AJAX - WILLE (öirandioze dvnaerslpw met APPIE EN FLAPPIE De wedstrijd van hedenmiddag drukt ons weer eens met de neus op het feit hoe snel de aarde om zijn as tolt. Was de Ajax—Willem II van vorig sei zoen niet de wedstrijd waarin we niet alleen afscheid namen van het voor bije voetbalseizoen, maar ook van Ajacieden als Arnold Mühren en Rob Witschge? Was het niet de gelegen heid waarbij we met een lach en een traan terugblikten en vol goede moed vooruitkeken naar nieuwe Ajax- avonturen ver in het verschiet? Het lijkt als de dag van gisteren maar we zijn alweer een half jaar en heel wat nieuwe turbulentie verder. De laatste wedstrijden van Ajax wer den onderbroken door het bereiken van het wereldkampioenschap voet bal in Italië door het Oranje-elftal. Natuurlijk een zeer heuglijk feit waar mee we niet alleen de Ajacieden bin nen de Nederlandse selektie felicite ren maar vanzelfsprekend ook al die andere voetballers. Deelname aan ltalia'90 is niet alleen een mooi maar zeker ook een bijzon der belangrijk resultaat. Het geeft het Nederlandse voetbal aanzien en hopelijk ook extra impul sen. En die kan het vaderlandse voetbal best gebruiken. Willem II Terug naar het uitgangspunt: Ajax—Willem II. Nog nooit wist de roemruchte Til- burgse club in het Amsterdamse kamp beide punten te bemachtigen. En om eerlijk te zijn, het ziet er ook niet naar uit dat de tricolores van daag voor een stunt kunnen zorgen. Johnny van 't Schip ontsnapt aan de tackle van FC Groningen-verdediger Claus Boekweg. Van 't Schip behoorde tot de Oranjemannen die vorige week woensdag de plaats op het wereldkampioenschap veilig stelden. Twee seizoenen geleden was Willem II dé aangename verrassing in de eredivisie. Met frank en vrij voetbal werden de punten in de wacht gesleept en heel Nederland leek een zwak te hebben voor de club die met modale middelen maximaal rendeer de en het publiek amuseerde. Dat was ontegenzeggelijk de grote verdienste van trainer Piet de Visser. Een uit goed voetbalhout gesneden vakman die een groot vakmanschap paart aan een bijna jeugdig enthousi asme. Vorig seizoen waren aller ogen een beetje gericht op het vervolg van het mooie Tilburgse avontuur. Maar het sprookje bleef niet duren. Getroffen door blessures en wat ont manteld door de verkoop van enkele steunpilaren moest Willem II strijden om lijfsbehoud in de eredivisie. Dat gevecht duurde tot de laatste speel dag aan toe. Pas na afloop van de met 1-0 verlo ren wedstrijd tegen Ajax kon Willem II de champagne laten vloeien. Konkurrent PEC Zwolle had het in eigen huis niet weten te redden, ook al omdat BW Den Bosch zijn spor tieve plicht niet vergat. Niemand zou Willem II de degradatie hebben gegund maar het verloop van het seizoen was wel een waarschu wing. Op het verleden kan niet ge teerd worden in de voetbalwereld. Ook in dit seizoen draait Willem II niet zoals het moet. De Tilburgers hadden bijzonder hun best gedaan om de selektie te ver sterken maar werden niet alleen door een blessuregolf van grote omvang getroffen, maar ook door de warme belangstelling van het Schotse Aber deen. Die belangstelling gold spitsspeler Willem van der Ark, die inderdaad Het Kanaal overbrugde en zich in het rood van Aberdeen hulde. Daarmee was Willem II zijn scherp schutter kwijt. Gelukkig deed Piet de Visser een goede greep door David Loggie van AZ los te weken. De eredivisielucht deed de Brit goed, want wanneer Willem II scoort dan is het vaak door of dankzij hem. Het blessurevirus dat medogenloos de kop opstak in Tilburg liet ook Log gie niet onberoerd, evenmin als het dat deed bij doelman Frank Brügel, het aanvallende talent Frank van Straalen, John Veldman en René Wolfs. Patrick Cohen, één van de ta lentvolle spelers waarop Willem II zijn toekomst had gebouwd, werd zelfs afgekeurd voor het spelen van be taald voetbal. Eén van de steunpilaren van Willem II (momenteel vertoevend op een vijf tiende plaats, nog vóór Haarlem, BW Den Bosch en natuurlijk Feye- noord) is de sterke middenvelder Peter van de Ven die overkwam van Sporting Charleroi. Het liefst speelt Van de Ven in een controlerende rol op het middenveld, tussen de man op rechts, Bud Broeken, en de man op links, Edwin Godée. Laatstgenoemde kroop kortgeleden uit de lappenmand en zijn spelma- kende kwaliteiten kan Willem II goed gebruiken. Godée kan bovendien als weinig anderen uit "dode" spelmo menten toeslaan. Zijn draaiende vrije trappen zijn een schrik voor menig doelman. Ook de genoemde Broeken beschikt over een mooie trap, zij het in het rechterbeen. Zijn gekalibreerde voorzetten zijn een kolfje naar de hand van Loggie, een spits die zijn temperament lijkt te hebben aange past aan de Nederlandse maatsta ven. Meer dan de voorwaartsen van Wil lem II zullen de verdedigers van de rood-wit-blauwen vandaag in beeld komen. Ajax zal gewoontegetrouw de aanval lende drang niet onder stoelen of banken steken. Vorig weekend tegen BW Den Bosch liep het niet bepaald van een leien dakje, maar de punten kwamen I (EIGEN TV-SERIE) {0 Asserlaan 284, 1111 JW Telefoon: 020- Diemen 981714. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 3