19 zich als middenvelder en verdediger. Als linksachter viel Wilson dan ook het meest in de smaak toen hij bij Willem II doorbrak. FC Twente, Ipswich Town en Go Ahead Eagles waren de volgende étappes van Uli Wilson eer hij aan het begin van dit seizoen bij FC Groningen belandde. De vijfentwintigjarige verdediger (gebo ren 5-5-1964) hoort tot de betere lin kervleugelverdedigers van de eredivisie. In de Ajax-selectie vertoeven momen teel twee spelers die ook in het groen wit van FC Groningen voetbalden. Mark Verkuijl werd vorig seizoen door Ajax uit Groningen gehaald en hem smaakte niet alleen het genoegen om in de direkte konfrontatie met zijn oude club in De Meer te scoren maar ook werd Mark toen uitgeroepen tot de Man of the Match. Verkuijl, die op 19 november zijn 29e verjaardag viert, startte zijn voetbal loopbaan bij de w Utrecht. Via het FC Utrecht-jeugdplan kwam de verdediger bij de Utrechtse eredivisieclub onder de pannen. Onder trainer Barry Hug hes kreeg Verkuijl zijn kans, maakte zich als linksachter waar en werd in 1985 gekocht door het ambitieuze FC Groningen. Erik Regtop (16-2-1968) is de andere ex-Groninger bij Ajax. Als jong, veelbelovend talent kwam Erik in 1985 van het Drentse Sportclub Oranje uit Schoonbeke, de rossige aanvallende middenvelder speelde een aantal malen in het eerste elftal van Ajax maar van een werkelijke bevestiging van zijn talenten kwam het in Amsterdam vooralsnog niet. Beter ging het bij FC Groningen waar Reg top, na eerst op uitleenbasis bij Telstar te hebben uitgeblonken, in 1988 werd ingelijfd. Helaas raakte Erik Regtop in Gronin gen zwaar gekwetst en omdat FC Gro ningen hem geen kontrakt aan wilde bieden nam Ajax hem weer terug. Mo menteel is Erik hard bezig volledig te herstellen, waarna hij een nieuwe po ging gaat ondernemen zich in het be taalde voetbal waar te maken. Eén man zijn we vergeten. Een speler die jaren en jaren terug van Ajax naar GVAV ging om daar de aanvalslinie van de Groningers te versterken. We hebben het over Theo Buys, een naam die maar weinigen nog wat zal zeggen. In 1967 maakte de van DCG afkomsti ge Buys in één wedstrijd naam. Omdat coach Rinus Michels met veel blessu res in de selectie kampte werd Theo Buys tegen Fortuna 54 opgesteld. Ajax won op die vochtige zondagmiddag met 7-1 en Buys nam vier goals voor zijn rekening. Veel meer wedstrijden voetbalde Theo Buys niet in het eerste van Ajax maar aan het eind van dat seizoen kocht GVAV de schutter. In het Oosterpark kon Theo echter niet al teveel potten breken en zijn karrière eindigde in vergetelheid. Waar Theo Buys zich nu bevindt en wat hij doet? Helaas, wij moeten u het antwoord schuldig blijven. Ook Uli Wilson, die hier mede-Amsterdammer Paul Nortan door de benen tracht te spelen, is afkomstig van Ajax. Tegenwoordig is Wilson een gewaardeerde kracht bij FC Groningen. zoen vreselijke pech. Tijdens een trai ning brak hij zijn been en bij Ajax werkt Edwin (die transfer vrij is) nu aan zijn herstel. Edwin Bakker, hier in aktie tijdens een wedstrijd van Ajax2 in 1983, is herstellende van een zware beenbreuk. Vorige week spee4lde hij in de beloftencompetitie mee in het tweede elftal van Ajax. Bij de Groningers voetbalt ex-Ajacied Hennie Meijer (17-2-1962) in de spits. De Amsterdammer begon pas laat met voetballen, bij DJK en werd in 1983 aangetrokken door Telstar. Zijn vele doelpunten in Velsen deden Volendam besluiten de aanvaller te kopen en ook daar scoorde Meijer regelmatig, weer een seizoen later knalde hij er in Kerk- rade bij Roda JC op los om in het sei zoen 1987-1988 door Cruijff naar Ajax te worden gehaald. Van een doorbraak bij Ajax kwam het niet en Hennie Meij er werd vorig seizoen door FC Gronin gen overgenomen. Eerst op uitleenba sis, nu als volledig door FC Groningen betaalde voetballer. Een andere oud-Ajacied die we in het FC Groningen-elftal ontmoeten is Uli (Ulrich) Wilson. Bij Blauw Wit viel Wil son op als aanvaller maar eenmaal bij Ajax terecht gekomen ontwikkelde hij Vorig seizoen kwam Mark Verkuijl Ajax versterken na eerst voor FC Utrecht en FC Groningen te hebben gespeeld. In De Meer scoorde Verkuijl al snel tegen zijn vroegere club. Doelman Tukker is kansloos op de inzet van Mark en Wim Koevermans en Jos Roossien staan machteloos.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1989 | | pagina 19