-NIEUW ADVIESCENTRUM BV Maatschap Fysiotherapie Amstelveen Bart Wintjes - Peter de Jong Verzekeringen Tevens sportfysiotherapie-sportkeuringen Toekomst Het Ajax-stadion in de laatste maanden een 'hot-item'. In de nabije toekomst zou er mogelijk geen bestaansrecht meer zijn voor het mooie Ajax-stadion. Aan de eisen van deze tijd kan het sta dion moeilijk meer voldoen en opnieuw zijn er gesprekken met de gemeente gaande over een mogelijke verhuizing uit de Watergraafsmeer. Vele Ajacieden zien de toekomstplannen met gemeng de gevoelens aan. Hier, in De Meer, ligt voor hen een groot deel van hun leven. Zovele voetbalgrootheden draaf den voor deze tribunes op, zoveel prachtige wedstrijden werden hier ge speeld. Elke steen van het Ajax-stadion bewaart een herinnering en daarvan zal het, mocht het zover komen, heel moeilijk afscheid nemen zijn. De hoop leeft binnen de club en zijn aanhang ook een beetje dat er tenminste óp het huidige Ajax-terrein een nieuwe ac commodatie kan verrijzen want Ajax is in de loop van de laatste vijfenvijftig jaar vergroeid met Amsterdam-oost, met Betondorp, met de Watergraafs meer. Moet het toch van een verhui zing komen dan zou het Ajax-stadion eigenlijk als een voetbalmonument moeten blijven staan. Tien dagen geleden reisde het eerste Ajax-Elftal af naar Glasgow om daar een vriendschappelijk te spelen het be roemde Celtic. Het duel tegen de 'Celts', een illustere tegenstander uit het verleden, denk aan de Europa Cup-duels uit 1971 en 1982, was georganiseerd om het ont beren van internationaal voetbal door de uitschakeling in de UEFA-Cup enigszins op te vangen. De trip naar Schotland leverde welis waar geen winst op (Celtic won met 1 —0) maar was toch zeer waardevol. Leo Beenhakker, op de donderdag na de wedstrijd: 'Het was in de eerste plaats een verademing om in de entou rage van het Britse voetbal te mogen spelen. Een heerlijke atmosfeer was er in het stadion waar zo'n twintigduizend mensen zaten. Niks geen hekken om het veld maar ook niks geen rottigheid. En wanneer je het stadion van Celtic binnenkomt proef je de echte voetbal geest. Alles ademt traditie en liefde voor het voetbal. Heerlijk. De jongens hebben het ook goed ge daan. Met name in de tweede helft pasten we ons beter aan de Britse mentaliteit aan. Voor die gasten bestaat het begrip 'vriendschappelijk' voetbal niet. Ze kleunen er net zo makkelijk in. Dat was voor veel spelers even wen nen want dat kom je soms in de kom petitie niet eens tegen. Al met al was het een fijne wedstrijd en een leerzaam uitstapje. We hebben het publiek waar voor hun geld gegeven en met plezier heb ik kunnen zien dat bijvoorbeeld Bryan Roy zich op de weg terug bevindt.' Die Bryan Roy werd na afloop van de wedstrijd gehuldigd als de Man of the Match en dat zegt wel iets. 'Het ging inderdaad wat beter', vertelt Bryan. 'Maar helemaal tevreden ben ik nog niet hoor. Ja, het is waar, die Schotten vlogen er wel in maar wanneer je scherp bent heb je daar geen last van. Nu maar werken aan een nog betere vorm.' Dennis Bergkamp speelde in de eerste helft tegen Celtic op zijn oude plek als rechtsbuiten. 'Juist in die eerste helft lieten we ons nogal eens afbluffen', meldt Dennis, 'In de tweede helft zag je gewoon dat we ons beter aanpas ten. Bij vlagen speelden we Celtic toen weg. De sfeer was echt geweldig. Eén van hun spelers, Tommy Burns, kreeg vanwege zijn afscheid een publiek- swissel. Toen hij het veld afstapte gooi de hij onder een geweldig applaus zijn voetbalschoenen in het publiek. Echt, om koude rillingen van te krijgen.' Bij ontstentenis van Stanley Menzo verdedigde Sjaak Storm het doel en links op het middenveld opereerde Dennis van Wijk. Terug op het Britse eiland, waar hij een paar jaar voetbalde voor het Engelse Norwich City, moest hij wel weer wennen aan het hoge tempo dat Celtic Ajax opdrong. 'Het was wel lekker om weer te voetballen maar ik heb weer de nodige elleboog- jes moeten ontwijken en soms incasse ren. Bij elk kopduel gaat er een arm mee,' lacht Dennis die tot nu toe slechts in vriendschappelijke wedstrij den in het tweede elftal aan de bak kwam. Celtic-Ajax bewees in ieder geval zijn waarde. 'De jonge jongens vooral ko men dingen tegen waarvan ze het be staan wel weten maar die bijvoorbeeld de volledige inzet en hardheid niet aan den lijve hebben ondervonden. Als ik het verschil alleen al zie van een Mar- ciano Vink, die in de eerste helft duels verliest en wat verloren om zich heen kijkt en die de tweede helft ook zijn hele body in de strijd gooit en die duels dan wint... Ja, dan zie je duidelijk hoe belangrijk dergelijke wedstrijden zijn,' zegt Beenhakker, 'Het ligt derhal ve dan ook duidelijk in de bedoeling om ook in het komende voorjaar een aantal van die wedstrijden te spelen.' Tel. 020-738855/020-6620700 Hobbemakade 73, 1071 XN Amsterdam voor uw inboedel en auto eigen zaak (ook horeca) inventaris goederen computers (slechts beperkt gedekt op uw inventarisverzekering) individuele- en kollektieve - ziektekosten verzekering -arbeidsongeschiktheidsverzekering - pensioenen de Surmontstraat 51 - Amsterdam - 020-414427 Sportpark de Kegel: Bovenkerkerweg 81 - Amstelveen - 020-439619 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 22