(grandioze d\inaers(pw met APPIE EN FLAPPIE De wedstrijd van vanmiddag vormt de afsluiting van het jaar 1989 voor de Ajacieden. De wedstrijd van de vorige zondag tegen Vitesse stond eigenlijk gepland op de dag voor Kerst, maar de Arnhemse autoriteiten zagen daar weinig heil in. Voor de Ajacieden bete kent dat een langere Kerstvakantie die kan beginnen om kwart over vier. Voor enkele spelers zal het Kerstverlof nog een paar dagen uitgesteld moeten wor den omdat het (afgeroomde) Neder lands Elftal woensdagavond aantreedt tegen de Brazilianen. Die wedstrijd wordt gespeeld in het kader van 100 jaar KNVB. De bond hoopt met een swingende partij het feestjaar uit te luiden. Maar voordat in De Kuip wordt afge trapt, zal Ajax de horde die NEC heet, moeten nemen. Er mag door de thuis club de afgelopen weken dan zeker niet sprankelend zijn gevoetbald, de rood-witten zijn wel elf wedstrijden op rij ongeslagen gebleven. De punten stromen dus binnen na een wat stroe ve start, maar u en ik zouden zo graag zien dat dat met hartverwarmend spel gepaard zou gaan. Wellicht komt de brigade van Leo Beenhakker vanmiddag eens goed los. De aanzet is in elk geval al gegeven tegen Vitesse. In het volle en dus sfeervolle Nieuw-Monnikenhuize sta pelden beide partijen kans op kans om uiteindelijk op een gelijkspel van 1 -1 te eindigen. Ondanks de mist was duide lijk te herkennen dat Ajax in Sjaak Storm een goede reservedoelman heeft die de honneurs naar tevredenheid kan waarnemen als Stanley Menzo eens moet ontbreken in de opstelling. Minstens zo opvallend als het optreden van Storm was de prestatie van Ri chard Witschge. Na de wedstrijd tegen Feyenoord op 22 oktober werd de jongste Witschge verbannen naar het tweede elftal, maar tegen de Arnhem mers kreeg hij opnieuw een kans in de basiself en prompt haalde hij zijn gram in de vorm van het openingdoelpunt. En dat terwijl hij onlangs nog in een voetbalmaandblad had verklaard dat hij dit seizoen nog maar drie keer in het strafschopgebied van de tegenstander was geweest. Mooi schotpercentage, Richard! Met het opstellen van Richard Witsch ge stond de jonge linkerflank De Boer- Witschge-Roy weer eens op de mat. Laten we hopen dat deze zeer talent volle youngsters ook vanmiddag weer van het begin af aan binnen de lijnen staan. NEC De Nijmegen Eendracht Combinatie (NEC) plaatste zich als laatste voor de eredivisie van dit seizoen. Op 24 juni werd voor 22.500 toeschouwers in De Goffert de promotie afgedwongen door het winnen van de nacompetitie. Veel gelegenheid om zijn club te versterken had Leen Looyen door het late tijdstip niet meer, zodat NEC vooraf werd be schouwd als gedoodverfde degradatie kandidaat. Wie het elftal speler voor speler bekijkt, moet vaststellen dat de ploeg niet overloopt van kwaliteit en dat de mouwen opgestroopt moeten worden om een teruggang naar de eerste divisie te voorkomen. Keeper Wilfried Brookhuis is in ieder geval wél eredivisiewaardig. Bij eerst De Graaf schap en nu NEC heeft hij lang in de eerste divisie rondgehangen, maar op het hoogste niveau valt hij zeker niet uit de toon. De as van het elftal ziet er verder ook niet slecht uit met Brook huis, Woudsma, Arts en Janssen. Wim Woudsma is inmiddels een routinier die met Go Ahead Eagles al jaren in de eredivisie speelde. Met zijn over zicht en techniek heeft Leen Looyen hem voorbestemd als de aangewezen man die het jonge talent in en buiten het veld moet begeleiden. Arno Arts is de meest talentvolle van het hele stel. Vlak achter de spitsen heeft hij zich de afgelopen jaren ont popt als een technisch, buitengewoon vaardige speler die regelmatig zijn goaltjes meepikt. Arts zal wel niet erg lang meer bij NEC spelen want het vo rig seizoen al kondigde hij aan te zul len vertrekken als er niet gepromo veerd zou worden. Helse rugpijnen Nog meer routine dan de al genoemde Wim Woudsma heeft Frans Janssen. Onlangs speelde hij zijn 400e wed strijd in het betaalde voetbal en hij is voornemens om nog een paar seizoe nen aan zijn toch al lange carrière vast te plakken. Als zijn gezondheid het toestaat tenminste want gekweld door helse rugpijnen maakte hij het vorige voetbaljaar af. Hij trainde nauwelijks maar hij was wel elke zondag present om zich tot het einde toe in te spannen voor zijn club. Daarmee heeft Janssen in het Nijmeegse kamp veel bewondering geoogst. Van de overige spelers mag één naam niet vergeten worden: Desmond Ge- mert. Afkomstig uit de Ajaxschool speelde hij enkele malen in Ajax 1 Vanmiddag zal Gemert waarschijnlijk niet aan voetballen toekomen want hij werd tegen Roda JC uit het veld ge stuurd. Omdat Gemert en NEC daar tegen beroep hebben aangetekend, is het op het moment van schrijven nog niet bekend of hij wel of niet vanmid dag is geschorst. Zijn ontbreken zou voor NEC een fikse aderlating zijn omdat hij dit seizoen tot de beste Nij- megenaren behoort. Omdat in NEC-kringen al vrij snel duidelijk werd dat er versterking moest komen, wist Leen Looyen Marco Roelofsen te bewegen om naar De Goffert te komen. Roelofsen was bij FC Twente op de reservebank geraakt en greep de kans die NEC hem bood met beide handen aan. Dat de strijd van NEC tegen het degra datiespook nog een lange en een har de gaat worden staat vast. Of de op mars ingezet wordt met de lastige uit wedstrijd in De Meer lijkt echter onwaarschijnlijk. Na een tijdje terug te zijn gezet in de wachtka mer maakt Richard Witschge weer deel uit van de eerste selektie van Ajax. Witschge, hier het overzicht behoudend na een passeeraktie waar van Feyenoords Martin van Geel het slachtoffer werd, kan mogelijk vanmiddag alweer laten zien welke grote klasse hij herbergt. (EIGEN TV-SERIE) Asserlaan 284, 1111 JW Diemen. Telefoon: 020 -981714. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 4