Edwin van der Sar Ajax' derde doelman PASCAL HEYE, de mascotte bij Ajax-Willem II 15 In de laatste thuiswedstrijd van Ajax, op zondag 26 november tegen Willem II, prijkte er een voor velen onbekende naam op het wedstrijdformulier. Het was die van Edwin van der Sar die on der het nummer twaalf, dat van de vas te reserve-keeper, vermeld stond. Edwin van der Sar verdedigt regelma tig het doel van Ajax 2, dat doet hij bij toerbeurt omdat ook Sjaak Storm in dat elftal zijn belangrijke wedstrijdritme op moet doen. Op de zondagmorgen van Ajax-Willem II was Edwin zich nog allerminst be wust van het feit dat hij als tweede man achter Stanley Menzo moest fun geren. Hij meldde zich gewoontege trouw aan op de training van Ajax 2 onder leiding van Bobby Haarms. De training was nog aan de gang toen bij Ajax de alarmbel rinkelde. Sjaak Storm bleek plotseling veel last te heb ben van zijn knie. Een verkeerde be weging op zaterdagavond pakte echt slecht uit en het bleek onverantwoord om Sjaak als stand-in voor Stanley Menzo op te roepen. In allerijl werd Edwin van der Sar van het trainings veld geplukt om zich voor te bereiden op Ajax-Willem II. Als reserve, maar toch. De boomlange jongeman maakt ook vandaag kans om Ajax-NEC van dichtbij mee te maken. Dat hangt in dit geval af van het herstel van de knie blessure waarmee Stanley Menzo kampt. Edwin van der Sar begon met voetbal len (keepen) in zijn woonplaats Voor hout en vorig seizoen mocht hij zijn ta lenten tonen bij de zaterdagvierdeklas ser Noordwijk. Ook daar bleek de op 29 oktober j.l. 19 jaar geworden Edwin dat hij een belofte is. Ajax lijfde hem in en in De Meer is Van der Sar nu bezig aan weer een nieuwe étappe in het be roemde leerproces. Het is alweer bijna een maand geleden dat Ajax zijn laatste thuiswedstrijd speelde en dus ook bijna een maand geleden dat Pascal Heye optrad als de traditionele Ajax-mascotte. Pascal, die in het E 1 elftal van Ajax speelt en daar de rechtsbuitenplaats bezet, begeleidde het Ajax-elftal voor afgaande aan het met 1—0 gewonnen duel met de Brabanders. Voordat hij zich met de bal meldde bij scheidsrechter Luinge om de toss mee te maken, poseerde Pascal met zijn grote voorbeeld, die andere rechtsbui ten van Ajax én het Nederlands Elftal, Johnny van 't Schip.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 16