CITROËN 15 cup. Ditmaal werd ADO in eigen omgeving zonder pardon met 3-0 terecht gewezen. Twee fouten Tussen die twee bekersuccessen door werden ook twee landstitels behaald. In 1952 was Willem II te sterk voor Hermes DVS, Haarlem en Ajax. Drie jaar later mocht de Tilburgse club zich de eerste landskampioen van het Ne derlandse betaalde voetbal noemen. In de ultieme fase van dat turbulente sei zoen werden NAC, PSV en Eindhoven in een Brabants onderonsje terugge wezen. Het behalen van die landstitel verschafte Willem II de eer om te mo gen aantreden in de allereerste Europa voor Landskampioenen. Angst voor het nieuwe fenomeen deed de club beslui ten om daarvan af te zien en het toe gangsbewijs aan PSV te overhandigen. Een fout die in de kringen van de 'tri colores' nog wel eens betreurd zal zijn- Een andere ernstige denkfout van het bestuur was het wegsturen van toen malige hulptrainer Kees Rijvers. Men zag meer in Frans de Bruijn waardoor Rijvers naar FC Twente vertrok. Zoals bekend was dat het begin van een glanzende trainerscarrière die hem on der andere langs PSV en het Neder lands Elftal voerde. Manchester United Na de aanvankelijke weigering kwam het debuut in het Europese voetbal er toch. De club speelde in dat seizoen nota bene ih de eerste divisie; een hu zarenstukje dat NEC in 1983/84 her haalde. Na de bekerwinst in 1963 speelde Willem II op 25 september van dat jaar in de Rotterdamse Kuip tegen het roemruchte Manchester United en behaalde een keurige 1-1. United was ruim vijf jaar eerder betrokken geraakt bij een vliegtuigongeluk in München waarbij acht spelers het leven moesten laten. Eén van hen was het wonder kind Duncan Edwards dat op zijn acht tiende al in het Engelse nationale elftal debuteerde: een zeer bijzondere pres tatie. Manchester United was nog altijd herstellende van die tragedie, maar desondanks waren de Mancunians op Old Trafford veel te sterk voor de Bra banders getuige de afstraffing van 6-1 Na dat Europa Cup avontuur brak voor Willem II een tijd aan van degraderen en weer promoveren. Drie keer zakte de ploeg (1963, 1967 en 1984); drie keer promoveerden ze ook weer (1965, 1979 en 1987). In 1987/88 werd deelname aan de nacompetitie afgedwongen die FC Groningen met een verbluffende eindsprint won. Zon der de nacompetitie zou Willem II zich hebben geplaatst voor het UEFA Cup toernooi want daar had de club met een knappe vierde plaats in de eind stand eigenlijk recht op. Het vorige seizoen ontsnapten de Til- burgers pas op de laatste speeldag aan degradatie naar de eerste divisie. Vriend en vijand waren en zijn het er over eens dat dat een verlies voor de eredivisie zou hebben betekend. Natuurlijk rijdt Ajax' technisch direkteur ook in een Citroën, net als alle Ajacieden. Kortgeleden kreeg Leo Beenhakker de sleutels overhandigd van een nieuw paradepaardje van Citroën, de Citroën MX.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 15