Hup'HuPf Tilburgia, Willem li /MOORNVfcN ENTRU Ajax-kleding EDDY'S Electro Shop /WINNEN /MODE REMANI SPORTSWEAR Adidas-Cruyff-Lotto- Mitre-Nike-Diadora- Umbro-Line-7 Vastgoed-Beheer Nuyts Het is de oudste club van het Zuiden en één van de oudste verenigingen in de eredivisie. Alleen Sparta, Haarlem en Vitesse bestaan nog langer. Willem II werd opgericht in 1896 onder de naam Tilburgia. Die naam was tweede keus want aanvankelijk kwamen hand langers van oprichter Gerard de Ruyter aandragen met de frivole naam Hup- hup. De Ruyter nam echter zijn eigen pogingen om een sportclub in Tilburg op te richten serieus zodat hij het vol strekt unieke Hup-hup veranderde in het fantasieloze Tilburgia. Ondanks dit schrijnend gebrek aan gevoel voor hu mor bleek de vereniging een blijvertje. Ruim anderhalf jaar na de oprichting, 'het is dan inmiddels januari van het jaar 1898, werd gekozen voor de hui dige naam Willem II; zeg maar, als eer betoon aan de man die ooit de baas over het Koninkrijk der Nederlanden was en zo graag zijn vrije tijd in Tilburg doorbracht. Gouden jaren Na wat jaren in de marge, die in het Zuiden ook wel Brabantse voetbalbond wordt genoemd, mag Willem II zich in 1904 aansluiten bij de KNVB. In 1913 bereikte de club de eerste klasse en debuteert daarin met een kampioen schap. Van het trio dat uitmaakt welke club in dat jaar zich kampioen van Ne derland mag noemen is Willem II dui delijk de minst ervarene; de andere twee zijn namelijk Vitesse en HW, grootheden in die tijd. Voor HW was het zelfs al de zevende titel. Twee jaar later is die eer dan wel voor de Tilburgers weggelegd. In één van de belangrijkste wedstrijden in de clubhistorie wordt Go Ahead (toen nog zonder Eagles) met 1 -0 verslagen door een doelpunt van Jos van Son. Het waren gouden jaren voor de Tilburgers. In die tijd werden ook de Engelse Co rinthians van het veld gestampt met 5-1Het standaardwerk Gouden Voetbalgids van Francois Colin en Lex Muller beweert dat Tilburg zich deze partij herinnert als de beste die Willem II ooit speelde. Na een periode waarin af en toe een afdelingskampioenschap werd behaald en zelfs een keer (in 1935) werd gede gradeerd duurde het tot 1944 eer Wil lem II weer in de hoofdprijzen viel. Op 11 juni van dat bittere oorlogsjaar ver overden de Tilburgers de KNVB-beker door in de finale Groene Ster te ver slaan met maar liefst 9-2. Die score staat nog altijd als hoogste finale uitslag in de boeken. Voor Willem II scoorde een zekere J. Engel vier maal, terwijl W. Engel er drie voor zijn rekening nam. Negentien jaar en twaalf dagen later won Willem II opnieuw de VOOR SPORT EN MODE voor div. merken voetbalschoenen o.a. Exclusief voor Amsterdam-Noord Tevens clubteneus. voor alle clubs uit Amsterdam-Noord Hagedoornweg 56 1031 BT Amsterdam Tel. 020-327604 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur zaterdag 9.00-17.00 uur o.a. antenne materialen, scanners, en 27 M.H.Z. apparatuur! T.D.K. De Clerqstraat 16, 1052 ND Amsterdam Telefoon 020 - 83 79 79 Vorig seizoen was Ajax-Willem II de laatste wedstrijd op het programma. De wedstrijd, die mede in het teken stond van het afscheid van de Ajacieden Arnold Mühren en Rob Witschge leverde Ajax een 1 -0 winst op en Willem II het lijfsbehoud in de Eredivisie. Op de foto een escapade van Ajax' linksachter Frank de Boer voor zijn 'eigen' spandoek. TOONAANGEVEND Op het Gelderlandplein 46 Amsterdam Tel;020-441162 Huuren verhuurvan woningen Beheer van onroerende goederen Taxaties - Hypotheken Willemsstraat 20-a-huis, 1015 JD Amsterdam. Telefoon 020-277020 ,»Sk 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 13