ONZE TEGENSTANDER Winnaar vanavond aan kop eredivisie A In de nationale en internationale voetbalwereld geldt de ongeschreven wet, dat de spelers van een ploeg, die het tegen het roemrijke Ajax moet opnemen, niet meer extra gemotiveerd hoeven te worden. Alleen al van de naam gaan genoeg prikkels uit, die een tegenstander tot het uiterste doet gaan en die dan ver boven zichzelf kan uitgroeien. Bij Roda JC, dat vanavond gastvrijheid beleeft aan de Amsterdammers, komt daar nog bij dat de selectie van Jan Reker nog iets goed heeft te maken. De laatste twee (uit)wedstrijden, respectievelijk bij Vitesse (2-0) en NEC (0-1), kende Roda JC een kleine terugslag met als gevolg dat de vertegenwoordigers van de diverse persmedia zich zeker niet bijster enthousiast over de club hebben uitgelaten. Manager Hens Coerver kan die kritiek niet helemaal delen. De negatieve verslaggeving over Vitesse-Roda JC beoordeelt hij met "overdreven" en zeker niet terecht. Met name in de eerste helft werd redelijk gespeeld, maar na rust brak de Kerkraadse formatie het gebrek aan stootkracht op. Dat het tegen NEC niet draaide, acht de manager niet als iets abnormaals. Hij is er vast van overtuigd dat nog meer eredivisieclubs in de Nijmeegse Goffert in de problemen zullen komen. De oorzaak van de terugval wordt in Roda JC- kringen gezocht in het ontbreken van evenwicht Grote man tijdens de laatste thuiswedstrijd was Bené Trost met drie doelpunten. Wegens een schorsing is hij vandaag niet van de partij.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 3