lijn voortzetten, dan gaat Roda JC een goed jaar tegemoet." In het eredivisievoetbal van vandaag de dag gaat het er ongekend spannend aan toe. Gerenomeerde toppers en subtoppers zoals FC Groningen, FC Twente, Ajax en af en toe PSV zijn voor een wedstrijd praktisch niet zeker van hun zaak. De meer dan verrassende uitslagen zijn hier een uitvloeisel van en hebben tot de eerder vermelde spanning geleid. Het komt het competitieverloop enkel ten goede. Vooralsnog spreekt Roda JC een aardig woordje mee aan de top; de balans wordt echter pas opgemaakt aan het einde van de rit. Tegenstander Ajax, dat normaliter van meet af aan de dienst mede heeft uitgemaakt wat betreft de bezetting van de bovenste plaatsen, heeft zich duidelijk hersteld van de zwakke seizoensstart. De laatste 7 wedstrijden werd niet meer verloren en dat heeft tot gevolg gehad, dat de Amsterdammers zijn opgeklommen naar de tweede plaats, een positie die wordt gedeeld met Roda JC. De aanvankelijk door blessures en schorsingen getergde ploeg uit Amsterdam is terug van weggeweest. Kwaliteit ging het meteen stukker beter en in het verdere verloop van deze competitie zal Ajax daar zeker getuigenis van afleggen. Roda JC is geenszins voornemens zich bij een verdere opmars van 's lands hoofdstedelingen neer te leggen. In de regel ligt het technisch begaafde spel van Ajax de thuisclub wel en rollen er meestal goede wedstrijden uit de koker. De als "risicowedstrijd" betitelde ontmoeting tegen Ajax moet van gemeentewege op een vrijdagavond worden gespeeld. In hoeverre dit van invloed is op het toeschouwersaantal, moet worden afgewacht. Met het oog op de positieve gang van zaken tegen Feijenoord (op dinsdag) is manager Hens Coerver geneigd te zeggen dat een en ander goed zal uitpakken: "Laten we de verplaatsing maar als een proef beschouwen. Over hoe en wat de toeschouwers ervan denken, zullen we in de zeer nabije toekomst gaan onderzoeken. Via krant en programmaboekje zullen we onze aanhang naar de mening vragen. Voor vanavond zie ik het nog niet zo duister in. De voorverkoop heeft uitstekend gelopen, maar aan getallen waag ik me niet."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 7