11> Willem/ IECER ALS KWALITEIT DE KANS KRIJGT. Dan gaan we weer eens ouderwets genieten. Dat staat vast. Wanneer kwaliteit aan vakmanschap wordt gekoppeld, scoren we. Gegarandeerd! En dat geldt niet alléén voor voetbal. Uw bandenvakman weet wat het betekent een uitgebalan ceerd team van kwaliteitsbanden te hebben. De vele voordelende besparing op benzine en autokosten, het veiligheidsaspekt enz. Vraag 't hem maar eens. Jan van Galenstraat 4 Hj H Tel. (020) 822238 of 823427 bondentechniek neer hij met dat mooie aantal Ajax- wedstrijden wordt gekonfronteerd.' Die eerste wedstrijd in Alkmaar kan ik me nog best herinneren. Ik wist eigenlijk nauwelijks wat me overkwam. Op het laatste moment moest ik met het eer ste elftal mee en vlak voor de wed strijd hoorde ik dat ik moest spelen. Tijd om me daar nerveus over te ma ken was er niet. Misschien wel geluk kig. Ik weet nog dat ik de avond er voor naar een feestje was geweest, helemaal niet bewust van wat me de volgende dag te wachten zou staan. Ik stond er toen ook helemaal niet bij stil dat ik een lange karriëre bij Ajax voor me had. Ik was derde keus, achter Hans Galjé en Sjaak Storm.' Tweehonderd wedstrijden voor Ajax, wat waren je mooiste herinneringen, je beste wedstrijden? 'De mooiste herinnering was de Euro pa Cupfinale tegen Lokomotive Leip zig. In die wedstrijd bereikten we toch een tastbaar hoogtepunt, de Europa Cupwinst. Als ik achterom kijk dan kan ik er twee wedstrijden uitpikken die ik persoonlijk als mijn beste zie. Twee heel verschillende wedstrijden. De eerste is een 9-0 overwinning op In 1983 was het dat er in het eerste elftal van Ajax een nieuwe speler ge presenteerd werd. Aan het eind van het seizoen, in de uitwedstrijd tegen AZ, stond er plotseling een nieuwe keeper onder de Ajax-lat: Stanley Menzo. Niemand, ook Stanley zelf niet, kon toen bevroeden dat de donkere doel man een niet weg te denken figuur in het Ajax-doel zou worden. Vandaag speelt Stanley Menzo zijn tweehonderste officiële wedstrijd voor Ajax. Een mijlpaal om iets langer bij stil te staan. "t Gaat hard hé', begint Stanley wan- 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 5