SPARTS ART IN SPORTS OO Gespecialiseerd in Compact Disc en Afspeelapparatuur camp moment sta je voor een keuze en die was op dat moment niet zo heel moei lijk. Niet alleen omdat ik bij FC Utrecht op het hoogste niveau kon voetballen, maar ook omdat ik toen niets liever wil de dan voetballen in mijn eigen stad." De man die Edwin Godée naar de Gal genwaard haalde, Hughes, bleek aan het begin van zijn eerste Utrechtse sei zoen echter niet zijn trainer. Door de slechte verhouding tussen de Brit en de supporters van FC Utrecht achtte de club het verstandiger de verbintenis met Hughes ongedaan te maken. In zijn plaats kwam Nol de Ruiter naar het Utrechtse bastion. „Voor mij wierp dat weer een ander licht op de situatie," blikt Godée terug. „Hughes was immers de man die mij graag wilde hebben. Hij moest dus vertrouwen in mijn spel hebben. Hoe dat bij De Ruiter lag moest ik nog maar afwachten. Bovendien bezat FC Utrecht toen .een sterk middenveld. Wouters, Kruys en Adelaar konden niet alleen aardig voetballen, ze vormden met z'n drieën ook een evenwichtig gedeelte van het elftal. De pech van Fransje Adelaar, die geblesseerd raak te, was mijn geluk. Ik kwam in de ba sis en veroverde een vaste plaats. Twee jaar later liep mijn contract met FC Utrecht af. Ik had het prima naar mijn zin in de Galgenwaard maar ik voelde dat de trainer niet volledig ver trouwen in mij had. Dat gevoel werd bevestigd toen ik De Ruiter vroeg hoe ik er bij hem op stond voor het komen de seizoen. Hij zei dat hij in principe met me door wilde gaan. Juist die term 'in principe' bracht me aan het twijfelen en het leek me beter te vertrekken. Ik kwam in contact met Willem II. Dat speelde nog in de eerste divisie, maar van trainer De Visser begreep ik dat er aan iets moois werd gewerkt in Tilburg. Binnen drie jaar wilde hij weer met Wil lem II in de eredivisie voetballen. Zijn ambities spraken me aan en ik nam de gok. Ja, inderdaad, goed gegokt. Twee seizoenen geleden gold Willem II als de revelatie van de eredivisie. Met uitstekend verzorgd en aantrekkelijk 750 kunstwerken over sport Utrechtsestraat 139 - Amsterdam Tel. 020-274482 Galerie geopend van ma. t/m za. 10-18 uur Een prentje uit nog niet zo erg lang vervlogen dagen. Op het trainingsveld van Ajax speelt Edwin Godée een vriendschappelijk potje met het tweede elftal. Tussen 1982 en 1984 mocht de van Elinkwijk afkom stige Edwin Godée zich Ajacied noemen. voetbal veroverden de tricolores de harten van de voetballiefhebbers. Het vorig seizoen was het geluk de Tilbur- gers minder gunstig gezind. Pas op de laatste speeldag bevrijdde Willem II zich van de degradatiedreiging. Tegen Ajax in de Meer werd weliswaar met 1 - O verloren maar omdat ook concurrent PEC Zwolle verloor bleef Willem II ge spaard voor de Eredivisie. Vooral een overmatige portie blessure leed lag ten grondslag aan de mindere prestaties van Willem II. Blessures, Edwin weet er alles van: „Ik klop het af, maar ik ben zelden gebles seerd geweest tot het begin van dit seizoen. Een pijnlijke lies zorgde er voor dat ik een tijdje aan de kant moest. Verschrikkelijk, want je wilt na tuurlijk zoveel mogelijk voetballen. Er is niets ergers dan geblesseerd een wed strijd vanaf de tribune te moeten bekijken." Vanmiddag zal de Utrechtenaar er waarschijnlijk wel bij zijn tegen zijn oude club. En dan is het altijd oppas sen geblazen want naast de nodige ar beid die Godée verricht beschikt hij ook over een verwoestend schot in de linker. Daarnaast is hij één van de wei nige voetballers in de Nederlandse competitie die door heeft dat er uit standaardsituaties veel voordeel te peuren is. Zijn effectvolle vrije trappen draait hij bij voorkeur in om het even welke bo venhoek. Op zich is het een genot om de traptechniek van Godée te aan schouwen maar vanmiddag... liever niet. Van Woustraat 156, 1073 LW Amsterdam telefoon 020- 6626333 PUDID 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 25