Ex-Ajacied Edwin Godée: "Jammer dat het niet lukte bij Ajax" IWIEUW ADVIESCENTRUM BV Maatschap Fysiotherapie Amstelveen Bart Wintjes - Peter de Jong Verzekeringen Tevens sportfysiotherapie-sportkeuringen Een opmerkelijke pose van Godée. Niet omdat hij het doel van de tegenstander onder vuur neemt maar wel omdat hij dat met het rechterbeen doet. Edwin Godée is puur links en koestert een verfijnde traptechniek in dat been. Eén van de steunpunten in de door Piet de Visser geleide voetbalschare van Willem II is Edwin Godée. De linksbenige middenvelder is geen onbekende in het Ajax-kamp. Ooit kwam Edwin, wiens oudere broer Jan bij FC Amsterdam betaald voetbal speelde, van Elinkwijk naar De Meer. Het jonge talent manifesteerde zich in de Ajax-jeugd en het tweede elftal als ee'n uitstekende middenvelder en hij bereikte ook het UEFA-elftal. Ook maakte Edwin Godée deel uit van het fameuze elftal onder 21 jaar dat de Ne derlandse kleuren verdedigde tijdens het Wereldkampioenschap in 1983. Tot dat elftal behoorden verder spelers als Marco van Basten, Johnny van 't Schip, Adick Koot en Gerald Vanenburg. In het seizoen 1983-1984 debuteerde Edwin in het .eerste' elftal van Ajax maar van een werkelijke doorbraak kwam het niet. Aan het eind van dat seizoen keerde hij terug naar zijn geboortestad Utrecht om onder leiding van trainer Barry Hughes de Eredivisie in te duiken. Natuurlijk was het ook Edwins wens om door te breken bij Ajax. „Maar", zegt hij relativerend, „ik kan me toch niet echt verwijten dat het me niet ge lukt is. Ik weet van mezelf dat ik mijn uiterste best heb gedaan om het te redden. Het enige is dat ik misschien nog een jaartje geduld had moeten hebben. Maar het aanbod van FC Utrecht lag er en daarmee de kans om Eredivisievoetbal te spelen. Op zo'n Tel. 020-738855/020-6620700 Hobbemakade 73, 1071 XN Amsterdam voor uw inboedel en auto eigen zaak (ook horeca) inventaris goederen computers (slechts beperkt gedekt op uw inventarisverzekering) individuele- en kollektieve - ziektekosten verzekering - arbeidsongeschiktheidsverzekering - pensioenen de Surmontstraat 51 - Amsterdam - 020-414427 Sportpark de Kegel: Bovenkerkerweg 81 - Amstelveen - 020-439619 24

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 24