AiAX-PC GRONINGEN ranaioze inaerslpw met APPIE EN FLAPPIE Na de sportieve teleurstelling van de onnodige puntendeling met Feyenoord en natuurlijk de nieuwe calamiteiten op de tribunes herpakte Ajax zich af gelopen zondag tegen Haarlem. De 4—0 score had nog hoger kunnen uitvallen tegen de marginale club uit de Spaarnestad maar in elk geval werd het net gevonden, met spits Pal Fischer in een hoofdrol. De Hongaar, die woensdag van de partij was tijdens de vriendschappelijke interland. Hongarije-Griekenland, had in alle vier Ajax-treffers een wezenlijk aandeel. Twee keer was hijzelf de afmaker, één keer verzorgde hij de fraaie assist waaruit Dennis Bergkamp scoorde en bij het tweede Ajax-doelpunt leidde hij de beslissende aktie van Danny Blind in. Verheugend was ook dat Ron Willems tot scoren kwam. Na alle blessureleed van de laatste veertien maanden heeft Willems ook die ban gebroken en de goal tegen Haarlem zal voor hem be vrijdend hebben gewerkt. Nog meer positief nieuws werd ver zorgd door Michel Kreek. De linker spits van Ajax 2 presteerde de laatste weken consequent goed en hij werd beloond met zijn eerste optreden in de hoofdmacht van Ajax. Na vorige week dinsdag al een kwartiertje te hebben gespeeld in- en tegen Saint Etienne presenteerde de achttienjarige zich in Haarlem aan het Nederlandse publiek. Uiteraard heeft Kreek nog een lange weg te gaan maar het is goed om te weten dat er ook in het schaduw-elftal van Ajax hard gewerkt wordt aan de toekomst. De kansen voor jonge, veelbelovende voetballers komen er, aan hen de taak zich te bewijzen. Langzamerhand raakt de Ajax-selektie weer voltallig. Vanmiddag kan Leo Beenhakker weer een beroep doen op Bryan Roy, die zijn schorsing achter de rug heeft en de geblesseerden her stellen zich naar tevredenheid. De naam Stefan Pettersson wordt bij voorbeeld al steeds vaker genoemd. Het herstel van de Zweedse aanvaller verloopt voorspoedig maar hijzelf is de laatste om in de eindfase van zijn recu peratie onverantwoorde risiko's te nemen. Na Ajax—FC Groningen volgt in ver band met Nederland-Finland een weekje rust en dat komt ook Petters son goed uit. Partizan-effekt voor Groningen? FC Groningen zorgt per traditie voor stevige tegenstand in De Meer, regel matig leverden de duels tussen Ajax en FC Groningen heerlijke wedstrijden op en natuurlijk zien we die traditie ook vanmiddag gehandhaaft. Altijd wordt er aan de voetbaltechni- sche mogelijkheden de belangrijke fak- toren plezier en enthousiasme gevoegd. De Groningers zullen door hun trainer Hans Westerhof ongetwijfeld met een positieve instelling het veld in worden gestuurd maar het is niet onwaar schijnlijk dat de Europa Cup-slag met Partizan, afgelopen woensdag in Bel grado, sporen heeft achtergelaten. Hoe het resultaat van de return in de Europa Cupronde is weten we op het moment van schrijven niet. Het liefst hebben we uiteraard dat de Gronin gers door het bereiken van de kwartfi nale in een feestroest verkeren. Nemen we wat houvast aan de laatste kompetitiewedstrijd, vorige zaterdag in het Oosterpark tegen NEC (1-1) dan zien we in het doel Patrick Lodewijks. Vorig jaar liet de doelman bij PSV als stand-in voor Van. Breukelen al zien over de nodige kwaliteiten te beschik ken. Die kwaliteiten bevestigt Lode wijks nu bij FC Groningen. Een echt vaste defensielijn heeft trainer Westerhof nog niet kunnen formeren, daaraan liggen vooral blessureproble men ten grondslag. FC Groningen ont beert een werkelijke libero en het uit vallen van stopper Wim Koevermans (hij ging tegen NEC door zijn rug) zal de verdedigende puzzel er niet makke lijker op maken. Claus Boekweg, Jan Veenhof, Harrie Sinkgraven en Jan van Dijk horen met de talentvolle Barend Beltman tot de mogelijke mannen in de laatste lijn. En natuurlijk Uli Wilson, een linksachter die we bij Ajax nog kennen uit de tijd dat hij deel uitmaakte van het tweede elftal. De vroegere Blauw Wit linksbui ten heeft zich sterk ontwikkeld en hoort momenteel tot de betere linker vleugelverdedigers van Nederland. Op het middenveld is Jan van Dijk, wanneer hij niet als verdediger opge steld staat, de ijverige regelaar. Minder dynamisch maar wel gezegend met spelmakerskwaliteiten is Edwin Olde Riekerink. Door een schorsing moest de vroegere Spartaan tegen Partizan ontbreken maar vanmiddag zal hij er waarschijnlijk wel bij zijn. Theo ten Caat (eens achteloos terzijde geschoven door FC Twente) en Jos Roossien kompleteren het middenveld van de Groningers. Laatst genoemde koestert al jaren het bijvoeglijk naamwoord 'onbaatzuchtig'. De voorwaartsen van FC Groningen vormen een twee-eenheid: Hennie Meijer en René Eijkelkamp. Dit jaar kwam het elkaar goed aanvul lende en aanvoelende duo nog niet spektakulair tot scoren maar kwaliteit is er wel. Vorige zaterdag ontbrak Hennie Meijer. De Amsterdammer werd vervangen door de man met de verbluffende voor naam Grafton (Holband). Als jonge aanvaller van GRC viel de donkere spits al op als target-man die zijn voorstoppers fysiek regelmatig de baas was. Toch kwam het nog niet tot een betaald avontuur. Hoofdklasser Hoogeveen, onder leiding van ex-amateur international Thiemo Meertens, benutte Holbands kwaliteiten en pas dit seizoen kwam het tot een betaald avontuur. Mocht trainer Westerhof om een man met een afstandspegel in de benen verlegen zitten dan kan hij Erik Groele- ken (nog een ónbegrepene uit het Twentse land) uit het trainingspak roepen. Fidelio (EIGEN TV-SERIE) W/I'' Asserlaan 284, 1111 JW Diemen Telefoon: 020 -981714. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 3