menzo, Sjaak Storm, Arnold Scholten (vertrokken naar Feyenoord), Wim Jonk en Frank Verlaat (inmiddels vertrokken naar Lausanne Sports) Middelste rij v.l.n.r.: Pél Fischer, Frank de Boer, Mark Verkuyl, Danny Hesp, Bobby Haarms (assistent-trainer), Leo Beenhakker (technisch direkteur), Spitz Kohn (assistent-trainer), Bryan Roy, Ron Willems, Ronald de Boer en Marciano Vink. Voorste rij v.l.n.r.: Pim van Dord (fysiotherapeut), Danny Blind, Stefan Pettersson, Aron Winter, Michael van Praag (voorzitter), Jan Wouters, Sonny Silooy, Johnny van 't Schip en Sjaak Wolfs (materiaalverzorger). FORTUNA SITTARD-AJAX 14 februari 1990 Na een uitermate zwakke seizoenstart is Ajax weer helemaal terug in de race om het kampioenschap, die zelden zo open is geweest als dit seizoen. De eerste acht wed strijden leverden het voor Ajax bescha mende aantal van slechts acht punten op. Daarna werd het voetbal aanvankelijk bepaald niet beter maar stroomden de pun ten wel binnen. Sinds enkele wedstrijden zit er ook weer een stijgende lijn in de kwaliteit van het vertoonde spel. Op een toernooi in Portugal (met onder meer winst tegen PSV) en in de wedstrijden tegen FC Twente (voor beker en competitie) was weer bij momen ten het sprankelende, op techniek geba seerde voetbal te zien dat Ajax altijd zo heeft gekenmerkt. Van positieve invloed blijkt vooral de terugkeer van twee lang durig geblesseerde spelers: Ron Willems en Stefan Pettersson. Willems, die meer dan een jaar niet voetbalde, blijkt de ideale part ner voor Pettersson. Mits beider vorm zich in dezelfde opwaartse lijn blijft bewegen zijn Willems en Pettersson, die kort achter elkaar spelen, kandidaten voor de WK- selectie van hun land. De keuzemogelijkheden van Leo Beenhak ker worden trouwens met de week groter. Behalve Willems en Pettersson zijn ook Sonny Silooy, Mark Verkuyl en Wim Jonk op de weg terug na soms slepende blessu res. Voeg daarbij namen als die van Pal Fischer, Dennis Bergkamp, Ronald de Boer en Marciano Vink (allen recentelijk niet in de basisopstelling) en duidelijk wordt dat Ajax de beschikking heeft over een selectie die minstens even breed is als die van PSV. Ten opzichte van Guus Hiddink heeft Leo Beenhakker daarbij wel het geluk dat zijn reservespelers minder status hebben dan die van PSV en dus minder in staat zijn om onrust te veroorzaken. In de resterende competitiewedstrijden zal Ajax kunnen rekenen op maximale tegen stand. De meeste clubs zien Ajax immers niet graag kampioen worden omdat dat ten koste zou gaan van een Nederlandse plaats in de Europacup I, een uitvloeisel van de straf die Ajax kreeg opgelegd naar aanlei ding van de ongeregeldheden tijdens de wedstrijd tegen Austria Wien. Vreemd genoeg mag Nederland, mocht Ajax beker winnaar worden, wel de verliezend finalist inschrijven voor Europacup II. Maar voor Fortuna hoeft dat natuurlijk vanavond abso luut geen reden te zijn om Ajax vrije door gang te verlenen naar de halve finale van de KNVB-beker.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1990 | | pagina 6